Win7 80072EFE Güncelleme sorunu

Anbr33

Üye
7 Tem 2014
138
0
Antalya
Arkadaşlar bu hata kodunu alıyorum 80072EFE heryere baktım çözüm çözüm diye yazdıkları herşeyi yaptım ama sorundan bir türlü kurtulamadım yardımcı olursanız sevinirim.

osman8

Uzman üye
23 Kas 2010
1,162
0
WebRoot
Windows Update 80072efe veya 80072f76 hatası
Windows 7 için geçerlidir
Güncelleştirmeleri denetlerken Windows Update 80072efe veya 80072f76 hatası alıyorsanız, bunun nedeni bilgisayarınız ile Windows Update sunucuları arasındaki bağlantının kesintiye uğraması olabilir. WindowsUpdate'i kapatın, 10-15 dakika bekleyin ve Windows Update'i yeniden çalıştırın. Ayrıca, bir sonraki zamanlanan saatte çalışması için Windows Update'i bekleyebilirsiniz.

Bu hatalardan birini almaya devam ediyorsanız, Windows Update ile ilgili bazı genel sorunları otomatik olarak bulup düzelten Windows Update Sorun Gidericisi'ni çalıştırabilirsiniz.

Sorun giderici yardımcı olmadıysa, İnternet bağlantınız olduğunu doğrulayın. Internet bağlantısı sorunları hakkında daha fazla bilgi için bkz. Internet'e neden bağlanamıyorum?

Internet bağlantınızı denetledikten sonra bu hatayı almaya devam ediyorsanız, bu, bilgisayarınızda çalışan bir programın, Windows Update Services'ın İnternet'e erişmesini engellediği anlamına gelebilir. Bunu yapabilecek programlar güvenlik duvarları, casus yazılım önleme yazılımları, web hızlandırıcılar, İnternet güvenliği veya virüsten koruma programları ve proxy sunuculardır.

Bu sorunu gidermek üzere atabileceğiniz adımları öğrenmek için Microsoft web sitesindeki bağlantıyla ilgili güncelleştirme hataları makalesine bakın.

Bu hatayı görmeye devam ediyorsanız, daha fazla yardım almak için Microsoft Community web sitesine gidin.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.