VB6 yardım...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

DaRK94

Katılımcı Üye
20 May 2010
527
0
istanbul
S.a arkadaşlar benim sorunum şu
Visual basic kullanmaya başladım 1-2 prog yapabiliyorum fakat yapmak istediğim birşey var.
Ben pencere gizleme programı yapmak istiyorum kodlarını bana verebilecek olan varmı
projede söyle birşey;
Pencere adı yazıcam textbox a Yanında 2 buton olucak gizle göster.
Pencere gizleme derken yani başlatın yanında program görünmiycek ALT+TAB yaptığımdada görünmiycek. Bana kodlar hakkında yardım eden biri olursa sevinirim.
İyi forumlar

SH!FT

Uzman üye
20 Haz 2009
1,426
0
bi command koy içine;
Kod:
[COLOR="Blue"]form1.visible = False[/COLOR]
yaz form1 gizlenir.

göster içinde;
Kod:
[COLOR="Blue"]form1.visible = True[/COLOR]

Son düzenleme:

DaRK94

Katılımcı Üye
20 May 2010
527
0
istanbul
yok dostum benim amacım o değil bak sana anlatıyım projeyi.
Şimdi birtane textbox olucak sonra onun yanında 2 tane command button.
Amaç şu ; çalışan herhangibir program mesela windows media player.
O text boxun içine windows media player yazıcam command 1 e basıcam program gizlencek. Sonra commant2 ye bastığımdada görünücek. Onun kodları lazım bana.

کιLєηcєR

Kıdemli Üye
9 Eki 2009
2,246
0
Sιlєncєr-вєaTLoяd� ♂
Bu İşine Yarayabilir Bak Kardeşim

öncelikle lazım olan 1 kaç malzeme war onları temin edelim
PHP:
1 ADET MODÜL
1 ADET DE TİMER

MODÜLE ŞU KODU EKLEYİNİZ..
Kod:
Public Declare Function GetAsyncKeyState Lib "user32" (ByVal vKey As Long) As Integer
TİMER ÖZELLİKLERİ ŞU SEKİLDE OLSUN...

enebled =true
invertal = 1

TİMERE İSE ŞU KODU EKLEYİN!!!
Kod:
Private Sub Timer1_Timer()
If GetAsyncKeyState(vbKeyF1) = -32767 Then
Me.Visible = False
ElseIf GetAsyncKeyState(vbKeyF2) = -32767 Then
Me.Visible = True
End If
End Sub

Bununla F1 e Basınca Gizleniyor F2 ' De Geri Geliyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.