Windows 10 da başlat menüsü ve Modern Apps'ler çalışmıyor mu? İçeri...

metin40

Katılımcı Üye
23 Nis 2012
289
0
K.Maraş
İyi akşamlar arkadaşlar... Birgün windows 10 kurayım dedim, neyse kurduk, iyi fena değil... Ama birkaç gün sonra başlat menüsü tepki vermiyordu yani tıklayınca açılmıyordu... Bununla beraber bildirimler ve modern apps (win10 uyg.) lar da çalışmıyordu. Ben de saatlerce uğraştım uğraştım sonunda çözümü buldum... Çoğumuz sistemimizde bakım programı kullanıyoruz değil mi? Evet... Ben de Auslogics BoostSpeed 5.5.1 kullanıyordum... Anladım ki birkaç kez onarımdan sonra oluştu bu olay. Hemen kurtarma merkezinden kayıt defteri onarımlarını geri aldım. Ve herşey düzenli olarak çalışmaya başladı. Bunun nedeni bu tür programlar daha Win10 u tam olarak kavrayamadıkları için kayıt defterindeki bazı anahtarlar bu programa yabancı geliyor ve siliyor. Bu da sistemde bazı problemlere yol açabiliyor... Benim tavsiyem; ya güncel bir bakım programı kullanın (Advamced System Care 9, Auslogics BoostSpeed 8 Premium gibi), ya da önümüzdeki bi kaç ay için bu gelişmiş programlar yerine CCleaner kullanın... ( tabi bu da güncel olmalı). Bu sorunu yaşayanlar benim yöntemimi uygulayabilir... Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana!... Tekrardan iyi akşamlar...

LosT

Yaşayan Forum Efsanesi
5 Şub 2015
8,116
31
-
Şimdi isyan ediyordum bende :D Dur deniyeyim gözlemlerimi yazarım :)
EDİT: Zaten CCleaner kullanıyordum başka bir program yok. Tek yol Win + L ama o da işe yaramadı. Neyse güncelleştirme bekleyelim ne yapalım :(

Son düzenleme:

metin40

Katılımcı Üye
23 Nis 2012
289
0
K.Maraş
Şimdi isyan ediyordum bende :D Dur deniyeyim gözlemlerimi yazarım :)
EDİT: Zaten CCleaner kullanıyordum başka bir program yok. Tek yol Win + L ama o da işe yaramadı. Neyse güncelleştirme bekleyelim ne yapalım :(

Al kardeşim, senin sorunun çözümü bu olabilir
[ame="https://www.youtube.com/watch?v=cUs0eOOrxpw&app=desktop&persist_app=1&client=mv-google&hl=tr&gl=TR"]burda[/ame] İyi akşamlar

LosT

Yaşayan Forum Efsanesi
5 Şub 2015
8,116
31
-
Al kardeşim, senin sorunun çözümü bu olabilir
burda İyi akşamlar

Yok bu değil. Win8 için bu. Buldum sanırım çözümü söyleyeceğim açılsın bilgisayar :)
Çözüm:
C:\Windows\System32\WindowsPowerShell\v1.0 bölümünden powershell.exe' yi sağ tıklayıp yönetici olarak açın.
Kod:
Get-AppXPackage -AllUsers | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.Install********)\AppXManifest.xml"}
Yazın bekleyin biraz. Bitince Win + L yapın. Sağ altta seçeneklerden "Güncelleştir ve kapat." seçeneğini seçin. Tekrar başlatın. Sorun çözülmüştür büyük ihtimal :)

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.