Yardımcı olursanız ?

KinqMasTr

Üye
24 Eyl 2013
98
0
Kayseri
Selamın Aleyküm Arkadaşlar.Benim Pc çok ısınıyor.Macunları çaldım,kasayı temizledim sıcaklık biraz düştü ama işlemci aynı.İnternetten araştırdığıma göre ekran kartı ısınmalarında neden olarak işlemci ısınmalarıda neden oluyormuş.Ben birgun kasayı temizledikten sonra,işlemci aktivite lambası yanmadı ve pc açılmadı.birkaç kez daha denedikten sonra açıldı ama karşıma donanım algılama ekranı geldi.İşlemcinin markası yazdı ve WARNİNG!OVERCLOCKİNG FOUND ! yazısıyla karşılaştım bi yardımcı olurmusunuz? yoksa yeni bir işlemcimi satın alayım ? işte donanım özelliklerim.

-WİNDOWS 8.1 PRO
-4GB RAM
-ATI RADEON HD 4810 SERİES EKRAN KARTI
-İNTEL CORE 2 QUAD CPU Q9300 @2.50GHz 2.50 GHz
-64 BİT :RpS_sad:

micsociet

Katılımcı Üye
21 Nis 2015
581
0
Ankara
Bilgisayarına overclock yapılmış ve bu işlemcinin performansını en üst seviyede kullanması için yapılır. Büyük ihtimalle işlemci kendisini zorladığı için bilgisayarında ısınma sorunu yaşıyorsun. Eğer overclock yaptırdıysan veya yaptıysan iptal edip öyle denemelisin. Fanların dönüş hızını kontrol et kac devirde dönüyor bak ona biosdan. Eğer dönüş hızının altındaysa büyük ihtimalle fan değişimi yapılması gerekiyor.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.