Windows Windows 10 da anonim olmak

G286745365

Üye
13 May 2019
151
0
Bakıyoruz ki uzun zamandır girmiyorum buraya çoluk çocuk dolmuş.
Dostum açıkhat+firefox nordvpn eklenti kur. 5 yıllık carder arkadaşlarım var tek dosyası yok böyle anonim olabilirsin. Tor vs demişler torun uluslararası olaylarda ip adresi sızdırdığı mevcut. Kolay gelsin 3 5 günlük bebelerin lafına bakma.

"Elif

Katılımcı Üye
8 Ara 2018
507
44
26
Merhaba,

Tor,vpn gibi araçlarla kısıtlı bir anonimlik sağlarsınız.

kendi düşüncem %100 anonimlik sağlamak mümkün değil birde windows kullanıyorsanız.

Nonantiy

Moderasyon Tim Lider Yrd.
28 Haz 2020
1,993
1,088
Kayseri
Böyle birsey kesinlikle mümkün değil. Eğer %100 anonim olmak istiyorsan

Windows yerine Linux
Chorme yerine TorBrowser
Google.com Yerine Duckduckgo.com
Visa(vb) Yerine Bitcoin
Gmail.com Yerine Protoinmail.com

P4RS

Özel Üye
8 Ocak 2017
5,156
58
Ankara
Merhabalar,

genel olarak herkes benim diyeceklerimi söylemiş zaten fakat şöyle bir bakış açısı kazandırayım size. Yani bu kadar yüksek anonimliği ne yapacaksınız? Uyuşturucu mu satacaksınız, illegal işler mi yapacaksınız? Yani bunları yapmanızı ASLA tavsiye etmem ancak bu kadar anonimlikte saçma bence. Yani sizin yerinizi bir kişi bilse ne olacak? Her absürt yere girmeyip gerçekten bilgi edinmek için gezerseniz başınıza bir iş gelmez zaten.

Zoom Shoot

Yeni üye
21 Nis 2020
34
0
Öncelikle windowsta anonim olup ne yapacaksınız zaten windows sana oturum açarken şu sözleşmesi bu sözleşmesi derken tüm bilgilerini istiyor bir anlamı yok yani. Ama eğer ille de anonim olmak istiyorsan sanal makineye Linux dağıtımı olan whonix ya da tails kurabilirsin bunların mantığı senin tor ağı ile olan bağlantını şifreliyor ayrıyeten bir de tor ağı bağlantını çıkış düğümünde şifreliyor yani kafayı yedim süper anonimity diyorsan bu. Ya da vpn üzerinden tor ağına bağlanmak da bir nevi çözüm olabilir vpn bağlantıyı encrypted eder tor ağında çıkışta tekrar şifrelenir ve sonra vpn şifrelenmiş bağlantıyı tekrar karıştırı full anonimity sağlamak imkansızdır ama en yakınları bunlar.

ratio

Kıdemli Üye
6 Tem 2013
2,456
6
Turk
Giriş olarak, tamamen anonim olmanız mümkün değildir. Ayrıca, anonimliğinizi arttırmak için linux kullanmanızı tavsiye ederim. Çünkü, windows'da hem anonimliğe ihtiyaç duyacağınız araç sayısı kısıtlı, hem windows'un tuttuğu loglar var, hem de windows'da anonim olabileceğiniz araçlar kısıtlı. Bu yüzden linux daha mantıklıdır. Yine de, tor kullanmak, log tutmayan bulabilirseniz vpn kullanmak veya proxy kullanmak, fake mac adresi gibi seçenekler ile anonimliğinizi arttırmaya çalışabilirsiniz. İllegal işlere bulaşmamanız dileğiyle. İyi forumlar...

Patrick Jane

Uzman üye
1 May 2019
1,499
3
Cehennem
Bakıyoruz ki uzun zamandır girmiyorum buraya çoluk çocuk dolmuş.
Dostum açıkhat+firefox nordvpn eklenti kur. 5 yıllık carder arkadaşlarım var tek dosyası yok böyle anonim olabilirsin. Tor vs demişler torun uluslararası olaylarda ip adresi sızdırdığı mevcut. Kolay gelsin 3 5 günlük bebelerin lafına bakma.

???
Sen o zaman siber güvenlikte master yapmış bir adamsın.
Zerre kadar bu işlerden anlamıyorsun değil mi?
Sonra gelmiş ahkamını kesiyorsun.
Tor ne zamandan beri log veriyor?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.