Win 10 Laptopda ki hiçbir şey açılmıyor

cagataytemel

Yeni üye
13 Ağu 2012
25
0
2 gün önce yeni bir laptop aldım bu güne kadar sorunsuz kullandım ama bugün açtığımda görev yöneticisinde ikonların olmadığını gördüm mauseyi üstüne götürdüğüm zaman yükleniyor işareti çıkıyor laptoptaki hiçbirşey açılmıyor bilgisayarım in üstüne basıyorum bişey olmuyor lütfen yardım edin nasıl çözücem

Moderatör tarafında düzenlendi:

Kruvazör

Ar-Ge Ekibi Lideri
28 Mar 2020
1,746
2,571
Wrong Side Of Heaven
Cevap: Win 10 lütfen yardım edin

hocam sadece öneri olarak yazıyorum pek bilgim yok, ürünü aldığınız firmaya iade edebilirsiniz ciddi bir sorun varsa garanti dahilinde sorunu çözeceklerdir ya da format atmayı deniyebilirsiniz

Son düzenleme:

Laurange

Kıdemli Üye
22 Ağu 2017
3,137
19
Bakü
Çalıştır'ı açın ve Powershell yazarak Tamam'ı tıklatın. Açılan pencerede $manifest = (Get-AppxPackage Microsoft.WindowsStore).Install******** + '\AppxManifest.xml' ; Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $manifest komutunu yazın ve ENTER tuşuna basarak bilgisayarınızı yeniden başlatınız. Sorununuz giderilmez ise aşağıdaki çözüm yollarını uygulayınız:

Yaşadığınız sorun ile ilgili olarak Windows tuşu + S tuşlarına aynı anda basın, CMD yazın ve arama sonucunda gelen Komut İstemi'ne sağ tıklayarak ''Yönetici olarak çalıştır'' seçeneği ile açınız. Açılan pencereye SFC/SCANNOW yazıp ENTER tuşuna basınız. Sistem taraması %100 olunca bilgisayarınızı yeniden başlatarak durumu kontrol ediniz.

Sorunun devam etmesi durumunda; Windows tuşu + S tuşlarına aynı anda basın, CMD yazın ve arama sonucunda gelen Komut İstemi'ne sağ tıklayarak ''Yönetici olarak çalıştır'' seçeneği ile açınız. Açılan pencereye aşağıdaki komutları sırasıyla girerek ENTER tuşuna basınız.

DISM.exe /Online /Cleanup-image /Scanhealth
DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth

Problem giderilmez ise; sisteminizde yüklü olan antivirüs programınız mevcut ise kaldırıp, bilgisayarınızı yeniden başlatınız. Bundan da netice alamazsanız; yeni bir Windows kullanıcı profili oluşturup test ediniz.

'Execution

Kıdemli Üye
13 Ocak 2018
3,227
29
Shellexview programı ile bilgisayarınızdaki 3.parti yazılımları devre dışı bırakın. Ardından sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin. Eğer sorun çözülmüşse bilgisayarınızdaki bir yazılım bu soruna neden oluyor demektir. Yine aynı shellexview programı ile devre dışı bıraktığınız programları tek tek aktif edin. Aktif ettiğiniz her yazılımda sorunu tekrar kontrol edin. Hangi programı aktif ettikten sonra sorun tekrar yaşanıyorsa o program sisteminizle uyumsuz çalışıyor demektir. Programı kaldırıp sorundan tamamen kurtulabilirsiniz. Shellexview kullanımı ile ilgili internette makaleler var bakabilirsiniz

Bu şekilde sorunu çözemezseniz powershelli açıp aşağıdaki komutları sırayla girin tarama yapsın

repair-windowsImage -online -checkhealth
repair-windowsImage -online -scanhealth
repair-windowsImage -online -restorehealth

Son düzenleme:

cagataytemel

Yeni üye
13 Ağu 2012
25
0
Pc yi sıfırladım sorun çözüldü ama autocad i yükleyip yeniden başlattığımda sorun tekrar oldu şuan tekrar sıfırlıyorum

Autocad de bir sorun var galiba tekrar yükledim sorun baş gösterdi

Moderatör tarafında düzenlendi:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.