Visual Basic Bilgisine Güvenen Var Mı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

spy man

Üye
22 Eyl 2008
158
0
Arkdaşlar Öncelikle şunu söyliyim İNTERNETTE VE FORUMDA ARAŞTIRDIM AMA ÇÖZÜM BULAMADIM!!! O yüzden bu konuyu açtım.

Arkadaşlar daha önceden bununla ilgili iki defa konu açtım ama bir türlü cevap alamadım. Şimdi Soruyorum Visual Basic Bilgisine (ve Deneyimine) Güvenen Arkadaşlara winsock la internet üzerinden ben bilr bilgisayarla nasıl bağlantı kurabilirim. modemden port açtım. ama olmuyor hata veriyor. Daha modemden yapmam gerekn bir şey varmı?
Nasıl kurulur bu bağlantı bi ayrıntılı bahsedecek bir yiğit yok mu?

shinnokh

Katılımcı Üye
25 Haz 2009
290
0
ne arkadaşım al yapıveriyim bundan basit ne var

server client olsun client servere bağlancak

server a 2 tane winsock ekle

sonra form load gel

winsock1.close
winsock1.localport = 1111
winsock1.listen

yaz sonra

connect_requ böle birşey var ona gel

oradaya
winsock2.accept requestID

yaz

sonra client gir 1 tane winsock ekle

forum load winsock1.connect ip,port ( serverde 1111 ) yazmıştık

sonra winsock1.senddata veri
ile gönderebilirsin

serverde ise winsock2.senddata veri olarak göndereceksin

sonra server ve client data arrival larına serverde winsock2 clientdde 1

dim data as string
winsock1.getdata data
msgbox data

diyerek gönderdiğin veriyi alabilrisin
bu client için server içinse winsock1 yerine winsock2 yaz hepsi bu kadar :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.