Youtube dan Ne kadar Kazanılıyor ?

AcemiHacker14

Katılımcı Üye
29 Haz 2013
912
0
Ankara
Merhaba. Youtube da bir kanalım olsa , bu kanalın bir videosunun en yüksek izlenme sayısı 1 milyon kişi olsa ve haftada 1 video atsam ortalama 100 bin kişi izlese videoyu ne kadar pazar kazanırım ?

lostdinar

Uzman üye
24 Eki 2015
1,143
0
I was lost
Videonun dili ingilizce mi türkçe.Türk insanlaın %99 u direk reklamı kapatıyor.Ayrıca Türk firmaları çok az reklam ödemesi yapıyor.Eğer ingilizce videolar yapan bir kanal açıp kanala video yükle.Buzzmyvideos a teklif gönder.Ondan sonra 1 milyon ixlenmeye 1000-2000$ alırsın.

GrayHatHacker

Uzman üye
25 Eki 2014
1,851
0
Cehennem
ingilizce videoya gerek yok bence.Türkiye'de ki youtuberlar pek kazanamıyor ama 1 videona 100 bin izlenme gelse ve ayda 4 video atsan 400 bin izlenme ediyor
400 Bin izleyenden
15.000 i reklamlara tıklasa toplamda yaklaşık olarak
ayda 2100 tl ediyor.Bide kanalın tutarsa paypal hesabı açarsın bağış,e tabi sponsorların olur yani sana 2300 TL En az ayda diyebilirim ortalama.Tabi bu reklama tıklama daha yüksek te olabilir,daha alçak ta olabilir.Videolarda reklamlara tıklamalarını felan söylersen tıklarlar belki ve daha yüksek olur tıklanması.

Daky Laynes

Katılımcı Üye
4 Eki 2015
760
0
İzmir
Verdiğin reklama bağlı izlenmeyle aboneyle beğeniyle para kazanılmaz.

reklam koyarsın videona ad senseden ne kadar tıklarlarsa o kadar kazanırsın.

büyük youtuberler aylık 5000-7000 lira arası para alıyor diye biliyorum
.

AcemiHacker14

Katılımcı Üye
29 Haz 2013
912
0
Ankara
ingilizce videoya gerek yok bence.Türkiye'de ki youtuberlar pek kazanamıyor ama 1 videona 100 bin izlenme gelse ve ayda 4 video atsan 400 bin izlenme ediyor
400 Bin izleyenden
15.000 i reklamlara tıklasa toplamda yaklaşık olarak
ayda 2100 tl ediyor.Bide kanalın tutarsa paypal hesabı açarsın bağış,e tabi sponsorların olur yani sana 2300 TL En az ayda diyebilirim ortalama.Tabi bu reklama tıklama daha yüksek te olabilir,daha alçak ta olabilir.Videolarda reklamlara tıklamalarını felan söylersen tıklarlar belki ve daha yüksek olur tıklanması.

kardeş 15 bin kişi reklama tıklayınca 2100 TL geliyorsa reklama 1 tıklama 7 liraya yakın mı yani ?

yasin176

Üye
4 Eki 2015
205
0
error
Arkadaşlar daha gerçekçi olalım ha diyince bi video ya 100 bin izlenme gelmez birkaç sonra bir program paylaşıcam bu program la günlük 100-150 tl Kazana bilirsiniz ama programı doğru şekilde kullanırsanız.Neyse birkaç gün sonra görürsünüz.

Energizer01

Katılımcı Üye
5 Nis 2013
661
1
/root
Kanalın tam olarak neyle ilgili ? 100 bin izlenmede 7 bin lira mı alıyorsun yani ? 1 milyon izlenme yapanlar bu dediğine göre baya para alıyor 70 bin lira gibi. Biraz abartmadın mı sence ?

Hocam benimki spam kanal, bir videonun içinde elli ye yakın reklam var 11 saatlik video, özgünlerde video başı reklam az olduğu için tık da az oluyor, özgünde bin gösterim başı 10 tl gibi bir rakama tekabül eder..

TheDarkFire

Kıdemli Üye
18 Mar 2015
2,993
0
YouTube Statistics by Socialblade | Youtube Stats Bu siteden istediğin kanalın ismini aratarak aylık ne kadar kazandığını öğrenebilirsin.

Örnek olarak: Yotuube ünlü bir kanal var ismini vermeyeceğim ilginç bilgiler veriyor.
Kanalın kazandığı aylık para 2k - 36k arası dolar gösteriyor yani 2000 ile 36000 dolar arası kazanıyormuş aylık.
Yaklaşık 100 videosu var ve her bir video en az 250 bin izlenmeli. Ortalama değeri bilmiyorum.
Günlük 300 bin ile 1,116.000 arası izlenme alıyormuş her gün farklı farklı.
Ortalama her ayda 5-8 milyon izlenme oluyormuş.

Şöyle bir durumda var.
Bu benim kendi gözlemlerime dayanarak söylüyorum kesinliği yok.
Her gün düzenli izlenme alıyorsan daha iyi kazanırsın. Ama atıyorum 1 gün 100 izlenme aldın ertesi gün 2-3 izlenme ondan sonra 1 hafta kimse bakmamış sonrasında 50 izlenme daha gelmiş v.s
Bu şekilde olursa pek para kazanamazsın düzenle bir izleyicinin olması bence daha iyi.

Not: 90 milyon demişim o kanalın tüm genel izlenmesiymiş.

Son düzenleme:

Energizer01

Katılımcı Üye
5 Nis 2013
661
1
/root
RBlJdn.png

Fikir vermesi açısından paylaştım yaklaşık 1 haftalık kanal,bunun gibi 7-8 kanalım daha var, kanal linkini istemeyiniz lütfen...

PS1K0

Uzman üye
6 Ağu 2015
1,143
14
root@kali
1000 izleme başı en düşük miktar 3 tl galiba en yüksekte 15 ama belkide öyle değidlir dostum yanlış bilgilendirmiyeyim seni. haftanın 7 günündede video at her biri 100.000 izlenme alsın haftada en az 1 milyar alırsın.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.