VMware ile Kali Linux Kurmak

LoRae

Üye
22 May 2014
87
1
İstanbul
Arkadaşlar bu konu seri şeklinde devam edicek.VMware ile Ubuntu kuracağım,biraz eskisede BackTrack 5 kuracağım vs. ondan sonra aynı işletim sistemlerini VirtualBox'tada kuracağım böylece
bilgisayarında hangi program varsa ona göre işletim sistemi kurabilecek.

1.VMware'yi açıp,File kısmından New Virtual Machine diyoruz.

2.Typical seçeneği seçili iken Next diyoruz.

3.I will ile başlayan 3.cümleyi seçip Next diyoruz.

4.İlk seçeneklerden Linux'u seçip alttaki seçenelerdense Other Linux 2.4.x Kernel'i seçiyoruz.

5.İlk kutuya sanal bilgisayarımıza vereceğimiz ismi giriyoruz.

6.İlk kutuya bilgisayarımızın kaç gb hafızası olsun istiyorsak onu yazıyoruz.(GB tarzından)

7.Finish'e basıyoruz,çok az işimiz kaldı. :)

8.Kenardaki Edit Virtual Machine Setting'e basıyoruz.

9.İlk çıkan ekrandan bilgisayarımıza kaç gb ram vermek istiyorsak giriyoruz ve yandan CD/DVD'ye tıklıyoruz.

10.Use İso image file yazısına tıklayıp yandan Browse diyor ve iso dosyamızı seçiyoruz.

11.Power on this virtual machine yazısına tıklıyoruz.

12.Gelen yazıları oynamayıp enter'e basıyoruz.

13.Kali Linux'umuz Hazir.

VMware WorkStation 11 => Tıkla

Kali Linux İso => Tıkla

Videolu Anlatım => Tıkla

Sağlıcakla Kalın​

Son düzenleme:
23 Nis 2015
79
0
Arkadaşlar bu konu seri şeklinde devam edicek.VMware ile Ubuntu kuracağım,biraz eskisede BackTrack 5 kuracağım vs. ondan sonra aynı işletim sistemlerini VirtualBox'tada kuracağım böylece
bilgisayarında hangi program varsa ona göre işletim sistemi kurabilecek.

1.VMware'yi açıp,File kısmından New Virtual Machine diyoruz.

2.Typical seçeneği seçili iken Next diyoruz.

3.I will ile başlayan 3.cümleyi seçip Next diyoruz.

4.İlk seçeneklerden Linux'u seçip alttaki seçenelerdense Other Linux 2.4.x Kernel'i seçiyoruz.

5.İlk kutuya sanal bilgisayarımıza vereceğimiz ismi giriyoruz.

6.İlk kutuya bilgisayarımızın kaç gb hafızası olsun istiyorsak onu yazıyoruz.(GB tarzından)

7.Finish'e basıyoruz,çok az işimiz kaldı. :)

8.Kenardaki Edit Virtual Machine Setting'e basıyoruz.

9.İlk çıkan ekrandan bilgisayarımıza kaç gb ram vermek istiyorsak giriyoruz ve yandan CD/DVD'ye tıklıyoruz.

10.Use İso image file yazısına tıklayıp yandan Browse diyor ve iso dosyamızı seçiyoruz.

11.Power on this virtual machine yazısına tıklıyoruz.

12.Gelen yazıları oynamayıp enter'e basıyoruz.

13.Kali Linux'umuz Hazir.

VMware WorkStation 11 => Tıkla

Kali Linux İso => Tıkla

Videolu Anlatım => Tıkla

Sağlıcakla Kalın​

merhaba kardeş
sana bişey soracağım
VirtualBox'ın aygıtlar kısmında
sürükle bırak çift yönlyü seçtim ve paylaşılan panoyuda çift yönlü olarak seçtim fakat halen virtualbox daki Kalinin aynı VMware deki gibi içine dosya sürükleyip bırakamıyorum ve host makinede kopyaladığım metni kalinin içinde herhangi bir yere yapıştıramıyorum acaba bu özelliği VirtualBox da nasıl gerçekleştirebilirim?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.