virüs yapanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

murat han

Üye
11 Şub 2012
222
0
istanbul
arkadaslar gecen bir yazıda bazı virüslerin msconfig ve görev yöneticisinde görünmedigini .gizli olaraka calıstığını okudum.bunu nasıl yapıyolar ve nasıl fark edip silebiliriz??

06FURKAN06

Üye
24 Tem 2012
164
0
ANKARA
wardom un trojandır :D onların nasıl yapıldığını Türkiyede en iyi m3hm3t biliyo :D başka forumlardada aynı trojanı yapıcak adam zor bulursun ;) onlarıda silmesi zordur valla :D sistem dosyaları olarak gözüküyor o yüzden zor silinir ;)

evillord

Uzman üye
7 Tem 2009
1,558
0
Kod aklın di
aslında yaptıkları iş cok basit ve aslında yine baslangıcta calıstırıyorlar sizde görüyorsunuz farkında değilsiniz. nasıl diyeceksiniz.
Şimdi dll injection diye bi olay vardır bu nedir bu calısan bir exenin için bir dll dosyası inject ederek iki exeyi tek exede calıstrımaktır mantık olarak dll dosyları sistem dosyalarıdır ve yürütebilir exe olmadıkları için baslangıcta calısamazlar fakat explorer.exe diye bi sistem dosyası vardır bu masaüstünü gösteren exedir mehmet te bu sekilde explorerin içine zararlı yazılımı inject ediyor böylelikle siz normal masaüstünü görüntüleyen programın içinde loggerri yiyorsuuz.
eğer bakarsanız msconfigte explorer.exe baslangcta vardr ve eğer görev yönetcisine bakarsanz exploler.exe vardr yani mantık bu , bende yapmıstım eskiden :)

murat han

Üye
11 Şub 2012
222
0
istanbul
evillord kardes .daha ayrıntılı ve sade lazım .kafam karıstı :) (5 kez okudum lazdığını )
arkadaslar bu hususda resimli veya videolu bbir kaynak atarsanız sevınırım
ayrıca proğramlama dili bilmiyorum :(

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.