Yeni başlayanlar için tavsiyeler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

adjusty

Yeni üye
28 Tem 2013
35
0
Evet Arkadaşlar yeni bir üye olarak gözüküyorum fakat bu işlerde yeni değilim tam olarak 8 yılımı aldı ve bu iş yeni ve çaylaklar için çok zor bir durum

İşte yeni ve çaylak olanların düşünceleri:

- "Doğru kaynak mı?"
- "İşi yapayım derken biz işten olmayalım"
- "Nasıl Gizlenirim"
- "Programları neler"
- "Usta olucam ben" :twist

gibi şeyler geçiyor aklınızdan tamam aklınızdan geçirin normali bu yani kalkıpta bir sabah Ben Hacker Olucam Ben Şöyle olucam ben Beyaz Şapka/Siyah Şapka/vs. vs. giyicem deyip BackTrack 6 yı takıp,takır takır kod yazıyorsan arkadaşım sende bir anormallik var.

Öncelikle Sorularını cevaplayayım ;

- Doğru kaynak diye bir şey yok.Herşey senin parmaklarına bakıyor.
- Evet kesinlikle işi yapayım derken işten olursun.Ör:En basitinden İP'yi açık unuttun.Hadi nereye saklanacaksın.İş işten geçmiş,bitmiş.
- Gizlenemezsin.Devlet Seni bulamazsa senden usta bir hacker seni ya devirir ya da yok eder.
- Birinci maddeye tekrar bak derim
- Usta olmak için ustanın olması şart sana önerim bkz. Bodhistava Zen Şiirleri.

Bir de olduktan sonra denilen birşey var.

Dikkatli olman lazım
Yeteneklerini geliştirip Düzgün bir iş yapman lazım
Kimliğini Annene,Babana dahi vermemen lazım.
Hackerlar tahmin üzerine hareket ederler.Bu hacker şizofrenisi de olarak bilinir.Şimdi yanlış anlaşılmasın ör.Ya birisi de benim atacklarımı durdurursa deyip al sana attack demeleri örnek olarak alınabilir.

Kısacası İyi bir kaynak değil iyi bir kaynağı iyi bir kaynakla tamamlamak dır en iyi kaynak.
Yine söylüyorum beni gerçek hayatta görenler bilirler hep şunu derim ;

"Tek hackerlık şapka üzerine yürümez hackerlığa şapka giyersen gerçekm hayata da giyersin,hackerlığa pantolon giyersen gerçek hayattada giyersin hackerlığa T-shirt giyersen gerçek hayatta da giyersin."

Bu mesela sana Hackerlık-Adın arasındaki bir köprü pusula olarak düşünebilirsin.Ama unutma ki her hareket 1 ise 1000 iz olarak sana geri döner.

2nokta

Yaşayan Forum Efsanesi
28 Şub 2013
16,689
16
Aramıza hoşgeldin güzel girş yapmışsın yeni gelenlerin okuması lazım

KATAR

Uzman üye
22 Nis 2012
1,306
0
THT
THT'ye hoşgeldin yeni bir üye için gerçekten bilgilisin bu bilgilerinin devamını bekleriz

adjusty

Yeni üye
28 Tem 2013
35
0
Arkadaşiar Çok Teşekkür ederim hepinizi buradan Selamlar,Saygılarımı sunarım.

Yeni başlayan ve bilgisi olan arkadaşlara dilim döndüğünce yardım etmeye devam edeceğim.

Saygılar Adjusty.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.