Yaş Hakkında

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

vigivan

Katılımcı Üye
29 Ocak 2010
977
1
Öncelikle selamın aleyküm foruma 2010'dan beri neredeyse 6 senedir üyeyim. Pek çok bilgi alışverişinde bulundum. Hatta geçenlerde ilk açtığım konulara baktım şu anda 19 yaşındayım 6 sene önce 13 yaşında oluyorum. Yaptığım basit hatalara açtığım saçma konulara rağmen tamamiyle yapıcı yorumlar gelmiş. Her gün en az 1 kere foruma girer önemli bir şey var mı diye bakarım. Ara sıra yardım merkezinde ki konulara yazarım son zamanlarda dikkatimi çekiyor hatta duramayıp konu açmama da sebep oldu. Sen güzel tatlı dille adama yardımcı oluyorsun adam küfür gibi cevap veriyor. Konu örneği de verecektim fakat ihbar ettiğim için yönetim bunu yapan arkadaşın mesajlarını silmiş. Fazla başınızı şişirmeden anlatmak istediğim konuya geçeyim sadece bir öneri bu öneriyi ilk yapanın ben olduğumu da zannetmiyorum fakat daha sağlıklı bir forum ortamı açısından yaş sınırı olmalı. Bu sınırın altında ki arkadaşlar yanlış anlamasın, kendim de 14-15 yaşındayken forum için uygun bir birey değilmişim. İnsanın yardım merkezine giresi kalmıyor. Konuların yarısı websitesi nasıl kurulur - android uygulama - oyun yapmak gibi uzuyor. Araştırılmadan açılıyor halbuki forumun yarısı bunlarla dolu. Yönetim her saniye on-line olup bu konulara vakit ayıramaz doğru bu yüzden daha kaliteli bir forum ve yardımlaşma ortamı için yaş sınırı olmalı. İyi günler.

Ruh

Adanmış Üye
10 Eyl 2015
6,465
45
Yaşı nasıl onaylayacağız? Kimlik fotoğrafı mı? Hiç kimse atmaz, üye olmaz.

Başka öneriniz var mı ?

vigivan

Katılımcı Üye
29 Ocak 2010
977
1
Bir çok sitede tc kimlik numarası ile onaylama işlemi var. Vbulletin' için de plugini bulunmakta.

vigivan

Katılımcı Üye
29 Ocak 2010
977
1
Demek istediğim şu sitenin neden sürekli üyeye ihtiyacı olsun, 2. olarak bilgisayardan azıcık anlayan birisi websitesinin elinde o bilgilerin kalmayacağını bilir sadece üye olurken yaş kontrolü için verilen bilgilerdir. Madem bu kadar imkansız konuyu kilitlerseniz sevinirim :)

Se-ZeR

Emektar
12 Tem 2008
10,796
117
Antalya
Biz bir hack forumuyuz, site hackleyip, kimliğini saklamak isteyen insanlardan tc kimlik no istersek bizi döverler :)
Bırakın üyeliği, yönetime girerken teyit sistemi var diye ne kaos yaşandı forumda, kaldı ki üyelik için tc istemek bizi ipe götürür.
Resim ya da benzeri istekler olsa bile üyelikler açıldığı anda yüzlerce üye kaydoluyor, hangi birini inceleyip onaylayalım?
Aklınızda filtrelemek adına başka fikir varsa değerlendiririz, yardım merkezi için yönetim kadromuz elinden geldiğince temiz tutmaya çalışsa da üyeler bu konuda özensiz davrandıklarından elimizden fazlası gelmemekte. Bilinçli üyelere düşen görev, gördükleri hatalı konuları ihbar etmek.

İyi forumlar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.