Wordpress İndex ?

iamflay

Üye
23 Ocak 2023
137
54
Screenshot_2023-05-18-14-54-54-96_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b122ded48755a36e2d0.jpg

Dostlar Wp Loginden Panele Girdim Ama burda dosya yöneticisi yok nasıl İndex basabilirim ?

Enistein

Kıdemli Üye
16 Eyl 2012
2,233
1,259
Amsterdam
Screenshot_2023-05-18-14-54-54-96_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b122ded48755a36e2d0.jpg

Dostlar Wp Loginden Panele Girdim Ama burda dosya yöneticisi yok nasıl İndex basabilirim ?
Merhaba,

Wordpress'e index atmanın birçok yolu vardır. Örneğin en çok tercih edilen dış görünüş sekmesinden düzenle kısmına gelip, index.php dosyasının içeriğine indexinizi yazabilirsiniz. Eğer düzenle seçeneği yoksa, normal bir wordpress teması indirip, içerisindeki index.php dosyasını kendi dosyanızla değiştirip, yeni bir tema gibi yükleyebilirsiniz. Veya sayfalar, gönderiler gibi sekmelerden basit bir js scripti yazıp, sayfaya girdiğinizde sizin index kodunuzu alıp, sayfaya renderlayan bir yapı kurgulayabilirsiniz.

Daha önceden yazmış olduğum bu konu işinize yarayabilir:

Birçok yeni başlayan arkadaş shell veya index atamayıp, siteyi bırakabiliyorlar. Fakat bir panele girdikten sonra index atmanın yüzlerce farklı yöntemi vardır. Biraz tecrübeyle fikirler şekillenebiliyor.

Örneğin bir timde yer alan arkadaşım, yerel bir hükümetin websitesinin wordpress paneline girmiş fakat hiçbir sayfaya erişim yetkisi olmadığı için vazgeçmişti. Bana iletip, index attığımı gördüğünde çok şaşırmıştı. Index sadece görülen panelden değil ayrıca xml-rpc gibi farklı protokollerden de atılabilir.

İyi forumlar!

iamflay

Üye
23 Ocak 2023
137
54
Merhaba,

Wordpress'e index atmanın birçok yolu vardır. Örneğin en çok tercih edilen dış görünüş sekmesinden düzenle kısmına gelip, index.php dosyasının içeriğine indexinizi yazabilirsiniz. Eğer düzenle seçeneği yoksa, normal bir wordpress teması indirip, içerisindeki index.php dosyasını kendi dosyanızla değiştirip, yeni bir tema gibi yükleyebilirsiniz. Veya sayfalar, gönderiler gibi sekmelerden basit bir js scripti yazıp, sayfaya girdiğinizde sizin index kodunuzu alıp, sayfaya renderlayan bir yapı kurgulayabilirsiniz.

Daha önceden yazmış olduğum bu konu işinize yarayabilir:

Birçok yeni başlayan arkadaş shell veya index atamayıp, siteyi bırakabiliyorlar. Fakat bir panele girdikten sonra index atmanın yüzlerce farklı yöntemi vardır. Biraz tecrübeyle fikirler şekillenebiliyor.

Örneğin bir timde yer alan arkadaşım, yerel bir hükümetin websitesinin wordpress paneline girmiş fakat hiçbir sayfaya erişim yetkisi olmadığı için vazgeçmişti. Bana iletip, index attığımı gördüğünde çok şaşırmıştı. Index sadece görülen panelden değil ayrıca xml-rpc gibi farklı protokollerden de atılabilir.

İyi forumlar!
Screenshot_2023-05-18-16-10-03-83_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b1227e10d92c5a7ca86.jpg

Böyle bir hata alıyorum. İndex kodlarını yazıyorum ama kaydedemiyorum.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.