Win7 Format ve Xp-Vista Ekran Kartı Sorunu

TCmcht

Katılımcı Üye
14 Tem 2014
740
0
İstanbul
Uzun zamandır uğraşıyorum çözemedim sonunda yazayım dedim :)

1-) 2 HDD var elimde. 2'sine de sistem yüklenmiyordu. Partition falan filan yaptım. Şuan XP ve Vista yükleniyor. Ama Win7 Yüklenmiyor. Win7 yüklerken, son bölümde, yükleme tamamlanıyorun ortasında reset attıktan sonra mavi ekran geliyor, hemen gidiyor. Yazıyı okuyamıyorum yani :) Neden olabilir? CD'lerde sorun yok başka pc'de denedim, daha önceden de aynı kasada kullandığım cd'ler. 2-3 tane cd denedim.
zmLW64.jpg

2-) Yukarıdaki sebepten dolayı XP ve Vista kurmak zorunda kaldım ikisini de denedim. XP'te ekran kartı driverini yükleyip yeniden başlattıktan sonra ekran, ekran yenileme hızı artırılmış gibi oluyor. [ renkli çizikler yukarı aşağı titreşiyor. ] Hiç bir şey gözükmüyor. Vista'da da driveri yükleyip yeniden başlatınca bir şey gözükmüyor, monitör kapanıyor. (uyku moduna geçmiş gibi) Ekran kartını çıkarıp onboard ekran kartını kullanınca sorunsuz çalışıyor. Ekran kartını daha önce her sistemde kullandım. Ekran kartı NVIDIA Geforce 9400 GT. Bunu nasıl hallederim?

Son düzenleme:

serseri_s

Yeni üye
24 Haz 2007
31
0
İstanbul
Öncelikle Sorunun Çok garip Ama Büyük ihtimalle Çift Ram Kullanıyorsan tekini cıkartıp tek ram ile tekrar windows 7 kurmaya çalış cunki remlerden bitanesi arıza yapmıs olarabilir ekrandaki çizik cıkıyorsa remlerdede proglem yoksa anakartında olabilir kuzey yada guney koprulerınde arıza oluşmuştur... ama sen remlerinide değişmeye bak dostum anladıgım kadarıyla sorununu cozebilir..

TCmcht

Katılımcı Üye
14 Tem 2014
740
0
İstanbul
Öncelikle Sorunun Çok garip Ama Büyük ihtimalle Çift Ram Kullanıyorsan tekini cıkartıp tek ram ile tekrar windows 7 kurmaya çalış cunki remlerden bitanesi arıza yapmıs olarabilir ekrandaki çizik cıkıyorsa remlerdede proglem yoksa anakartında olabilir kuzey yada guney koprulerınde arıza oluşmuştur... ama sen remlerinide değişmeye bak dostum anladıgım kadarıyla sorununu cozebilir..

Ramlardan birini yeni aldım. Benim aklıma da o geldi, sonradan takılan parça, sadece o ram var ama vista ve xp'de sorun çıkarmıyor diye denemedim. Yarın onu da deneyim. Mavi ekranda physical memory falan yazıyordu. O zaman büyük ihtimalle ramdedir. Teşekürler, deneyeceğim :)

serseri_s

Yeni üye
24 Haz 2007
31
0
İstanbul
sen yeni aldığın ram tak ve windows 7 tekrardan dene çunki bazen hata vermeyebilir xp ve başka bir yazılımda ama gün içerisinde herhangi bir program açıldıgı yada fazladan kasıldıgından dolayı mavi ekrana duşme sansı yuksek belkı başınıza gelmıl olabilir siz en iyisi yeni aldğınız ram ile windows 7 tekrar deneyin

TCmcht

Katılımcı Üye
14 Tem 2014
740
0
İstanbul
sen yeni aldığın ram tak ve windows 7 tekrardan dene çunki bazen hata vermeyebilir xp ve başka bir yazılımda ama gün içerisinde herhangi bir program açıldıgı yada fazladan kasıldıgından dolayı mavi ekrana duşme sansı yuksek belkı başınıza gelmıl olabilir siz en iyisi yeni aldğınız ram ile windows 7 tekrar deneyin

Denedim ramlarde sıkıntı yok. Hatayı videoyla yakaladım :RpS_rolleyes:
zmLW64.jpg

TheDarkFire

Kıdemli Üye
18 Mar 2015
2,993
0
Bir keresinde bende buna benzer birşeyle karşılaşmıştım.

Windows format ekranında harddisk bölümleri geldiğinde tüm bölümleri sildim yeni bölümler oluşturup biçimlendirdim ve sorun kalktı.
Deneyin belki sizde de düzelir.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.