Windows Windows sistem uygulamalarında ve bazı uygulamarda harfler eksik görünüyor yardımcı olabilirmisiniz ?

X_0_Arsène_0_X

Yeni üye
8 Tem 2023
2
0

GörüntüGörüntüGörüntü

Sistem uygulamalarında mesela "Görev Yöneticisi" arama yerine bir uygulamanın adını yazdığım zaman bazı harfler gözükmüyor.
Sistem uygulamalarının bazılarında da gözükmüyor lütfen bana yardımcı olur musunuz ?

abom

Uzman üye
6 Mar 2008
1,573
92
Ocak' tan gelme...
Selamlar....
Windows çözüm sitesinde bir üye sizinkine benzer bir sorunla karşılaşmış.

Windows 10 dosya, simge vb. harflerin gözükmemesi.​

Sorumlu kişiden alınan cevap aşağıdadır. Uygulamak isterseniz diye bırakıyorum.
Doğabilecek problemlerden kendim ve THT ailesi sorumlu değildir. Bildirmek isterim. (Denemedim).

Yaşadığınız sorun ile ilgili olarak, win + S tuşların aynı anda basın, CMD yazın ve arama sonucunda gelen Komut İstemi'ne sağ tıklayarak “Yönetici olarak çalıştır” seçeneği ile açınız. Açılan pencereye SFC/SCANNOW yazıp ENTER tuşun basınız. Sistem taraması %100 olunca bilgisayarınızı yeniden başlatarak durumu kontrol ediniz

Sorunun devam etmesi win + S tuşların aynı anda basın, CMD yazın ve arama sonucunda gelen Komut İstemi'ne sağ tıklayarak “Yönetici olarak çalıştır” seçeneği ile açınız. Açılan pencereye aşağıdaki komutları sırasıyla girerek ENTER tuşuna basınız;

DISM.exe /Online /Cleanup-image /Scanhealth

DlSM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth

Sorununuz giderilmez yeni Window kullanıcı hesabı oluşturarak durumu test ediniz;

Sorun devam ederse, burada yer alan dosyayı masaüstüne indirip, sıkıştırılmış dosyadan çıkartınız. Çıkardığınız Allupdate.bat dosyasına sağ tıklayarak “Yönetici olarak çalıştır” seçeneği ile çalıştırınız. İşlem tamamlanıp, DOS ekranı kapandıktan sonra test ediniz.

Umarım işinize yarar.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.