Windows 7 Ses Sorunu !

Cshoner

Uzman üye
6 Ocak 2012
1,202
0
TURKIYE
Windows 7 Ultimate yükleyenlerin bir kısmı ses gelmiyor diye şikayet ediyor.Bu sorun herkeste olmasada bazı bilgisayarlarda oluşuyor.İnternette en çok aranan sorunlardan biri olmaya başlamasıyla bu konu hakkında bir yazı yazma ihtiyacı duydum.
İlk olarak şunu demeliyim ki benim ve bir akrabamın bilgisayarı aynı.İkimizede Windows 7 Ultimate kurdum ama benimkinde hiç bir sorun oluşmazken akrabamın bilgisayarında ses sorunu oluştu.Bende ses driverinin resmi sitesinden Windows 7 desteği olan driveri indirip kurdum ve sorun düzeldi.Sizede tavsiyem Ses sürücünüzün sitesinden Windows 7 desteği olan driveri indirip kurunuz.Ben kendi kullandığım ses driverinin linkini aşağıda vereceğim.Umarım sizinkide uyumlu olur ve sorununuz çözülür.Açacağınız sayfadan en üstteki setup dosyasını indirin.

Realtek High Definition Audio
Vista, Windows7 Driver (32/64bits) Driver İndirme Sayfasına Gitmek İçin Tıklayınız

SeaqaTe

Üye
2 May 2010
101
0
Kastamonu
Kimsenin dediğini yapma kardeşim ultimate senin ses kartı'nı desteklemiyor kısacası senin ses kartının driveri ultimate'ye göre yok

Yapman gereken sen kartının windows 7 driverını indir ama setupdan kurma aygıt yöneticisine gir ses kartını güncellemeye çalıştığında indirdiğin dosyanın içinde driver vardır onu göster sorun çözülecek bana güvenebilirsin

Saygılarımla
Baha YAZICI

erdem586

Uzman üye
17 Tem 2009
1,244
0
Kimsenin dediğini yapma kardeşim ultimate senin ses kartı'nı desteklemiyor kısacası senin ses kartının driveri ultimate'ye göre yok

Yapman gereken sen kartının windows 7 driverını indir ama setupdan kurma aygıt yöneticisine gir ses kartını güncellemeye çalıştığında indirdiğin dosyanın içinde driver vardır onu göster sorun çözülecek bana güvenebilirsin

Saygılarımla
Baha YAZICI
bizi tanıyan tanır dostum :) sacmalama yok muş :)

9 Ağu 2012
69
0
bişi söylücem ben windows 7 professional kullanıyorum ultimate değiil !!!
BU arada dedeiklerinizi teker teker yapmaya çalışacağım bi bulumadım ya şu ses driverini oyun oynayacağım sessiz zevki çıkmıyor :)))

9 Ağu 2012
69
0

Saygılarımla
Baha YAZICI

Sevgili BAha YAzıcı:
Sözlerinizde haklıydınız dediklerinizi bir bir yaptım.Allah Sİzden razı olsun şuan sizin sayenizde çok mltulyum.hatta seviçden yazı bile yazamıyorum allah sizden bin kat razı olusnnnn şimdi artık heyecan ile oyunuma başlayabilirim iyi forumlar :)))

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.