Visual Basic 2010 MsgBox Süreli Açılsın

18 Ocak 2012
230
0
iyi forumlar visual basic 2010 da mesela ben bir butona basınca msg box açılıyorya onun direk tıklayınca değil tıkladıntan 2 veya 3 sn sonra açılmasını istiyorum bunu nasıl ayarlayabilirim

aqero

Kıdemli Üye
14 Eki 2014
3,284
0
Turan
Buton ve timer timer kullanımına bak bakalım biraz düşün bak mesela butona tıkladığımda timer süresi 3 saniye sonra msgbox çıksın. timer i araştır :)

OzkanTR

Katılımcı Üye
4 Eki 2015
567
0
Üstadım

Mantık Butona Bastığında Timer Saysın Ardın Timer Sürei Kadar Beklensin Ve MSGBOX Açılsın .

Timer Kodları ; Timer1=DateTime.Now.Second +3;

18 Ocak 2012
230
0
Timer1=DateTime.Now.Second +3;

Üstadım

Mantık Butona Bastığında Timer Saysın Ardın Timer Sürei Kadar Beklensin Ve MSGBOX Açılsın .

Timer Kodları ; Timer1=DateTime.Now.Second +3;

kodları denemedim sadece tahmin.

timer1.interval =4000 //4 saniye
timer1.start //timer başlasın
msgbox("Merhaba")

dediğim gibi denemedim yoldayım bilgisayarım yok :)

olmuyor ya olmuyor bu kodları timeremi yazıcam 3 sn sonra açılmasını istediğim butonamı

msgbox("Merhaba")

bu kodları butona yazdım ama fark etmiyor direk açılıyon yinede

OzkanTR

Katılımcı Üye
4 Eki 2015
567
0
isual basic'de timer, Windows sayacını temsil etmektedir. Sayaç çalışmaya başladığında, belirli bir süre aralığında Tick olayını gerçekleştirir. Timer kontrolünün Interval değeri, Tick olayının kaç milisaniyede bir gerçekleşeceğini belirlemektedir. Örneğin, Interval değerine 2000 verdiğimiz bir sayaçta, Tick olayında yazılan kodları iki saniyede bir çalıştırır. Dolayısıyla aynı işlemi 2 saniyede bir gerçekleştirir.
Sayacı başlatmak için Start, bitirmek için ise Stop özellikleri kullanılır. Ancak aktif olması için Enabled özelliğine dikkat edilmesi gerekir. Çoğunlukla vbnete yeni başlayan programlamacılar bu konuda yanılarak daha doğrusu bütün işlemleri yapıp aktif etmediği için sorunlar ile karşılaşırlar. Timerin enabled özelliği mutlaka kontrol edilmelidir. Aksi takdirde çalışmaz.
Örnek verecek olursak:
Private Sub btnBasla_Click(ByVal sender As System.Object,
ByVal e As System.EventArgs) Handles btnBasla.Click
' sayacimiz 4 sn aralikla calisacak
Timer1.Interval = 4000
Timer1.Start()
End Sub
Private Sub Timer1_Tick(ByVal sender As Object, ByVal e As
System.EventArgs) Handles Timer1.Tick
MsgBox("Sayacımız şu anda çalışıyor...")
End Sub
Private Sub btnDur_Click(ByVal sender As System.Object,
ByVal e As System.EventArgs) Handles btnDur.Click
Timer1.Stop()
End Sub

ALINTIDIR.

The KsM

Katılımcı Üye
17 Eki 2014
507
0
Philadelphia
olmuyor ya olmuyor bu kodları timeremi yazıcam 3 sn sonra açılmasını istediğim butonamı

msgbox("Merhaba")

bu kodları butona yazdım ama fark etmiyor direk açılıyon yinede

kodları timer'ı ekledikten sonra sol alt taraflarda timer yazar onun üstüne çift tıklayıp içine giriceksin bu kjodları butona koyarsa işlevi şu şekilde olur: Butona tıklandığı zaman timer 1 oluşturulsun ve 3 saniye saysın. bi işe yaramaz yani

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.