Windows ekran kartı ve ram mı n tamamı kulllanma...

NewRaT

Yeni üye
13 Tem 2014
50
0
Arkadaşlar internet kafeye gidiyorum..

Benim bilgisayarım özelliklerinde olmayan pc lerle..

Inanılmaz oyunlar oynanıyor..

örneğin call of dady örnek veriyorum...

Cafedeki bilgisayar = 2,4 işlemcisi
= 1gb ekran kartı
= 4 gb ram le ..

Full hd oynanayıor..

Benim pc min özelliklerine gelelim =

========================== 3.2 işlemci
========================== 1,5gb ekran kartı
========================== 4 gb ram

şimdi sorun ne amd benim ekran kartı bide arkadaşlar..

Lütfen yardım edin bekliyorum..

DONUYOR :RpS_scared:

cor-vo

Yaşayan Forum Efsanesi
23 Tem 2013
7,984
1
122
Arkadaşlar internet kafeye gidiyorum..

Benim bilgisayarım özelliklerinde olmayan pc lerle..

Inanılmaz oyunlar oynanıyor..

örneğin call of dady örnek veriyorum...

Cafedeki bilgisayar = 2,4 işlemcisi
= 1gb ekran kartı
= 4 gb ram le ..

Full hd oynanayıor..

Benim pc min özelliklerine gelelim =

========================== 3.2 işlemci
========================== 1,5gb ekran kartı
========================== 4 gb ram

şimdi sorun ne amd benim ekran kartı bide arkadaşlar..

Lütfen yardım edin bekliyorum..

Keşke model de verseydin. 1-1,5 GB ekran kartı farketmez, bazı kartlar 512 MB bellekle 4 GB'lık kartlara fark atıyor. Önemli olan bit (64-128-256) ve çekirdek hızıdır. :) Bellek 1 GB'da yeter.

Birde o cafelerdeki işlemci daha sağlam olabilir. Frekans'a fazla önem verme. Ayrıca senin bilgisayar ısınıyor olabilir, ama oradaki bilgisayarların bakımını yapıyorlardır.

NewRaT

Yeni üye
13 Tem 2014
50
0
Zahmetin için tşk ederim.. Kardeşim.. >Özellikleri:

Pentium(R) Dual-Core CPU
E6700 @ 3,20Ghz
3.19Ghz, 3,300GB RAM
Fiziksel Adres Uzantısı

gharmori

Uzman üye
6 Kas 2011
1,950
1
Andromeda G.
Bu durumda yapacaklarin
1-Combofix Eset online scanner ve ccleaner temizlik yap ve ASC kur tarat araçlarını kullan
2-baslangic programlar ini azalt ve oyun çalisirkan fazla uygulamaları kapat
3-oyun sistem gereksinimlerini karsiliyormu mutlaka bak
4-Driver booster ile ekran karti ve oyun için gerekli donanimlari guncelle
5-Game booster ile oyununuzu güçlendirip başlatin ve sanal Rami harddiskinizin alanindn arttirin
6-Directx ve Netframework surumun yukseltin ayrıca windows game lige marketplace yükleyin sorun çözer
7-oyun grafik ayarlarini ve çözünürluk dusurun
Yukardakiler işe yaramadiysa windowsta yeni kullanici Acin ve yukardakiler denediyse oyunu öyle başlatin oyunlar FPS çok olacaktir

NewRaT

Yeni üye
13 Tem 2014
50
0
Kafedekilerin Ram Mı 1GB benim 1gb +512 pAYLAŞIMLI..

kAFEDekilerin De İ>şlemcisi 2,40 Benimki 3,20

Daha iyi Yani..

1-Combofix Eset online scanner ve ccleaner temizlik yap ve ASC kur tarat araçlarını kullan PC Bugün Formatlandı TEMİz..
2-baslangic programlar ini azalt ve oyun çalisirkan fazla uygulamaları kapat Başlangıç Söylediğin Gibi Gereksiz Program yok
3-oyun sistem gereksinimlerini karsiliyormu mutlaka bak Fazlasıyla Karşılıyor
4-Driver booster ile ekran karti ve oyun için gerekli donanimlari guncelle Aynen Onu Kullanıyorum..
5-Game booster ile oyununuzu güçlendirip başlatin ve sanal Rami harddiskinizin alanindn arttirin Bunun Hakkında Bilgi Paylaşmanı Bekliyorum...
6-Directx ve Netframework surumun yukseltin ayrıca windows game lige marketplace yükleyin sorun çözer Bunun HAkkında Bilgi Paylaşmanıda Bekliyorum..
7-oyun grafik ayarlarini ve çözünürluk dusurun Grafik Ayarlarını Düşürdüğümde Bir anlamı Kalmıyor.. benim amaca Zevkiyle Kaliteli Oynamak
Yukardakiler B>ÖYle

cor-vo

Yaşayan Forum Efsanesi
23 Tem 2013
7,984
1
122
Kardeşim "ondaki 2.40 bendeki 3.20 yani benimki iyi" demek yanlış olur. Model yazarsan iyi olur. :)

Onun dışında dediğim gibi bilgisayarın ısınıyor olabilir.

gharmori

Uzman üye
6 Kas 2011
1,950
1
Andromeda G.
Kardeş 5 ve 6 yazdigim maddeleri netten arastir en önemlileri onlar yapmalisin olmuyorsa çakma pcmi o benimki pt4 512mb RAM 128mb ekran karti berbat ama GTA san ve cod2 kasmasiz oynaniyo metin2 rakion wolfteam kasmasiz aciyor ve bu PC 2005deki en pro pcydi çok şekil orjinaldi seninki leptop değilse o sorunu yapmamasi lazim

COP COP 2011

Kıdemli Üye
20 Ağu 2011
2,669
1
İZMİR

Keşke model de verseydin. 1-1,5 GB ekran kartı farketmez, bazı kartlar 512 MB bellekle 4 GB'lık kartlara fark atıyor. Önemli olan bit (64-128-256) ve çekirdek hızıdır. :) Bellek 1 GB'da yeter.

Birde o cafelerdeki işlemci daha sağlam olabilir. Frekans'a fazla önem verme. Ayrıca senin bilgisayar ısınıyor olabilir, ama oradaki bilgisayarların bakımını yapıyorlardır.
evet bilgisayar afe dekiler genelde profosyenel donanımcılar dır ekran kartındakki mimari yapısına
entegre sayısına veri yolu genişliğine önbelek cahhe nin genişliğine grafiklerinin yüksekliğine en önemlisi olan sürücüyü sitesinden indirip directx önemli tutmalarında birçoğumuz directx ne iş yaradığını bilmediğinden kardeşim corvo kardeşiminde dediği gibi

gharmori

Uzman üye
6 Kas 2011
1,950
1
Andromeda G.
evet bilgisayar afe dekiler genelde profosyenel donanımcılar dır ekran kartındakki mimari yapısına
entegre sayısına veri yolu genişliğine önbelek cahhe nin genişliğine grafiklerinin yüksekliğine en önemlisi olan sürücüyü sitesinden indirip directx önemli tutmalarında birçoğumuz directx ne iş yaradığını bilmediğinden kardeşim corvo kardeşiminde dediği gibi

Aynen öyle tüm oyun yazilimlarinida yukleyin adam yeni format atip oyuna girmis öyle olmaz directxsiz filan gerek

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.