W7 de çok az bilinen bir özellik - Problem Steps Recorder..

trd3v3lop

Yeni üye
4 Tem 2013
23
0
Windows 7'de birçok yeni özellik var, ama Problem Steps Recorder en az konuşulanlardan oldu hatta ben yabancı siteler birkaçı hariç hiçbiryerde görmedim. Aslında anlatmama bile gerek yok herkesin kolayca kullanabileceği bir program. Ama yine de sizler için aşağıda detaylı bir şekilde anlatacağım. İnşallah beğenirsiniz.

Ben bilgisayarı İngilizce kullandığım için görüntüler ingilizcedir. ama zorlanmayacağınıza inanıyorum.

• Problem Steps Recorder'ı Başlatma
Çalıştırmak için, Win + R ye basın, ardından resimde gördüğünüz gibi psr.exe yazıp Enter'a basın.

easyguides1.png

easyguides2.png

Çok basit program olduğu belli. Programımız açıldığında Start a basmamızı söylemem gerek yoktur heralde :))

• Görüntüleri kendiniz seçin
Kayda başladıktan sonra fareye gerektiğinde tıklamanız iyi olur. Çünkü PSR(Problem Steps Recorder) her fareye tıkladığınızda bir screenshot kaydeder, gereksiz tıklama olması sonucu daha karışık hale getireblr :)

easyguides3.png

Eğer herhangi bir zamanda ne yaptığınızı ayrıntılı, ya da ekran görüntüsünü açıklamak istiyorsanız, PSR de Add Comment düğmesini tıklatın. Ekranın bir alanı seçmeniz istenir, ve bir yorum (yukarıda) açılır. Bunu yaparsanız, seçtiğiniz alana ait yeni bir görüntü oluşturulacaktır. Sadece bunu kullanarak sunumunuzu hazırlayabilirsiniz.

• Sonuçları Kaydet
Stop düğmesine bastığın zaman Zip dosyasını kaydetmek istediğiniz yeri size soracaktır. İstediğiniz şekilde kaydedin ve göndermek istediğinz kişiye veya siteye yükleyin..

Zip arşivi içinde, Mht formatında, sadece tek bir dosya olacak. Sisteminizde mht. için varsayılan bir program olmayabilir, ama herhangi bir Tarayıcı örneğin IE, Mozilla vs bunu açabilir.

• Belgeyi Düzenle
Eğer dosyayı düzenlemek istiyorsanız sağ tıklayıp Düzenle'ye basın. MsOffice Word düzenlemek için idealdir.

Umarım beğenmişsinizdir.. Saygılar..

Alıntı değildir.. Lütfen bir teşekkürü esirgemeyiniz..

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.