Windows 10 siyah ekran problemi

metin40

Katılımcı Üye
23 Nis 2012
289
0
K.Maraş
Merhaba arkadaşlar, herkese iyi sabahlar... Ben windows 10 kullanıyorum. Çok da güzel denilebilir. Ama bazı durumları çok canımı sıkabiliyor... Mesela: ben bilgisayarımda 3 kullanıcı hesabı kullanıyorum. Bunların birinden diğerine geçerken genelde oturumu kapatıyorum. Çoğu zaman sorunsuzca oturumdan çıkıyor. Ama bazen oturumdan çıkarken ekran siyah kalıyor. Hiç tepki vermiyor. Sadece mause gözüküyor... Tabii bu dediğim gibi her zaman olmuyor, bazen oluyor yani... Bu sorunun nedenini biliyorsanız cevap verirseniz sevinirim. Ve de bazen uykudan çıkınca da aynı şekilde siyah ekranda kalıyor. Sadece mause var ekranda... Ve ekran siyahken bile HDD ledi hala yanıp sönmeye devam ediyor. Yani sorunun yazılımsal olduğunu düşünüyorum. W7 kullanırken bu duruma hiç rastlamadım. Şunu da belirteyim, sistem açılırken siyah ekran yaşamıyorum, sadece (bazen) oturum kapatırken ve uykudan çıkarken oluyor. Yardımlarınızı bekliyorum...Sistemim:
Intel Core 2 Duo 2.8 GHz (çift çekirdek), Nvidia GeForce GT730 2 GB ekran kartı (128-bit), 3,00 GB DDR2 RAM, ASUS P5KPL-CM anakart (BIOS güncel), 160 GB HDD. Ve sistemim 32-bit...

Son düzenleme:

MarasLyaLone

Katılımcı Üye
27 Ocak 2016
915
0
Bilinçaltı
Geçişlerde ve beklemeden kalkınca bilgisayarda kasma meydana geliyor . Bunun Sebebi Windows 10 işletim sisteminin diğer işletim sistemlerine göre daha fazla yer kaplaması . İşletim sistemi Ram veya Ekran kartını zorluyor olabilir . Bu nedenle resetleme işe yarıyor . Çünkü restartlayınca bilgisayarınızdaki geçiçi bilgiler temizleniyor ve bilgisayarınız rahatlıyor . Hesab geçişlerinizde ve uyku modundan uyanışında bilgisayarınızı resetlemenizi öneririm .
( Benim İşletim Sistemimde Windwos 10 Ama Öyle Bir Sorunla Karşılaşmadım )

LockerLochart

Katılımcı Üye
1 Ocak 2016
864
0
Konya
Geçişlerde ve beklemeden kalkınca bilgisayarda kasma meydana geliyor . Bunun Sebebi Windows 10 işletim sisteminin diğer işletim sistemlerine göre daha fazla yer kaplaması . İşletim sistemi Ram veya Ekran kartını zorluyor olabilir . Bu nedenle resetleme işe yarıyor . Çünkü restartlayınca bilgisayarınızdaki geçiçi bilgiler temizleniyor ve bilgisayarınız rahatlıyor . Hesab geçişlerinizde ve uyku modundan uyanışında bilgisayarınızı resetlemenizi öneririm .

Gereken cevap verilmiş zaten

metin40

Katılımcı Üye
23 Nis 2012
289
0
K.Maraş

Sağol kardeşim. Peki bir ayarla felan bu durumu resetlemeden düzeltebilir miyiz? Sistemim:
Intel Core 2 Duo 2.8 GHz (çift çekirdek), Nvidia GeForce GT730 2 GB ekran kartı (128-bit), 3,00 GB DDR2 RAM, ASUS P5KPL-CM anakart (BIOS güncel), 160 GB (C: de 89 GB) HDD. Ve sistemim 32-bit...

Son düzenleme:
5 Haz 2015
63
0
Ekran kartında sıkıntı vardır kardeşim bendede birkaç sefer oldu aygıt yöneticisi ve kayıt defterinden hallettim
Aygıt yöneticisine ve kayıt defterine bir bak derim

metin40

Katılımcı Üye
23 Nis 2012
289
0
K.Maraş
R_Pires, ben sistem açılırken siyah ekranşa karşılaşmıyorum, normalce açılıyor. Benim dediğim oturum kapatırkene veya uykudan çıkarkene siyah ekrn oluyor, ve bu hep olmuyor. Oturum kapattıklarımın %15 gibi oranla siyah ekran çıkıyor. Şöyle özetlersek her 10 oturum kapattığımda 1 ya da 2 defa siyah ekran oluyor. Neyse çözüm yok, güncellemeyle düzelir inşallah...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.