Yazılım İçin Nereden Başlayabilirim?

o1nuurr

Yeni üye
20 May 2022
8
9
Öncelikle herkese merhabalar. Bir süre önce buraya yazılım öğrenme amacıyla katıldım. Bazı aksaklıklar sonrası amacımdan vazgeçmiştim. Şimdi ise tekrardan hedef olaak belirledim. Temelim yok. Yardımcı olabilicek var mı acaba? Nerden başlamam gerektiği öğretilse bile yeterli.

aslan aslan

Basın&Medya Ekibi Asistanı
1 Şub 2023
747
1
290
Türkiye Cumhuriyeti. 🇹🇷
Öncelikle herkese merhabalar. Bir süre önce buraya yazılım öğrenme amacıyla katıldım. Bazı aksaklıklar sonrası amacımdan vazgeçmiştim. Şimdi ise tekrardan hedef olaak belirledim. Temelim yok. Yardımcı olabilicek var mı acaba? Nerden başlamam gerektiği öğretilse bile yeterli.
Eğer yazılım sektörüne girmek istiyorsan, yapman gerekenler hangi alanda çalışmak bunların arasında mobil uygulama geliştirme, oyun programlama, web geliştirme, vs. hem THT hem de udmey, BTK akademi gibi yerlerden kurslara katılabilirsin temel seviye.

o1nuurr

Yeni üye
20 May 2022
8
9
Eğer yazılım sektörüne girmek istiyorsan, yapman gerekenler hangi alanda çalışmak bunların arasında mobil uygulama geliştirme, oyun programlama, web geliştirme, vs. hem THT hem de udmey, BTK akademi gibi yerlerden kurslara katılabilirsin temel seviye.
Belirli bir hedefim yok ama şuanki niyetim web üzerinden ilerleme. Ve teşekkür ederim kurslara katılım sağlayacağım :)

Roichue

Asistan Moderatör
31 Mar 2022
1,336
5
850
Millî İstihbarat Teşkilatı
Sana şöyle bir öneri verebilirim web için. Bir proje belirle ve o projeyi yapmaya çalış onu yapmaya çalışırken olayı her türlü şekilde kavrayacaksın ve daha zevkli olacak.

Web üzerinden ilerleyeceksen şunlara göz atabilirsiniz:

Laravel, PHP fakat ben size html, css, javascript + node.js önereyim hem frontend bilginiz olur hemde back-end üzerinde. Daha günceldir.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.