Yeni kasa yapıcam[Topliyacağım] YARDIM

COP COP 2011

Kıdemli Üye
20 Ağu 2011
2,669
1
İZMİR
İşlemci (AMDKVRA10)
CPU-AMD KAVERİ A10 7850K 3.7GHz (HD 7480D Gpu) FM2
Stok Durumu: Yok İzmir: Yok
Ankara: Yok
İstanbul: Yok
470,40 TL
ÜRÜN HAKKINDA

Anakart ASUS AMD M5A78L-M/USB3 760G DDR3 2000 VGA GLAN Raid 0,1 16x 938P AM3+
179,71 TL

Bellek
adet

Ekran Kartı SAPPHIRE 2GB R9 270X VAPOR-X OC BOOST DDR5 256 Bit 11217-00-40G HDMI DVI ATI 16X
Stok Durumu: 5+ İzmir: Yok
Ankara: 5+
551,53 TL

adet

Sabitdisk (17752)
SANDISK 7mm 2.5 128GB SATA3 490/350 SSD SDSSDP-128G-G25
Stok Durumu: 40+ İzmir: Yok
Ankara: 40+
163,89 TL

adet

Optik Sürücü (GH24NSB0)
OP-DVDRW LG MULTI DRIVE SIYAH SATA 24X (GH24NSB0)
42,52 TL

adet

Kasa (ALTEC-HERO-26)
ATX-ALTEC HERO-26 400W KIRMIZI/SIYAH KASA
Stok Durumu: 1+ İzmir: 1+
103,65 TL

Güç Kaynağı

UCP 1100W - Cooler Master

Kasa Fanı--------------------
adet

İşlemci Soğutucusu --------------

İşletim Sistemi WİN 7 64

ben listeden seçemedim ve beğenemediğim ürünler de var

bende böyle top lamak zorunda kaldım :RpS_confused:

Son düzenleme:

usbehci

Katılımcı Üye
15 May 2013
298
0
Türkiye
İşlemci (AMDKVRA10)
CPU-AMD KAVERİ A10 7850K 3.7GHz (HD 7480D Gpu) FM2
470,40 TL
ÜRÜN HAKKINDA

Anakart ASUS AMD M5A78L-M/USB3 760G DDR3 2000 VGA GLAN Raid 0,1 16x 938P AM3+
179,71 TL

Bellek
adet

Ekran Kartı SAPPHIRE 2GB R9 270X VAPOR-X OC BOOST DDR5 256 Bit 11217-00-40G HDMI DVI ATI 16X
Stok Durumu: 5+ İzmir: Yok
Ankara: 5+
551,53 TL

adet

Sabitdisk (17752)
SANDISK 7mm 2.5 128GB SATA3 490/350 SSD SDSSDP-128G-G25
163,89 TL

adet

Optik Sürücü (GH24NSB0)
OP-DVDRW LG MULTI DRIVE SIYAH SATA 24X (GH24NSB0)
42,52 TL

adet

Kasa (ALTEC-HERO-26)
ATX-ALTEC HERO-26 400W KIRMIZI/SIYAH KASA
Stok Durumu: 1+ İzmir: 1+
103,65 TL

Güç Kaynağı

UCP 1100W - Cooler Master

Kasa Fanı--------------------
adet

İşlemci Soğutucusu --------------

İşletim Sistemi WİN 7 64

ben listeden seçemedim ve beğenemediğim ürünler de var

bende böyle top lamak zorunda kaldım :RpS_confused:

Apu sisteme ekran kartı önermişsiniz.

usbehci

Katılımcı Üye
15 May 2013
298
0
Türkiye
Bu oyun için mi şimdi? Kasa full amd tabanlı kış aylarında ısıtıcı olarak kullanır artık yaz aylarında da tankerle soğutma yapar :)
Donanım hakkında birşey bilmediğiniz aşikar, eğer toplanacak bilgisayar oyun için ise ekran kartına ağırlık verilir ve darboğaz yapmayacak işlemci seçilir üstelik amd ile ne alakası var sadece intelcisiniz diye diğer markaları kötüleyemezsiniz. İntelde ısınma sorunu var haswell serisinde işlemci bloğu ve işlemci çipi arasındaki macun ve yapıştırıcı kalitesiz olduğu için ısınma sorunu çok fazlaydı hatta bunların bloğunu ayırıp macunu ve yapıştırıcıyı söküp bloğu koyup yeniden kasaya monteleyenler vardı fakat ardından haswell reflesh serisi çıktı ve bu sorun çözüldü. Amd seçmemin nedeni darboğaz yapmayacak bir işlemci ve fiyatının makul olması eğer arkadaş rederda yapacağım deseydi daha yüksek bir işlemci koyardım zaten oyunlarda işlemci %30 %40 kullanımda olacağı için ısınma problemide pek sorun çıkartmaz bu kadar açıklama yeter sanıyorum.

DeimoS 18

Kıdemli Üye
15 Nis 2007
3,088
3
Bursa
Donanım hakkında birşey bilmediğiniz aşikar, eğer toplanacak bilgisayar oyun için ise ekran kartına ağırlık verilir ve darboğaz yapmayacak işlemci seçilir üstelik amd ile ne alakası var sadece intelcisiniz diye diğer markaları kötüleyemezsiniz. İntelde ısınma sorunu var haswell serisinde işlemci bloğu ve işlemci çipi arasındaki macun ve yapıştırıcı kalitesiz olduğu için ısınma sorunu çok fazlaydı hatta bunların bloğunu ayırıp macunu ve yapıştırıcıyı söküp bloğu koyup yeniden kasaya monteleyenler vardı fakat ardından haswell reflesh serisi çıktı ve bu sorun çözüldü. Amd seçmemin nedeni darboğaz yapmayacak bir işlemci ve fiyatının makul olması eğer arkadaş rederda yapacağım deseydi daha yüksek bir işlemci koyardım zaten oyunlarda işlemci %30 %40 kullanımda olacağı için ısınma problemide pek sorun çıkartmaz bu kadar açıklama yeter sanıyorum.

Ben işlemci kullanımından bahsetmedim sadece ısınma sorunundan bahsettim ama sen konuyu oralara kadar nasıl çektin valla helal olsun :D ben sürekli olarak yeni kasa toplarım amd günlük kullanım içindir fotoğrafçılık, office, web tasarım vb. Eğer oyun, modelleme, animasyon için kullanıcaksan intel almakta fayda var. Ama bu arkadaş genç olduğu için oyun bilgisayarı kurmak istediğini düşünüp inteli önerdim amd'ye karşı çıktım :D

usbehci

Katılımcı Üye
15 May 2013
298
0
Türkiye
Ben işlemci kullanımından bahsetmedim sadece ısınma sorunundan bahsettim ama sen konuyu oralara kadar nasıl çektin valla helal olsun :D ben sürekli olarak yeni kasa toplarım amd günlük kullanım içindir fotoğrafçılık, office, web tasarım vb. Eğer oyun, modelleme, animasyon için kullanıcaksan intel almakta fayda var. Ama bu arkadaş genç olduğu için oyun bilgisayarı kurmak istediğini düşünüp inteli önerdim amd'ye karşı çıktım :D
Hala anlamış değilim neden amd günlük işler için olsun oyunlar işlemciye yük bindirmiyor. :D

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.