Visual basic hakkında

Furkan7272

Üye
29 Tem 2009
154
0

Çok saygı değer üstlerim devrelerim, ben vb.net ile program yazmak istiyorum program link tahmin edecek örnek olarak ' www.orneksite.com/123456/kullanıcı ' aradaki sayıyı kendi deneyecek /000000/ dan /999999/ a kadar yani aradaki 6 haneli sayıyı tek tek girip deniyen bir program yazmak istiyorum bunu nasıl yazabilirim ?
Çok aradım ama bir türlü bulamadım lütfen yardımcı olun.

Moderatör tarafında düzenlendi:

federasyon765

Katılımcı Üye
2 Nis 2012
769
2
Çanakkale
Visual basicten anlamıyorum ama mantık vereyim.

sayı tipinde ve string tipinde değerler oluşturup
int sayi=0;
string link;
{
int sayi++;
link = " www.orneksite.com/"+ i +"/kullanıcı/";
}
Süslü parantez içindeki yazıları timer yada while döngüsünde thread bir nesneye yazarsan bu işlemler sürekli olur. Bu kodlar sadece link oluşturmak için. Linkin çalışır olup olmadığını da bir if deyimi kullanarak yapabilirsin.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.