Virtual Box'da Hata Alıyorum

utkuyabar

Yeni üye
24 Haz 2022
25
10
Bir süre önce kali'yi bilgisayarımdan silmiştim viritual box ile birlikte şimdi tekrardan yükleme kararı aldım cihazı içeri aktarma işlemi bitince

E_INVALIDARG (0x80070057) bçyle bir hata aldım yardımcı olabilir misiniz

Çözüm
kurulum da hata verdi kullanırken değil birde her zamanki gibi kuruyordum ilk defa hata verdi bende merak ettim
Merhaba değerli forum üyesi;
Iceri aktardigin zaman önce oluşturduğun ile ayni isimde olusturuyorsan hata verir virtualbox klasörüne sanal makinalar klasörünü kontrol et eğer önceden oluşturduğun sistemin dosyası hala varsa onu sil veya farklı bir isimde kur.

'GHOST

Uzman üye
31 Mar 2022
1,387
568
kurulum da hata verdi kullanırken değil birde her zamanki gibi kuruyordum ilk defa hata verdi bende merak ettim
Iceri aktardigin zaman önce oluşturduğun ile ayni isimde olusturuyorsan hata verir virtualbox klasörüne sanal makinalar klasörünü kontrol et eğer önceden oluşturduğun sistemin dosyası hala varsa onu sil veya farklı bir isimde kur.

Çözüm

utkuyabar

Yeni üye
24 Haz 2022
25
10
hocam kurmayı başardım şimdide makinayı başlatırken
E_FAIL (0x80004005) bu hatayı veriyor

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.