Visual basic 6 yardım

enom69

Üye
14 Ağu 2012
217
0
Selamun aleyküm arkadaşlar
Ben 1 sene öncesine kadar vb yi yalamış yutmuştum fakat sonradan vb den birşey olmayacağını farkedince java ile uğraşmaya karar verdim fakat daha öğrenmeye başlamadım bile
Şuan elimde bir proje var onu vb ile yapmak zorundayım birçok kodu unuttum yardımlarınızı beklerim
Projem şu şekilde aslında basit
yaklaşık 5 -6 text olacak
ilk texte kullanıcı oyunun adını yazacak
ikincisi resim url si felan olacak benim sorum şu
textlerdeki deki textin başına ve sonuna [img/ ] Text1.text [/img]
gibi ifadeler eklenecek ama kullanıcıya gözükmeyecek texti txt dosyası olarak kaydettiğimde hepsi ortaya gelecek tüm textlere farklı olacak tabiki başkasına [b/]text2.text [b/] olacak

2. sorum ise tüm textleri aynı txt dosyasına kaydetmek

Teşekkürler.

ihan3t

Kadim Üye
7 Şub 2012
5,018
23
Tüm textleri filestream openorcreate metodu ile bir metin belgesi açıp append diyerek ekleyebilirsiniz. Internetten araştırırsanız bulabilirsiniz.

İlk dediğinizi şuan tam emin değilim ama & işareti kullanarak görünmesini istemediğiniz bölümleri ayırabilirsiniz.

Yanımda laptop olmadığı için tam kodlarını yazamıyorum.

enom69

Üye
14 Ağu 2012
217
0
Merhabalar
ilk sorunu halletim
fakat ikincisini tam olarak anlayamadım
textboxları metin belgesine değilde listboxtaki yazıları metin belgesine aktarmak da olabilir aslında daha iyi olur

yani benim yapmak istediğim program metin belgesine en son şu şekilde şu yazıları çıkaracak;

resim urlsi[img

:oyunadi: xxxx
(burada bir boşluk olacak)

:ogoruntuler:

[img]www.[img]
[img]www.[img]
[img]www.[img]
[img]www.[img]

gibi devam edecek yardımlarınızı bekliyorum

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.