Windows Korumalı Alan devre dışı

Oedipus

Yeni üye
2 Kas 2023
13
3
Cizre
Geçenlerde ihtiyaç duyup Windows Korumalı Alan ayarını etkinleştirmek istediğimde "Üretici yazılımda sanallaştırma desteğini devre dışı bırakmış" şeklinde bir yazıyla karşılaştım. Ek bir yazılım aracılığıyla yada bir ayar aracılığıyla düzeltilebilir mi? Bilen varsa yardımcı olursa sevinirim

Ekran Görüntüsü*

BlackDynamite

Katılımcı Üye
7 Kas 2023
864
10
334
Geçenlerde ihtiyaç duyup Windows Korumalı Alan ayarını etkinleştirmek istediğimde "Üretici yazılımda sanallaştırma desteğini devre dışı bırakmış" şeklinde bir yazıyla karşılaştım. Ek bir yazılım aracılığıyla yada bir ayar aracılığıyla düzeltilebilir mi? Bilen varsa yardımcı olursa sevinirim

Ekran Görüntüsü*
bios girip sanllastırmayı açtınmı

Losemis

Uzman üye
11 Ağu 2018
1,115
23
348

Ekran Görüntüsü*
Selamlar
Bilgisayarınızda sanallaştırmayı etkinleştirmeden dolayı "Üretici yazılımda sanallaştırma desteğini devre dışı bırakmış" hatasıyla karşılaşıyor olabilirsiniz. Bu genellikle BIOS ayarlarından sanallaştırmayı etkinleştirmeniz gerektiği anlamına gelir.
Ancak, bu işlem her cihazda aynı şekilde yapılmaz ve marka/modelinize özel olabilir.
Eğer bilgisayarınızın marka ve modelini bizimle paylaşırsanız, size daha doğru ve kolay bir şekilde yardımcı olabiliriz.

Oedipus

Yeni üye
2 Kas 2023
13
3
Cizre
bios girip sanllastırmayı açtınmı
Evet hocam açık

Selamlar
Bilgisayarınızda sanallaştırmayı etkinleştirmeden dolayı "Üretici yazılımda sanallaştırma desteğini devre dışı bırakmış" hatasıyla karşılaşıyor olabilirsiniz. Bu genellikle BIOS ayarlarından sanallaştırmayı etkinleştirmeniz gerektiği anlamına gelir.
Ancak, bu işlem her cihazda aynı şekilde yapılmaz ve marka/modelinize özel olabilir.
Eğer bilgisayarınızın marka ve modelini bizimle paylaşırsanız, size daha doğru ve kolay bir şekilde yardımcı olabiliriz.
BIOS'u kontrol ettim hocam Secure Virtual Machine ayarı açık gözüküyor

Losemis

Uzman üye
11 Ağu 2018
1,115
23
348
Evet hocam açık

Merhaba

Size yardımcı olabilmem için birkaç adım önermek isterim. Öncelikle, Hyper-V'yi devre dışı bırakarak CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp sfc/scannow komutunu çalıştırabilirsiniz. Bu, sistem dosyalarının bütünlüğünü kontrol edecektir.

Ardından, Ayarlar ekranından Windows Update'i kullanarak güncellemeleri kontrol etmenizi öneririm. Bu adım, belki de sorunun çözümünde önemli olabilir.

Eğer bu adımlar sorunu çözmezse, temiz bir format atarak denemeniz gerekebilir. Ancak, bu kesin bir çözüm olmadığını belirtmek isterim.

Eğer bu adımlar da işe yaramazsa, maalesef sistem üreticinizin bu özelliği desteklemediği anlamına gelebilir. Ancak, bu noktaya kadar elimizden geleni yaparak çözüm bulmaya çalışacağız.

Herhangi bir sorunuz veya ek yardım gereksiniminiz varsa lütfen buraya yazın yardımcı olmaya çalışalım :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.