windows 10 bilgisayar otomotik kapanma program silinme

hackeryweb

Üye
9 Nis 2013
233
0
Bakı
Arkadaslar son zamanlar windows 10 otomotik kapanma sorunu yasiyorum.Yani bilgisayar her gun saat 22:30`da kapaniyor.Her gun boyle .Ilaveten bilgisayar acildiginda 12kotov.ru sitesi aciliyor.Bide programlar otomotik siliniyor.Yani otomotik kapanma icin ozel program ve ya kod koymadim.Yani oyle tip programda yok zaten bilgisayarda.12kotov.ru sitesi icin tum chrome eklentilerini sildim hafizani sifirladim.Fakat yine sorun kaliyor.Program silinme isini bende anlamadim.Virus bulastimi diye bitdefender(lisansli) bilgisayari 1 gun tam tarama yaptim.Ama hic bi sey yok.Neden olabilir.Lutfen yardim edin

exemelation

Katılımcı Üye
22 Tem 2009
529
1
Modemden reklam virüsü kapmış olabilirsin eğer aynı modeme bağlı diğer kullanıcılar da aynı soruna benzer reklam virüsü gibi şeylerden bahsediyorlarsa modeme reset atın ve her zaman standart modemin dns sinden farklı dns adresleri kullan dns kullandığın zaman modem virüslerinden etkilenmezsin bunu şundan anlatıyorum modem virüsleri çok tehlikeli olabiliyor.

hackeryweb

Üye
9 Nis 2013
233
0
Bakı
Modemden reklam virüsü kapmış olabilirsin eğer aynı modeme bağlı diğer kullanıcılar da aynı soruna benzer reklam virüsü gibi şeylerden bahsediyorlarsa modeme reset atın ve her zaman standart modemin dns sinden farklı dns adresleri kullan dns kullandığın zaman modem virüslerinden etkilenmezsin bunu şundan anlatıyorum modem virüsleri çok tehlikeli olabiliyor.

Tum bu kapanma sorunlari reklam virusunden ola bilirmi?

exemelation

Katılımcı Üye
22 Tem 2009
529
1
Bi de şunu dene kayıt defterinden otomatik çalışan programları bulmak için ;
Çalıştır aç(windows + r tuşu )

regedit yaz

kayıt defteri açılacak sonra sırayla

HKEY_CURRENT_USER/SOFTWARE/Microsoft/Windows/CurrentVersion/Run bu konuma gir orada pc her açıldığında otomatik açılan programları görürsün sadece program değil .bat vs hatta trojanlarda burada gözükebilir bazıları.

hackeryweb

Üye
9 Nis 2013
233
0
Bakı
Arkadaslar geri al yapmak istemiyorum.Yani otomotik kapanma boyle oluyor.Her gun saat tam 22:30`da 10 saniye geri sayim basliyor.Istesem iptal ede biliyorum.Bazen denk gelmiyor.Gerisayim bittiginde kapaniyor.Her gun 22:30`da bunun cozumu yokmu?Diger sorunlari hall ettim tesekkurler

piyanci42

Uzman üye
21 Nis 2015
1,437
1
Atmosfer
Arkadaslar geri al yapmak istemiyorum.Yani otomotik kapanma boyle oluyor.Her gun saat tam 22:30`da 10 saniye geri sayim basliyor.Istesem iptal ede biliyorum.Bazen denk gelmiyor.Gerisayim bittiginde kapaniyor.Her gun 22:30`da bunun cozumu yokmu?Diger sorunlari hall ettim tesekkurler

Hocam güncelleme için yapıyor olabilir mi ?Benimde sabah 5:30da kapatır genelde..

god for give us

Uzman üye
8 Kas 2015
1,209
0
SSCB
malwarebytes yüklet tarat pc reset attıracak bittiğinde. <- çıkan rus sitesinin silmeye yardımı dokunur
Ondan sonra ise güvendiğin bir antivirüs programı yükle tarat tekrar <- sorun geçmezse uygulayacağın seçenek

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.