Youtube'dan nasıl para kazanırım ? ( Bilgilendirme )

berberfere

Üye
31 Ağu 2014
113
1
Merhaba arkadaşlar. Forumda bu soruyu aşırı derecede görmeye başladım ve Youtube'dan tam anlamıyla para kazanmayı aktifleştirmeyi anlatıcam.

Öncelikle hesabımızdaki yaşımız 18+ olmalı.

Daha sonra Youtube'a girelim. Sırayla ;

Kanalım > Video Yöneticisi > Kanal > Gelişmiş sekmesini tıklayarak ordaki ülkemizi 'ABD' yapalım.

Daha sonra sırayla ;

Kanalım > Video Yöneticisi > Kanal > Gelişmiş sekmesine tıklayarak ; Aşağıda bulunan : Bir Google Adwords video hesabı kullan yerine gidelim. Ordan 'Bir adwords hesabı bağla' sekmesie tıklayalım. Ordaki : 'Google Adwords video hesabınıza giriş yapın' yazısındaki URL ye tıklayalım. Gelen sayfadan şifremizi yazarak girişimizi yapalım. Gelen sayfadaki ayarları ellemeden 'Davam' a tıklayalım. 'Adwords hesabınız oluşturuldu' diye bir sayfa gelicek. Ordan başka bir sayfaya yönlendirilceksiniz. Daha sonra orda Sağ üst köşedeki Müşteri kimliğini kopyalayalım. Youtube sayfasına geri dönerek : 'Müşteri kimliğini bu kutuya yapıştırın' kutucuğuna yapıştıralım. Daha sonra gelen sayfadan Adwords hesabınıza bir ad yazın. Tamam' a tıklayın. Adwords hesabımız bağlanmış olucak.

Daha sonra sırayla ;

Kanalım > Video Yöneticisi > Kanal > Durum ve özellikler sekmesine tıklayalım. 'Para Kazanma' şıkkını etkinleştirmeye tıklayalım ordan. Hesabımı etkinleştir yazısına tıklayalım. Gelen sayfada 3 şıkkı onaylayarak 'Kabul Ediyorum' a tıklayalım. Gelen sayfada 'Anladım' a tıklayalım.

Daha sonra sırasıyla ;

Kanalım > Video Yöneticisi > Kanal > Para Kazanma Sekmesini Tıklayarak ordan : 'Ödemem Nasıl Yapılacak?' yazısına tıklayalım. 'Ödemeler Google AdSense hesabı üzerinden yönetilir. Ödeme alabilmek için YouTube hesabınız ile AdSense hesabını ilişkilendirme işlemini yapmanız gerekir.' Diye bir yazı olucak. Oraya tıklayalım. Gelen sayfada 'Sonraki' Yazısına tıklayalım. Sonra 'Adsense' ye yönlendirilceksiniz. Ordanda İlk Şıkka ' Evet [email protected] giriş bilgilerini kullan' yazısına tıklayalım. Sizden giriş yapmanızı isticek şifreyi yazarak girişimizi yapalım. Sonra gelen sayfadan içerik dilini 'Türkçe' yaparak 'Devam et' e tıklayalım. Daha sonra gelen sayfadaki bilgileri kendinize göre doldurun. Yalnız 'Alacaklı Adı' Sorusuna hangi karta ödeme alıcaksanız o karttaki Ad ve Soyadı girelim. Daha sonra değişmeyebilir. Sayfayı doldurduktan sonra 'Başvurumu Gönder' e tıklayalım. Ordan sizi geri 'Youtube' Sayfasına yönlendiricek. Üstte ' Adsense Başvurunuz gönderildi şu anda incelenmektedir. Yaklaşık bir hafta içinde başvurunuzun durumuyla ilgili E-Posta Alıcaksınız' Yazısını görüceksiniz. O E-posta geldiğide zaten kesin olarak başvurunuz Kabul ediliyor ve para kazanma tamamen etkinleşmiş oluyor. E-Posta muhtemelen aynı gün içinde gelicektir size. Bir hafta sürmez yani. Benden bu kadar arkadaşlar. Alıntı değildir tamamen kendim yazdım. Emeğe saygı olarak Teşekkür edebilirsiniz. İyi Forumlar.

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.