Windows 10 İşletim Sistemi Kurabilmem İçin Ne gerekli ?

baryon

Uzman üye
7 Eyl 2008
1,685
0
Arkadaşlar bilgisayarıma windows 10 işletim sistemi kurmayı düşünüyorum, fakat uzun süredir üst sürüm işletim sistemi internet cafede dahi kullanmadım. En büyük işletim sistemi olarak windows 7 yi kullandım. İnternetten baktığım kadarıyla bilgisayarım windows 10 için temel özellikleri kaldırıyor.

Windows 10 için başka birşey yüklemem veya bir cihaz almam gerekiyormu ?
Yazının birinde kızıl ötesi kamera lazım gibi birşey okumuştum doğrulama için böyle bir şey gerekiyormu ?

Yoksa bilgisayarımın sistem özellikleri karşılasa yeterli olurmu ?

YouAndLife

Katılımcı Üye
5 Mar 2016
834
0
Layer 3
Bilgisayarınız sistem özelliklerini karşılıyorsa hiçbir ek malzemeye ihtiyacınız yok. Mesela windows10 da parmak izi desteği var, ama parmak izi okuyucunuz olmadan kuramama gibi bir dururmunuz yok. Sadece o özelliği kullanmıyorsunuz o kadar. Sistem özellikleriniz yeterli ise kurabilirsiniz.

PALA

Özel Üye
26 Mar 2018
12,753
33
Merhabalar,

Öncelikle istediğiniz bir dağıtımın iso dosyasını elde edin. Akabinde rufus ile yazdırınız. Eğer Debian tabanlı bir Linux dağıtım kuracaksanız da rufusda DD Yansıma seçeneğini işaretleyiniz.

Akabinde bios'a geliyoruz ve boot menüye tıklıyoruz. USB belleği ilk sıraya aldıktan sonra F10 ile kaydedip çıkıyoruz ve kurulum ekranı geliyor.

baryon

Uzman üye
7 Eyl 2008
1,685
0
Bilgisayarınız sistem özelliklerini karşılıyorsa hiçbir ek malzemeye ihtiyacınız yok. Mesela windows10 da parmak izi desteği var, ama parmak izi okuyucunuz olmadan kuramama gibi bir dururmunuz yok. Sadece o özelliği kullanmıyorsunuz o kadar. Sistem özellikleriniz yeterli ise kurabilirsiniz.

Teşekkür ederim çok sağolun çok yardımcı oldunuz.

Merhabalar,

Öncelikle istediğiniz bir dağıtımın iso dosyasını elde edin. Akabinde rufus ile yazdırınız. Eğer Debian tabanlı bir Linux dağıtım kuracaksanız da rufusda DD Yansıma seçeneğini işaretleyiniz.

Akabinde bios'a geliyoruz ve boot menüye tıklıyoruz. USB belleği ilk sıraya aldıktan sonra F10 ile kaydedip çıkıyoruz ve kurulum ekranı geliyor.

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim.

RedLinee

Üye
17 May 2014
209
0
.php | .js
Windows 10'a geçmenizin sebebi nedir ?
Temel olarak bilgisayarım karşılıyor demişsiniz.
Kafadan 3 GB harcaması var WİN10'un.
Bilgisayarın (laptop ise) yeni değilse touchpad kullanımın yine kısıtlı olacaktır.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.