Yeni bir virüs Salahat (USB spread mevcut çok dikkat)

T-RojeN

Katılımcı Üye
19 Haz 2008
355
0
Başıma dün gelen bir olaydan bahsetmek istiyorum virüsün tam adını bilmiyorum ama verdiği bir hatalarda SALAHAT yazıyordu.
virüs aklınıza gelebilicek tüm antileri devre dışı bırakıyor ve başlatılmasını engelliyor Avast, Avira, Mcfree, Norton ve diğerleri bun antileri devre dışı bırakıyor (Usb Securty Bulamıyor) ve bir daha kurdurtmuyor sanırım sadece flash bellek ile bulaşabiliyor bunun için

HKEY_LOCAL_MACHINE -> SYSTEM -> CurrentControlSet -> Services anahtarındaki Autorun değerini 0 yapmanız.

eğer bu virüs bulaşırsa sakın yerel disklere tıklamayın her tarafa bulaşıyor tüm hddyi formatlamak zorunda kalırsınız Görev Yöneticisindeki işlemlerde Bir ton garip isimli dosyalar çalışıyor (Sürekli olarak değişiyor) ve bilgisayar alaksız hatalar veriyor.(Hataların başlıklarında Salahat kelimesi geçiyor) tavsiyem bulaşırsa yerel diskleri açmadan işletim sistemin kurulu olduğu diski formatlayın yada geri yüklemeyle olursa geri yükleyin.

Bu virüs arkadaşın bilgisayarına bulaştı ve c/d format atarak kurtuldu.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.