Yazılım | Programlama VB6 dan VB.NET e geçmek?

11sa11

Katılımcı Üye
15 Şub 2011
310
0
İyi günler herkese. Başlıkta yazdığı gibi bu konuda çok zorlanır mıyım? Çünkü vb6 çok eski bir teknoloji. Java geçiyorum ama şu sıralar java ile ilgilenecek kadar çok vaktim. Tavsiyelere açığım. Şimdiden teşekkürler

Kill4Dead

Uzman üye
25 Ağu 2011
1,549
0
vb.net' i tavsiye ederim. 2011 yılında vb.net ile ilgileniyordum ve gayet güzel bir dil. Ancak bana sorarsanız C#' a geçin. İş imkanı çok fazla. Ve hergün geliştiriliyor. Çok daha fazla kütüphaneye sahip bildiğim kadarı ile.

SiyahKodcu

Katılımcı Üye
18 Mar 2017
651
2
Ankara
VB6 dan VB.NET'e geçmek kolaydır, sen asıl VB.NET den VB6 ya geçmenin ne kadar zor olduğunu bir bilsen... Crypter yaparken VB6 da RUNTIME yapılabildiği için öğrenmeyi çok istiyordum ancak garip bir şekilde C++ dan bile zor gelmişti öğrenmesi. Ben senin yerinde olsam VB6'da açık kaynak kodları düzenler ve daha çok öğrenip sonra vb.net e geçerdim ama karar senin :D :D

Javabex

Üye
29 Eki 2018
223
0
vb.net'den uzak durmaya bak.
C# / C++ atıl zor mor diyorlarda oyun seçiyoruz sanki.. fazla bir zorluğu yok

xxxx

şunu
yy{
xxxx;
}

şekilde yazıyorlar diye korkuyor çoğu.. gerçekten c++ / c# ile harikalar yaratabilirsin

11sa11

Katılımcı Üye
15 Şub 2011
310
0
vb.net'den uzak durmaya bak.
C# / C++ atıl zor mor diyorlarda oyun seçiyoruz sanki.. fazla bir zorluğu yok

xxxx

şunu
yy{
xxxx;
}

şekilde yazıyorlar diye korkuyor çoğu.. gerçekten c++ / c# ile harikalar yaratabilirsin

onun için değil zaten java öğreniyorum fakat 2 yıl ünide bu dili gördüm en azından javayı tam öğrenene kadar işlerimi burada yapmak için diyorum

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.