20-25 bin TL laptop önerisi

Ertugrul'

Basın&Medya Ekibi Deneyimli
22 Mar 2023
1,165
6
907
Photoshop 🔥
Laptop Olarak;

Kasa Olarak;

Ya da itopya üzerinden alttaki linkten kendin toplayıp sipariş verebilirsiniz. Ben bu şekilde toplayıp sipariş verdim sorunsuz geldi ve halen kullanmaktayım.

V3YS0Z

Kulüpler Genel Sorumlusu
3 Şub 2015
2,469
52
649
Türkiye Cumhuriyeti
Merhaba gemin11

Çok oyun oynamam ama ekran kartı da önemli dersen RTX3050 bulunan bir cihaz önermem.

Eğer bütçeni artırman mümkün değilse, kısa süre sonra da cihazı değiştirmem diyorsan; temiz ikinci el cihazlara yönelmeni öneririm.
Ayrıca ilgili cihaz için ram yükseltmesi yapılabilir.

Memory Stock Vivobook 16X K3605ZC

How many total memory slots to install memory?​

The Laptop has 1 Slot to install memory, already with 8GB (Soldered) standard memory installed. For best Vivobook 16X K3605ZC-N1013W Laptop performance use the maximum amount of 24GB, fill all the slots with the max allowed memory per slot for your Laptop.

İyi Forumlar...

Zilant

Ar-Ge Ekibi Asistanı
25 Tem 2021
209
1
199
Kazan Şehri - Tataristan
Bende matebook d16 16gb var. En son baktığımda 25 bin lira civarıydı tabi ben zamanında 8 bin liraya almıştım. Şimdiye kadar hic yari yolda koymadı (yüksek grafikli oyunlar hariç). Tavsiye ederim matebook serisini.

'Börteçine

Yaşayan Forum Efsanesi
25 Şub 2016
7,578
14
768

gemin11

Katılımcı Üye
5 Nis 2016
720
28

'Albatros

Anka Team Junior
7 Mar 2023
1,355
14
874
anka.html
Amacın oyun oynamak değilse bi 10.000 daha koyup Macbook almanı tavsiye ederim.
neden macbook ? Türkiye şartlarında macbook kullanma zorunluluğu yoksa almak mantık dışı
+ olarak ise uzun zamandır windows kullanan birisinin macOS'a alışmasıda biraz uzun sürecektir.
Dediğim gibi Macbook kullanım zorunluluğu yoksa o fiyata alınacak bir laptop modeli olduğunu sanmam.
Arkadaşlar bunu aldım nasıldır?
n11'den Acer AN515-58-55QR NH.QLZEY.003 i5-12500H 16 GB 512 GB SSD RTX4050 15.6" 144 Hz W11H Dizüstü Bilgisayar seçtim! Milyonlarca ürün, kaçırılmayacak fırsatlarla sana gelir!
Acer markası nasıldır, ileride sıkıntı çıkarırmı, kullanılan parçalar ne kadar sağlamdır bilemem ancak içerdiği özellikler gayet iyi

I AM EAC0D3Rx

Uzman üye
17 Eyl 2023
1,726
20
930
Matrix
neden macbook ? Türkiye şartlarında macbook kullanma zorunluluğu yoksa almak mantık dışı
+ olarak ise uzun zamandır windows kullanan birisinin macOS'a alışmasıda biraz uzun sürecektir.
Dediğim gibi Macbook kullanım zorunluluğu yoksa o fiyata alınacak bir laptop modeli olduğunu sanmam.

Acer markası nasıldır, ileride sıkıntı çıkarırmı, kullanılan parçalar ne kadar sağlamdır bilemem ancak içerdiği özellikler gayet iyi
Tüm cihazlarım apple olduğu için belki onun kolaylığı beni cezbetmiş olabilir. Ben hariç başka bir kullanıcı açısından ise; yormadan istediğin yere kolayca taşıyabilme kolaylığı, muhtemelen bu işler için kullanılacağı için bulunduğun her ortamda saatlerce şarja koymadan, bir nebze olsa ısınmadan, tek bir ses bile çıkarmadan, tamamen kullanıcı dostu arayüzü ve hızı ile kullanabilme özgürlüğünü yaşatması benim için geçerli sebeplerdir.

gemin11

Katılımcı Üye
5 Nis 2016
720
28

Sipariş verdim araştırdım çoğu kişi önerdi kullananlar da memnun teşekkür ederim.

Tüm cihazlarım apple olduğu için belki onun kolaylığı beni cezbetmiş olabilir. Ben hariç başka bir kullanıcı açısından ise; yormadan istediğin yere kolayca taşıyabilme kolaylığı, muhtemelen bu işler için kullanılacağı için bulunduğun her ortamda saatlerce şarja koymadan, bir nebze olsa ısınmadan, tek bir ses bile çıkarmadan, tamamen kullanıcı dostu arayüzü ve hızı ile kullanabilme özgürlüğünü yaşatması benim için geçerli sebeplerdir.
Keşke ekonomi iyi olsa da bende Avrupa'daki yaşıtlarım gibi rahatlıkla o fiyatı verip apple alabilsem.

ATE$

Katılımcı Üye
9 Kas 2021
376
169
Siber Şubede geziyor.
Amacın oyun oynamak değilse bi 10.000 daha koyup Macbook almanı tavsiye ederim.

Bence macbook gayet iyi. Eğer oyun oynayacaksan eksi yönleri vardır fakat grafik tasarım vb. işlerde gayet güzel işler katediyor. Ben davinciResolve kullanıyorum ısınma problemlerini çok görmüyorum ama çalıştığın projeye göre değişebilir.

I AM EAC0D3Rx

Uzman üye
17 Eyl 2023
1,726
20
930
Matrix
Keşke ekonomi iyi olsa da bende Avrupa'daki yaşıtlarım gibi rahatlıkla o fiyatı verip apple alabilsem.
Albatros’un da dediği gibi macbook kullanmaya mecbur bir alanın yok ise almış olduğun cihaz da işini görecektir. Ben yan cihazlar ile desteklediğim ve işim içinde kullandığım için tercih ettim, Cihazın hayırlı olsun, güle güle kullan :)

gemin11

Katılımcı Üye
5 Nis 2016
720
28
Albatros’un da dediği gibi macbook kullanmaya mecbur bir alanın yok ise almış olduğun cihaz da işini görecektir. Ben yan cihazlar ile desteklediğim ve işim içinde kullandığım için tercih ettim, Cihazın hayırlı olsun, güle güle kullan :)
Teşekkür ederim.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.