Yazılım | Programlama Web Site Programlama işi

burakdurcann

Yeni üye
6 Ağu 2019
38
0
Arkadaşlar Merhaba Ben Web programlama ile uğraşıyorum Full-Stack evden küçük işler almak istiorum birazcık para kazanmaya başlamak istiyorum donamımım biraz eski kazandığım parayla yeni donanım almak istiyorum nasıl bir iş alırım nasıl başlarım bilgisi olan yazabilir mi ? Teşekkürler..

DeSTuRSuZz_

Kıdemli Üye
10 Ara 2015
3,577
4
Bana kalırsa şuanda 0'dan kişisel web siteleri geliştirip satmak çok getirisi olan ve cazip olarak görülebilecek bir şey değil. Bunun yerine müşteri/ kullanıcıları kandırıp Wordpress satmak daha mantıklı. he sen dersen ki "ben kendimi geliştirmek için...." o zaman da şöyle derim; kendini geliştirmek için müşteri arama canın yanar başın ağrır. Örnek sitelere bakıp aynısını yapmaya çalışman sana daha faydalı olur.

zero007

Katılımcı Üye
20 Nis 2013
591
0
dostum bionluk gibi siteler san iş sağlamadan önce bazı şartları var(vardı yani hala öylemi bilemiyorum). daha önce yapmış olduğun işleri referans olarak göstermen gerekiyor. buyüzden oralarda ilk işi almak zor.

sana tavsiyem öncelikle hosting yönetimini iyi öğren. daha sonra php ile sağlam bir tema motoru ve admin paneli hazırla.
bu php ile yazdığın kodun 10mb yi(tema yüklenmemiş hali ile) geçmediğine emin ol bu şekilde daha çok sunucuya entegre edebilirsin. bazı hostingler gerçekten az yer veriyor kullanıcıya. ki kullanıcının mail adresi filan da olur illaki.
eğer yazdığın sistem sağlam olursa başlarda 800-1000 tl arasına satarsın. zamanla çevre edindikçe fiyatı arttırırsın.

ilerleyen zamanlarda sırf hosting yönetimi için bile sana ulaşanlar olur. önemli olan ilk kitleyi doğru edinmen. biraz şans işi.
çevrendekilerden "bak böyle bir iş var burdan kesin 5.000-10.000 kaldırıRIZ" diycek olur. onlara sakın aldanma. 5.000-10.000 lirayı kimse firma olmayan birisine vermez. dolandırılma yani dikkat et. başlangıçta kazanacağın en büyük para 2.000 lira olur. oda özel sistemler için istek olursa.

yukarıda benim iş hayatımın kısa bir özetini okudun az önce.
bu süreçlere gelmem 2-3 yılımı aldı(piyasada yaptığım ilk iş). yazılımsal olarak bu seviye gelmem 6-7 yılımı aldı. öyle 1-2 ayda çok para kazanacağının hayalini kurma. terlemeden yorulmadan para kazanılmıyor. eğer terlemeden yorulmadan kazandıysan zaten o paranın değeri olmuyor yine kazanırım nede olsa kafasında bir anda tuzla buz oluyor o para.

En önemli uyarı. eğer öğrenciysen(üni dahil) müşterilerine kesinlikle yaşını söyleme. bunu anlarlarsa veya öğrenirlerse 1000 liraya yaptığın işi bir anda 500 e filan çekmeye kalkışıyorlar. fiyatta taviz verme en fazla 100 lira filan düş. Ama müşterinin sana alışması adına toplu iş getirme durumu olursa iş başı 200-300 lira oynayabilirsin. o kadar işi bir kişiye teslim edecek olan müşteri o düşürdüğün fiyatı sonradan ek istekler ile tekrardan ödüyor sana zaten.

burakdurcann

Yeni üye
6 Ağu 2019
38
0
dostum bionluk gibi siteler san iş sağlamadan önce bazı şartları var(vardı yani hala öylemi bilemiyorum). daha önce yapmış olduğun işleri referans olarak göstermen gerekiyor. buyüzden oralarda ilk işi almak zor.

sana tavsiyem öncelikle hosting yönetimini iyi öğren. daha sonra php ile sağlam bir tema motoru ve admin paneli hazırla.
bu php ile yazdığın kodun 10mb yi(tema yüklenmemiş hali ile) geçmediğine emin ol bu şekilde daha çok sunucuya entegre edebilirsin. bazı hostingler gerçekten az yer veriyor kullanıcıya. ki kullanıcının mail adresi filan da olur illaki.
eğer yazdığın sistem sağlam olursa başlarda 800-1000 tl arasına satarsın. zamanla çevre edindikçe fiyatı arttırırsın.

ilerleyen zamanlarda sırf hosting yönetimi için bile sana ulaşanlar olur. önemli olan ilk kitleyi doğru edinmen. biraz şans işi.
çevrendekilerden "bak böyle bir iş var burdan kesin 5.000-10.000 kaldırıRIZ" diycek olur. onlara sakın aldanma. 5.000-10.000 lirayı kimse firma olmayan birisine vermez. dolandırılma yani dikkat et. başlangıçta kazanacağın en büyük para 2.000 lira olur. oda özel sistemler için istek olursa.

yukarıda benim iş hayatımın kısa bir özetini okudun az önce.
bu süreçlere gelmem 2-3 yılımı aldı(piyasada yaptığım ilk iş). yazılımsal olarak bu seviye gelmem 6-7 yılımı aldı. öyle 1-2 ayda çok para kazanacağının hayalini kurma. terlemeden yorulmadan para kazanılmıyor. eğer terlemeden yorulmadan kazandıysan zaten o paranın değeri olmuyor yine kazanırım nede olsa kafasında bir anda tuzla buz oluyor o para.

En önemli uyarı. eğer öğrenciysen(üni dahil) müşterilerine kesinlikle yaşını söyleme. bunu anlarlarsa veya öğrenirlerse 1000 liraya yaptığın işi bir anda 500 e filan çekmeye kalkışıyorlar. fiyatta taviz verme en fazla 100 lira filan düş. Ama müşterinin sana alışması adına toplu iş getirme durumu olursa iş başı 200-300 lira oynayabilirsin. o kadar işi bir kişiye teslim edecek olan müşteri o düşürdüğün fiyatı sonradan ek istekler ile tekrardan ödüyor sana zaten.
Merhaba öncelikle yanıtınız için teşekkür ederim yalnız PHP değil back-end de asp ile kodlama yapıyorum çok para kazanmayı amaçlamıyorum sadece ufak tefek işler yapıp sistemimi yenileyip(yazılım yapmak için kullanabileceğim ufak çaplı 2.el laptop) tekrar kendimi geliştirmeye devam etmek istiyorum yani birazcık para kazanmak istiyorum bu parayı da tek seferde değil bir kaç iş yaparak kazanabilirim yani iş (müşteri) bulabileceğim bir platform var mı ?

zero007

Katılımcı Üye
20 Nis 2013
591
0
Ben ilk işimi başka bir forumda buldum şans işiydi. İlk bütçeni ailenin tanıdığı esnaflardan edinmen en kolay ve en hızlı yol olucaktır. Birisini memnun etmeyi başarırsan esnaflar arasında yayılır.
Firma olmadan veya bir yerde işe başlamadan seçeneklerin bunlar.

Elysius

Yeni üye
16 Tem 2019
9
0
Eğer site açıklarını biliyorsanız açık arayın. Açık bulduğunuz sitelerin adminleriyle görüşerek ücret isteyerek o açığı ona verebilirsiniz. Oda o açıpı kapatabilir.

Mikro işler yapabilirsiniz. Mesela hazır htmller kodlayarak bunları satabilirsiniz. Atıyorum blog anasayfası kodlarsınız ve gidip bunu bir blog sitesine satabilirsiniz.

Bir başka fikirde bazı web site güvenliği adı altında yerlerdede çalışabilirsiniz.

Ya da bir şirkete bir yere çalışarak en baştan bir site kodlarsınız.

Bir başka yolda bir site açıp, azıcık ünlendikten sonra ads yani reklam koyarakta gelir elde edebilirsiniz.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.