Windows'u hackleyerek internet hızınızı dopingleyin!!!!

Checkup

Yeni üye
5 Ocak 2013
19
0
Evet beyler biliyoruz ki birçoğumuzun internet hızı büyük boyutta program ve torrentlerı indirirken yetersiz kalıyor.

Bu indirme hızımızı yükseltmek için Windowsu hackleyerek daha çok TCP bağlantımızı açıcaz.Ne kadar TCP bağlantısını açarsak o kadar çok paylaşım yapmış oluruz ve dolayısıyla istediğiniz dosyaya daha çabuk sahip olabilirsiniz. Varsayılan olarak Windows XP sizi 10 Windows, 7 ise 20 açık bağlantı olarak sınırlar.Ancak Registry'de yapacağımız bir değişiklik ile bu rakamı kolayca değiştirebiliriz.

Windows 7 kullananlar başlattan arama satırına "regedit" yazıp kayıt defteri düzenleyiciği açıyoruz. "HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Tcpip\Parameters" anahtarına ulaşın ve üzerine tıklayıp sağ taraftaki panelden "EnableConnectionRateLimiting" başlığını arayın. Eğer bu başlık yoksa boş bir alana sağ tıklayıp "Yeni/Dword(32 bit değeri)" seçeneğini kullanarak oluşturabilirsiniz. Ardından değerin üzerine çift tıklayıp 0 olarak değiştirin ve pcyi yeniden başlatın. Bu size sınırsız TCP bağlantı ve daha yüksek indirme hızı sunacaktır.

Tamamen güvenlidir kendi PC'mde yaptım oldu ama registryde değişiklik yapmadan önce bir sistem geri yukleme noktası alırsanız iyi olur sorun cıkmaz ama tedbiri elden bırakmamak gerekiyor :RpS_thumbsup:

Windows XP kullananlar için yarı açık bağlantı limitini arttırmak için Event ID 4226 yamasını (www.LvlLord.de - Tipps, Tricks & Utilities - Downloads) yüklemek gerekiyor. İndirdikten sonra yamayı yükleyin ve bağlantı sayısını 10'dan 50'ye çıkarın. Yama sistem dosyalarının orjinallerini değiştireceği için Windows ya da güvenlik yazılımınızdan uyarı alabilirsiniz bu işlem güvenlidir dikkate almayınız :D

Son düzenleme:

sinanx55

Katılımcı Üye
24 Haz 2012
572
0
:mml
Konu başlığı çok iddialı olmuş windowsu hackleyerek....
Denemeden bilemeyiz ama bence sistem dosyaları kayıt defteri v.s yerlerde değişiklk yapmayı pek uygun görmüyorum.Sonra sorun çıkabilir yaptığımız her tıklamadan emin olmamız lazım dediğin gibi sistem geri yükleme noktası oluşturmak lazım yaparken.Çalısıyosada güzel tespit.Tebrik ederim sen bulduysan.

Checkup

Yeni üye
5 Ocak 2013
19
0
Konu başlığı çok iddialı olmuş windowsu hackleyerek....
Denemeden bilemeyiz ama bence sistem dosyaları kayıt defteri v.s yerlerde değişiklk yapmayı pek uygun görmüyorum.Sonra sorun çıkabilir yaptığımız her tıklamadan emin olmamız lazım dediğin gibi sistem geri yükleme noktası oluşturmak lazım yaparken.Çalısıyosada güzel tespit.Tebrik ederim sen bulduysan.

Ben bulmadım fakat sizinle paylaşmak istedim. Kendi pcmde denedim işe yaradı tavsiye ederim :D

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.