Windows Live Messenger - Live Messenger - Yardım - Sıkça Sorulan Sorular

kral_eldar

Yeni üye
16 Eyl 2009
1
0
s.a. arkadaslar ben pc ye format attıktan sonra msn yukleyemıyorum tahmınım wındows kacak oldugundan kabul etmıyo legal xp aldım onu da yuklemıyo etkınlestırmeye 20 gun fılan kaldı dıyo ama ndn yuklemıyo msn delı olcam bı yardım etsenız cok mutlu olurum

strawberry

Adanmış Üye
28 Ocak 2007
6,759
48
s.a. arkadaslar ben pc ye format attıktan sonra msn yukleyemıyorum tahmınım wındows kacak oldugundan kabul etmıyo legal xp aldım onu da yuklemıyo etkınlestırmeye 20 gun fılan kaldı dıyo ama ndn yuklemıyo msn delı olcam bı yardım etsenız cok mutlu olurum

Yazılım sahteciliği kurbanı olabilirsiniz uyarısını alıyorsanız aşağıdaki yöntemi deneyin;

Herhangi bir pencere aç (bilgisayarım vb.) araçlara gir, oradan klasör seçeneklerine. Oradan görünüm ayarlarına gir ve “bilinen dosya türleri için uzantıları gizle” seçeneğini boş bırak. Seçili olmasın.
http://www.yorumla.net/windows-isle...igi-kurbani-olabilirsinizhatasini-duzelt.html
Sonra WindowsSystem32 klasöründeki WgaLogon.dll dosyasını yeniden adlandır diyip WgaLogon.old yap.

Yine aynı klasördeki WgaTray.exe dosyasını WgaTray.old olarak adlandır ve bilgisayarını yeniden başlat.

Açıldıktan sonra, başlat -> çalıştır’a gel

Regsvr32 %Windir%system32LegitCheckControl.dll /u

Komutunu yapıştır ve çalıştır. Bilgisayarını yeniden başlat.Açıldığında system32 klasöründeki LegitCheckControl.dll dosyasını sil.

Tekrar çalıştıra gel, regedit yaz ve çalıştır. Karşına gelen pencereden aşağıdaki dizini bul ve sil.

HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindowsNT
CurrentVersionWinlogonNotifyWgaLogon

bunları yaptıktan sonra yüklemeyi tekrar deneyin.

mad.doc

Yeni üye
30 Ağu 2009
4
0
yeni msn sürümünü yükledim ancak kişi listem tamamen boş gözüküyor.kişi eklemeye çalışıyorum eklemiyor. gizle klasörleri göster seçeneğini düzeltemediğim için sorunu aşamıyorum. acilen yardım lazım.

strawberry

Adanmış Üye
28 Ocak 2007
6,759
48
yeni msn sürümünü yükledim ancak kişi listem tamamen boş gözüküyor.kişi eklemeye çalışıyorum eklemiyor. gizle klasörleri göster seçeneğini düzeltemediğim için sorunu aşamıyorum. acilen yardım lazım.

Kişileri farklı biçimde sıralamayı denediniz mi? WLM > Araçlar > Seçenekler > Düzen bölümünde farklı seçenekleri işaretlemeyi düzenleme ölçütünü değiştirmeyi deneyin. Hesabınızı etkileyen, hesap bilgilerinizi saklayan Messenger sunucusundan kaynaklanan bir problem de olabilir. Ayrıca WLM 2009 RC henüz final sürüm değil. Final sürüm çıktığında yeniden deneyebilirsiniz.

Ayrıca;
Windows Live Messenger programına yükselttikten sonra kişi listeniz boşsa veya tam değilse, önbelleğe alınan kişi listesi doğru güncelleştirilmemiş olabilir. Kişiler önbelleği klasörünüzü görebilmeniz ve silebilmeniz için, Klasör Seçeneklerinizin gerektiği gibi ayarlanmış olması gerekir.

Klasör Seçenekleri ayarlarınızı doğrulamak için:

Windows XP için
  1. Araç çubuğunda, Başlat'ı tıklatın ve sonra Araştır'ı seçin.
  2. Araçlar menüsünde Klasör Seçenekleri'ni tıklatın.
  3. Görünüm sekmesini tıklatın.
  4. Gelişmiş Ayarlar listesinde, Gizli dosya ve klasörleri göster'i seçin, Bilinen dosya türleri için dosya uzantılarını gizle'nin seçili olmadığından emin olun ve sonra Tamam'ı tıklatın.
  5. Windows Gezgini penceresinde, Görünüm'ü tıklatın, Gezgin Çubuğu'nu seçin ve Klasörler'in işaretli olduğunu doğrulayın.
Windows Vista için
  2. Düzenle'yi ve sonra da Klasör ve Arama Seçenekleri'ni tıklatın.
  3. Görünüm sekmesini tıklatın.
  4. Gelişmiş Ayarlar listesinde, Gizli dosya ve klasörleri göster'i seçin, Bilinen dosya türleri için dosya uzantılarını gizle'nin seçili olmadığından emin olun ve sonra Tamam'ı tıklatın.
  5. Düzenle'yi tıklatın.
  6. Düzen menüsünün altında Gezinti Bölmesi'nin seçili olduğunu doğrulayın.

Kişiler önbelleği klasörünüzü silmek için:

Windows XP için
  2. C:\********s and Settings\Windows oturum açma adınız\Contacts\Messenger e-posta adresiniz klasörüne gidin.
  3. Klasördeki tüm dosyaları silin.
  4. C:\********s and Settings\Windows oturum açma adınız\Local Settings\Application Data\Microsoft\Windows Live Contacts\Messenger e-posta adresiniz klasörüne gidin.
  5. Messenger e-posta adresiniz klasöründeki tüm klasörleri ve gizli klasörleri silin.
  6. Windows Gezgini uygulamasını kapatın ve yeniden Messenger oturumu açmayı deneyin.
Windows Vista için
  2. C:\Users\Windows oturum açma adınız\Contacts\Messenger e-posta adresiniz klasörüne gidin.
  3. Klasördeki tüm dosyaları silin.
  4. C:\Users\Windows oturum açma adınız\AppData\Local\Microsoft\Windows Live Contacts\Messenger e-posta adresiniz klasörüne gidin.
  5. Messenger e-posta adresiniz klasöründeki tüm klasörleri ve gizli klasörleri silin.
  6. Windows Gezgini uygulamasını kapatın ve yeniden Messenger oturumu açmayı deneyin.
Önemli
Contacts klasörünüzün tamamını silmemeye dikkat edin. Bunu yaparsanız tüm kişileriniz silinir. Kişilerinizi yedekleme hakkında daha fazla bilgi için, e-posta programınızın Yardım belgelerine bakın.

mad.doc

Yeni üye
30 Ağu 2009
4
0
klasör seçeneklerinden gelişmiş ayarlara geliyorum,gizli dosya ve klasörleri göster seçeneğini işaretleyip uygula diyorum ancak tekrar açtığımda bilgisayar otomatik olarak gösterme kısmını işaretlemiş oluyor bende gizli dosyalara ulaşamadığım için c deki contacts ve local settings klasörlerine ulaşamıyorum çünkü bu iki klasör gizli olarak geçiyor.bu problemi nasıl aşabilirim.tarama yaptırıyorum avast kullanarak ama herhangi birşey çıkmıyor,gizli klasörleri nasıl görebilirim bu bir virüs mü?

3 Ağu 2009
77
0
s.a. internet cafe işletmecisiyim ve cafemde msn in son sürümü bütün pc lere yükledim fakat 2 pc de msn i actıgımda kişi listesi boş görünüyo. diger makinelerde sorun yok. nasıl düzeltebilirim ?

elche_68

Yeni üye
22 Eyl 2009
1
0
Yardım

iyi günler arkadaşlar.benim bir sorum olacak.umarım yardımcı olabilirsiniz.konuyla ilgili bilgiyi hiç bi yerde bulamadım.soruma gelince live space profilini bulduğum kişinin profil ayrıntılarında maili yazmıyor yada gizlilik ayarlarından engellenmiş.mailini öğrenmenin bir yolu varmıdır.şimdiden teşekkürler.

savasmsn

Yeni üye
11 Kas 2008
35
0
burdur
kardesm ellerine saglik bunlari paylastigin icin msn ile aran cok iyi oldugundan sana bir sorum olcak msn yazismalarin kayitlari silindigi taktirde nasil onlari geri cikara biliriz belli bir program gerekir mi ??? varsa programin adini söylerseniz kafidir simdiden tesekkürler :D

MadNeSsS

Yeni üye
9 Tem 2010
1
0
Arkadaslar bende bir problem yasandi MSN Beta programinda.Indirdikden sonra benim msnimde olan insanlarin listesi gelmedi.Su anda ben msn-imde arkadas listemi gore bilmiyorum.Yardim ederseniz cok sevinirim

masumbela

Yeni üye
5 Mar 2009
30
0
gizli soruyu biliyosan ala bilirsin msn neni eyer bilmiyosan malesef msn nen alınmış biri tarafından

Darth_Black

Yeni üye
21 Şub 2009
46
0
çoklu msn hakkında

arkadaşlar şimdi benim farklı bir sorum olacak.
aynı anda msn açıldığında malum 2. msn açıldığı an ilk açılan msn uyarı veriyor,benim burdaki sıkıntım şöyle; başka bir mekanda msn çalışırken bende başka bir yerde bu msn adresindeki konuşmaları öğrenmek istiyorum.aynı anda msn açsam bu sefer karşı taraf uyarılıyor.acaba bu düşüncemi yerine getirebilcek bir program varmı? burda maksat karşı tarafın pcsine sızmak değil,msn konuşmalarını takip etmek.msn şifresi bulma olayınıda es geçiyorum zira biliyorum :) bu konuda yardımcı olabilcek arkadaş varsa çok memnun olacağım..

2 Haz 2010
134
0
Underground Hell
Benim facebook ile bir sorunum var ama burada paylasmam normal galiba. Facebook profilim bir sayfaya donustu ve artik oyle kaldi geri donduremiyorum.Facebook u kendi adinla kullan diyorum gecis yap diyorum ama herhangi bir sey olmuyor lutfen yardim pls

cerkez10

Yeni üye
1 Şub 2012
3
0
SOMA
S.a öncelikle kişi listemdeki bir insanın çevrimdışı olup olmadığını öğrenebilirmiyim acaba yardım olabiliceğinizi düşünüyorum discovery 1.5 flan hepsini denedim işaretledim yani normal kolay yönlü yapılabilicek herşeyi yaptığıma inanıyorum fakat bir türlü ayarlayamadım yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler.

'Black-Ghost

Yaşayan Forum Efsanesi
19 May 2008
7,877
17
37
Çanakkale
okuyana kadar kanser oLdum sıyah olan arka planın uzerıne koyu mavi göz bozuyor ama emegın ıcın tşkrler eline saglık

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.