Bilgisayarım yeniden başlıyor

EmirEfeToy

Katılımcı Üye
11 Ağu 2018
273
0
Nereden Nere
Arkadaşlar vilgisayarım açılıyor yazılae fln geçiyor siyah ekran oluyor yeniden başlatıyor kendini psuda sıkıntı yok ramlerde yok işlemcide yok anakartı bilmiyorum ama neyden kaynaklanıyor yardım edin

ImSoSoRy

Katılımcı Üye
18 Tem 2013
600
0
YAZILIM
Hepsinde sıkıntı olmadığının kanaaitini deneyerek yaptıysan ekran kartı bulup denemelisin.Güvenli modda açmayı dene. Laptop ise sıkıntı bilgisayarcıya götürmen gerekebilir.

hayalet18

Kıdemli Üye
3 Şub 2015
2,327
2
ERMENISTAN
EmirEfeToy
format at sorun kalmaz, donanımsal arıza ise deneme yanılma yöntemi ile bulabilirsin, ram işlemci ekran kartı psu hdd çıkarıp farkı makinada deneyebilirsin , ısınması için termal macun sür işlemci ve ekran kartı çip setine , biosa girebilirsen bios güncellemesi at

Son düzenleme:

boole

Ar-Ge Ekibi Proje Yöneticisi
12 Nis 2019
735
201
.Net Core
tam olarak sorundan daha detaylı bahesederseniz ekran hiçmi gelmiyor yoksa geliyor da gidiyormu yada bazen gelıp demı gıdıyor ne kadar detaylı anlatırsanız daha güzel ve daha uygun çözümü söyleyebilirim

G@KHAN

Kıdemli Üye
14 Kas 2009
3,061
3
36
ŞİLE
Merhaba 1 İşletim sisteminden dolayı olabiliyor 2 ci si daha fazla ağır basıyor çünkü kasa yada laptop ısınınca tekrardan yeniden başlıyor termal macun sürmeniz sorunu çözebilir 1 yöntemi deneyin sonra 2 yi

mihrim

Yeni üye
6 Şub 2019
9
0
Mihrim
1-HDD arızalı olabilir. HDD'nin arızalı olduğunu nasıl anlarsın. Bad Sector yani Hiren Boot ile öğrenebilirsin HDD'nde hatalar var ise düzeltecek ve windows'u açacaktır Hdd arızalı ise zaten bad sector'de belli olacaktır.
2-Windows isletim sisteminde sıkıntı olabilir güvenli modda açmayı dene oda olmazsa bilgin yoksa bir format atmayı dene.
3.Bilgin varsa başka bir bilgisayara hdd'ni harici aparatla bağlayıp yada başka bir kasaya bağlayıp alabilirsin tüm bilgilerini tabi bu dediklerim hdd arızalı değil ise)
Bad Sector Hiren Boot evde nasıl yaparsın bu videoda anlatıyor: [ame]https://www.youtube.com/watch?v=xuCYPqrlvN4[/ame]

'Teorina

Kadim Üye
13 Tem 2015
5,086
89
22
Genelde bende bu sorun ramden kaynaklanırdı. Bende çıkarır yataga giren kısmını hafif nemlendirip siler takardım ve sorun çözülürdü. Denemelisin.

EmirEfeToy

Katılımcı Üye
11 Ağu 2018
273
0
Nereden Nere
tam olarak sorundan daha detaylı bahesederseniz ekran hiçmi gelmiyor yoksa geliyor da gidiyormu yada bazen gelıp demı gıdıyor ne kadar detaylı anlatırsanız daha güzel ve daha uygun çözümü söyleyebilirim

Bakın şimdi power tuşuna basıyorum basdıktan sonra yazılar geçiyor sonra ekrqn siyah oluyor yeniden başlıyor yani sürekli hiç açılmıyor

TH34MUS

Katılımcı Üye
16 Ocak 2019
717
1
nowhere
Dostum sorunun tamamen donanımsal. BIOS pilini çıkartıp işe yaramıyor ise bilgisayarın parçalarından ısınınanları termal macunla soğut. Kısacası bilgisayarın ısındığı için kapanıyor ve sorunun sözümü içinde ısınmayı önlemen lazım.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.