Verilerimin Tamamen Silinmesi Nasıl Yapılır?

Black-Coder

Uzman üye
30 Mar 2013
1,090
0
Birisi ile mahkemelik olma durumum var ve bilgisayarımda kendime ait kişisel ve özel verilerim mevcut ben bunları kopyaladım bulut sistemine ama bilgisayarımda ki sildiğim verileri geri getirilmemesi için ne yapabilirim?

MyKrallife

Kıdemli Üye
20 Kas 2015
2,861
89
/profile.php
Hard diski yok et en garanti yöntem formatmış biçimlendirmeymiş vs. vs. kurtarmaz aynı model 2. el bir hard disk al şüphe çekmemek için yeni hard disk alırsan incelendiği takdirde göze batacaktır.

// Bir arkadaşına verebilirsin çöpe atmak yakmak yıkmak zorunda değilsin mahkeme süreci bittikten sonra 1-2 ay içinde kullanmaya devam edersin.

MaliciousX

Katılımcı Üye
16 Kas 2019
284
49
10
Nikomedya
Format atmakla falan hiç uğraşma. Direk hard diski parçala suya koy.Yalnız PC içinde kanıt niteliğinde dosya varsa. Kanıt gömme/saklama olur bu da adaletin doğru işlemesine engel olur yani fark edilir ve ceza alabilirsin!

abom

Uzman üye
6 Mar 2008
1,567
92
Ocak' tan gelme...
Bundan 5~6 sene önce dinlediğim bir radyo programında polisin harddisk içerisindeki 10~20~30 kez formatlanmış olsun, 10 senelik bilgilere ulaştığını duymuştum. Düşün artık 6 sene önce şimdi ki teknolojiyi.

Harddisk yok etmen mantıklı ama her hangi bir darbe ile değil okunamayacak şekilde mesela harddiski aç güneşli bir ortamda. o zaman okuma yapamazlar.
Tam olarak emin değilim ama en azından marka bir bilgisayar aldıysan harddisk kodu falan kayıtlıdır biraz araştırma ile harddisk değiştiğide anlaşılabilir diye düşünüyorum.
O yüzden aç veya çalışırken fiziksel bir hata oluştur.

MaliciousX

Katılımcı Üye
16 Kas 2019
284
49
10
Nikomedya
Bundan 5~6 sene önce dinlediğim bir radyo programında polisin harddisk içerisindeki 10~20~30 kez formatlanmış olsun, 10 senelik bilgilere ulaştığını duymuştum. Düşün artık 6 sene önce şimdi ki teknolojiyi.

Harddisk yok etmen mantıklı ama her hangi bir darbe ile değil okunamayacak şekilde mesela harddiski aç güneşli bir ortamda. o zaman okuma yapamazlar.
Tam olarak emin değilim ama en azından marka bir bilgisayar aldıysan harddisk kodu falan kayıtlıdır biraz araştırma ile harddisk değiştiğide anlaşılabilir diye düşünüyorum.
O yüzden aç veya çalışırken fiziksel bir hata oluştur.

Hatırlatayım kanıtı yok etmek suç sayılabilir ve yapılan anlaşılır!!

d11dd11

Üye
21 Şub 2010
153
0
harddiski yakıp yenisini taksan da dosyaların eklenme tarihinden anlayacaklar kanıt yok etmeye çalıştığını, çıkarı yok yani bu işin idarelik 2.el pc filan al

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.