Bitcoin Olayı Durdurulamoyor Al-Zengin Ol

JavaProgrammer

Yeni üye
29 Tem 2017
18
0
Herkese alanında başarılar kolay gelsin gençler

Ben bu bitcoin ile ilgili tecrübelilerden bilgi almak istiyorum. Bu piyasa durdurak bilmiyor. Bir insan ucuza bir arsa denk getirse önce en yakınından saklar ve gider direk paraları birleştirip o arsayı almaya çalışır. Ama bu bitcoin olayı öyle değil, bu kripto para olayına girsen de 7 sülaleni soksan da kazanıyorsun.

Şimdi benim merak ettiğim THT içinde daha önce Bitcoin Etherium veya diğer kripto paralarla hiç farketmez uğraşan var mı ? Olanlara bir kaç sorum var bu sorular dışında ek bilgi vermek isteyenlere de kapımız açıktır :)

1) Bu sanal dünyada paraların güvenliği nasıl sağlanıyor ? (Her işlemde tüm sunuculara bilgi gittiği için sıkıntı çıkmayacağını biliyorum, kastım bilgisayar virüs altında ise veya virüs girerse bu paraların çekilip hackerlar tarafından kendi hesaplarına aktarılma ihtimali nedir ?)

2) Biz bu ihtimali engellemek için 2-3-5-10 katmanlı önlemler almalıyız. Bu önlemler neler olmalı ? (Tüm önlemleri editliycem)

3) Fikir belirtmek isteyenler için;
I) Neden bitcoin almalıyım bu sektörde devam etmeliyim ?
II) Neden bitcoinden uzak durmalıyım ?

Aklıma gelmeyen başka konularda da tecrübe veya fikir aktarmak isteyen olursa onları da okumak isterim gençler.

magma017

Katılımcı Üye
11 Tem 2015
443
4
Bitcoinleri güvenli bir şekilde saklamak için sanırım internet erişmi olmayan bir harddiskte saklanıyor üstadım. Virus girse bile internet erişimi olmadığı için bir şey yapamaz. Halbuki giremez de.

JavaProgrammer

Yeni üye
29 Tem 2017
18
0
Bitcoinleri güvenli bir şekilde saklamak için sanırım internet erişmi olmayan bir harddiskte saklanıyor üstadım. Virus girse bile internet erişimi olmadığı için bir şey yapamaz. Halbuki giremez de.

Acaba kendi hardfisklerimizde saklamak mı mantıklı ? Yoksa piyasada bu işle uğraşan devasa şirketlerden wallet açmak mı daha mantıklı ? Para yatırma ve çekme atm veya bankalardan olmuyor. İçinde para bulunan hesaplar üzerinden yapılan havalelerle hesaba vitcoin aktarılıyor. Veya hesaptaki bitcoinler tl üzerinden banka hesabına aktarılıyor. Ve para bankadan çekiliyor.

Şu an aklıma bir soru daha geldi gençler. Bu tüm para çekme, havale olaylarını TOR dan yapmak daha mantıklı olabilir mi sizce ? Yoksa Bu 4 büyük Bitcoin sitesi fazla şifrelemeden çekinip para transferini kabul etmeyebilir mi ? İşte bu konuda hiç bir fikrim yok

Moderatör tarafında düzenlendi:

gikaa123

Kıdemli Üye
26 Haz 2012
2,605
62
Benim bu kadar bitcoinim var 0.00253 şu sitede biriktirdim http://btcclicks.com/dashboard
burdan türk borsasına aktarabilirmiyim

koinim(tr) hesabınıza aktarabilirsiniz (blockhain gibi yerlerde var ama ordan para çekemiyoruz tr ye diye biliyorum) ama okadar bitcoin bir işe yaramaz doğrusu musluk sitelerinden kazanılan satoshiler btcler çok çok az olduğundan iyi olmuyor hyip sitelerini araştır dostum hyip sitelerinde zamanında çok uğraşırdım :) :)

edit : ben hyip sitelerinden parayı koinim hesabıma çekip ordanda banka hesabıma atıyordum güvenlik olarak sadece telefon onayı geliyordu çok takılmışsınız güvenlik olayına yüksek meblalarda dolancaksanız bilemem tabi :) 1btc 14 770.71TL maşallah :)

Son düzenleme:

matrixlord

Kıdemli Üye
8 Ocak 2013
2,433
0
1- eğer cüzdanını şifrelemediysen ve cüzdanın yedeğini almadıysan bir kaç saniyelik iş hackerler için.

2- cüzdanı yedekle ve şifrele. sağlam antivirüs kullan. mümkün ise hiç internet yüzü görmemiş hdd/bilgisayara btcleri taşı.

3-
1) işlem hacmi büyük, popülerliği artıyor, büyük işlem olmadığı sürece para takip edilemiyor. bu sebepten bitcoin değer kazanıyor. eğer yatırım yapacaksan düşüşleri bekleyip uzun vadeli yatırım yapabilirsin.

2) kendini kaptırırsan grafiklere bakmadan yatırım yaparsan zarar edebilirsin. bunun haricinde güvenlik sorunları dışında uzak durman için sebep yok. ayrıca btc sitelerine hiç btc atma. sadece para çekeceksen btc at hemen banka hesabına at paraları. geçen ay 130 milyon dolarmı ne btc çalmışlardı bir siteden. güvenli değil yani.

Gbmdpof

Kıdemli Üye
23 Eyl 2016
2,001
11
Herkese alanında başarılar kolay gelsin gençler

Ben bu bitcoin ile ilgili tecrübelilerden bilgi almak istiyorum. Bu piyasa durdurak bilmiyor. Bir insan ucuza bir arsa denk getirse önce en yakınından saklar ve gider direk paraları birleştirip o arsayı almaya çalışır. Ama bu bitcoin olayı öyle değil, bu kripto para olayına girsen de 7 sülaleni soksan da kazanıyorsun.

Şimdi benim merak ettiğim THT içinde daha önce Bitcoin Etherium veya diğer kripto paralarla hiç farketmez uğraşan var mı ? Olanlara bir kaç sorum var bu sorular dışında ek bilgi vermek isteyenlere de kapımız açıktır :)

1) Bu sanal dünyada paraların güvenliği nasıl sağlanıyor ? (Her işlemde tüm sunuculara bilgi gittiği için sıkıntı çıkmayacağını biliyorum, kastım bilgisayar virüs altında ise veya virüs girerse bu paraların çekilip hackerlar tarafından kendi hesaplarına aktarılma ihtimali nedir ?)

2) Biz bu ihtimali engellemek için 2-3-5-10 katmanlı önlemler almalıyız. Bu önlemler neler olmalı ? (Tüm önlemleri editliycem)

3) Fikir belirtmek isteyenler için;
I) Neden bitcoin almalıyım bu sektörde devam etmeliyim ?
II) Neden bitcoinden uzak durmalıyım ?

Aklıma gelmeyen başka konularda da tecrübe veya fikir aktarmak isteyen olursa onları da okumak isterim gençler.

1) Tüm işlemler bir dosyada tutuluyor ve bu dosyayı broadcast eden binlerce kişi var. Yanlış işlem yollayan kişilere daha az bağlanılmaya başlanıyor. Her yeni işlem ise minerlar tarafından onaylanıyor.

2) Hardware wallet veya cold storage üzerinde saklayabilirsiniz.

3)
I) Güvenilir, merkezi olmayan, yükselen, güvenliğe önem veren bir para birimi.
II) Feeler çok yüksek.

Acaba kendi hardfisklerimizde saklamak mı mantıklı ? Yoksa piyasada bu işle uğraşan devasa şirketlerden wallet açmak mı daha mantıklı ? Para yatırma ve çekme atm veya bankalardan olmuyor. İçinde para bulunan hesaplar üzerinden yapılan havalelerle hesaba vitcoin aktarılıyor. Veya hesaptaki bitcoinler tl üzerinden banka hesabına aktarılıyor. Ve para bankadan çekiliyor.

Kesinlike online wallet kullanmayın. Sizin hiçbir kontrolünüz olmuyor ve bir gün bu coinler senin değil diyebilirler.

Şu an aklıma bir soru daha geldi gençler. Bu tüm para çekme, havale olaylarını TOR dan yapmak daha mantıklı olabilir mi sizce ? Yoksa Bu 4 büyük Bitcoin sitesi fazla şifrelemeden çekinip para transferini kabul etmeyebilir mi ? İşte bu konuda hiç bir fikrim yok

Gerek yok ama istenilirse yapılabilir.

WorldCafein

Yeni üye
19 May 2016
4
0
koinim(tr) hesabınıza aktarabilirsiniz (blockhain gibi yerlerde var ama ordan para çekemiyoruz tr ye diye biliyorum) ama okadar bitcoin bir işe yaramaz doğrusu musluk sitelerinden kazanılan satoshiler btcler çok çok az olduğundan iyi olmuyor hyip sitelerini araştır dostum hyip sitelerinde zamanında çok uğraşırdım

edit : ben hyip sitelerinden parayı koinim hesabıma çekip ordanda banka hesabıma atıyordum güvenlik olarak sadece telefon onayı geliyordu çok takılmışsınız güvenlik olayına yüksek meblalarda dolancaksanız bilemem tabi 1btc 14 770.71TL maşallah

Ben bu işlerle çok uğraşmak istiyorum ve elimden geleni yapmaya çalışıyorum cevabınız için çokkkkkk teşekkür ederim.... ha bu arada bitcoin ile ilgili bir sorunum olunca size özelden atıcam :D

JavaProgrammer

Yeni üye
29 Tem 2017
18
0
1- eğer cüzdanını şifrelemediysen ve cüzdanın yedeğini almadıysan bir kaç saniyelik iş hackerler için.

2- cüzdanı yedekle ve şifrele. sağlam antivirüs kullan. mümkün ise hiç internet yüzü görmemiş hdd/bilgisayara btcleri taşı.

3-
1) işlem hacmi büyük, popülerliği artıyor, büyük işlem olmadığı sürece para takip edilemiyor. bu sebepten bitcoin değer kazanıyor. eğer yatırım yapacaksan düşüşleri bekleyip uzun vadeli yatırım yapabilirsin.

2) kendini kaptırırsan grafiklere bakmadan yatırım yaparsan zarar edebilirsin. bunun haricinde güvenlik sorunları dışında uzak durman için sebep yok. ayrıca btc sitelerine hiç btc atma. sadece para çekeceksen btc at hemen banka hesabına at paraları. geçen ay 130 milyon dolarmı ne btc çalmışlardı bir siteden. güvenli değil yani.

Aga bu internet yüzü görmeyecek bilgisayar olayı kafama gerçekten yattı. Bu yöntemi bir üst seviyeye çıkartabilir miyiz peki ? Bu bitcoinleri taşınabilir harddisklerin içine atıp orada depolayabilir miyiz ? Veya 2. yöntem yeni bir bilgisayar harddiski alıp bilgisayara taktıktan sonra cüzdanlama işini halletmek sonrasında kendi harddiskimizi tekrardan takmak

Bu bitcoin harddiskini de güvenli zarar görmeyecek bir yerde muhafaza etmek

Bu saydığım 2 yöntem de bana gayet mantıklı geliyor ve çok çok çok da güvenli sadece taşınabilir harddiskte yapılabilir mi bilmiyorum. Bu 2 yöntem için de görüşlerin nedir acaba ?

1) Tüm işlemler bir dosyada tutuluyor ve bu dosyayı broadcast eden binlerce kişi var. Yanlış işlem yollayan kişilere daha az bağlanılmaya başlanıyor. Her yeni işlem ise minerlar tarafından onaylanıyor.

2) Hardcore wallet veya cold storage üzerinde saklayabilirsiniz.

3)
I) Güvenilir, merkezi olmayan, yükselen, güvenliğe önem veren bir para birimi.
II) Feeler çok yüksek.

Aga yeni sorum var paylaştım sen de bi oku istersen :RpS_biggrin:

Gbmdpof

Kıdemli Üye
23 Eyl 2016
2,001
11
Aga bu internet yüzü görmeyecek bilgisayar olayı kafama gerçekten yattı. Bu yöntemi bir üst seviyeye çıkartabilir miyiz peki ? Bu bitcoinleri taşınabilir harddisklerin içine atıp orada depolayabilir miyiz ? Veya 2. yöntem yeni bir bilgisayar harddiski alıp bilgisayara taktıktan sonra cüzdanlama işini halletmek sonrasında kendi harddiskimizi tekrardan takmak

Bu bitcoin harddiskini de güvenli zarar görmeyecek bir yerde muhafaza etmek

Bu saydığım 2 yöntem de bana gayet mantıklı geliyor ve çok çok çok da güvenli sadece taşınabilir harddiskte yapılabilir mi bilmiyorum. Bu 2 yöntem için de görüşlerin nedir acaba ?

Hardcore wallet yazmışım :D Hardware wallet olacaktı. Dediğin mümkün. Yanında USB gibi taşıyorsun ve virüslü bilgisayara taksan bile bilgilerin çalınmıyor.

https://www.ledgerwallet.com/products/ledger-nano-s

Fiyatı biraz pahalı ama güvenlik için gerekiyor.

JavaProgrammer

Yeni üye
29 Tem 2017
18
0
Hardcore wallet yazmışım :D Hardware wallet olacaktı. Dediğin mümkün. Yanında USB gibi taşıyorsun ve virüslü bilgisayara taksan bile bilgilerin çalınmıyor.

https://www.ledgerwallet.com/products/ledger-nano-s

Fiyatı biraz pahalı ama güvenlik için gerekiyor.

:) Yok aga sen benim harddisk olayını yanlış anladın. Bu bahsettiğin usb olayı türkiyede 500 tl civarlarında yani beni aşar o iş.

Ben tamamiyle bilgisayarın harddiskinden bahsediyorum. Tüm cüzdanlama ve şifreleme işlemi tamamlanan bilgisayar harddiski işlem bittikten sonra bilgisayardan çıkartılıp güvenli bir yere konulup 1 sene sonra tekrar işleme sokulduğu zaman içindeki bitcoinler eksiksiz ve güvenli bir şekilde kullanılabilir mi ?

Çünkü o bahsettiğimiz usb gerçekten beni aşar. Benim hedefim 250 gb veya 500 gb bir harddisk alıp yukarda bahsettiğim işlemleri onun üzerinde gerçekleştirip, şöyle 1 sene falan dokunmayacağım bir noktada bekletmek

Gbmdpof

Kıdemli Üye
23 Eyl 2016
2,001
11
:) Yok aga sen benim harddisk olayını yanlış anladın. Bu bahsettiğin usb olayı türkiyede 500 tl civarlarında yani beni aşar o iş.

Ben tamamiyle bilgisayarın harddiskinden bahsediyorum. Tüm cüzdanlama ve şifreleme işlemi tamamlanan bilgisayar harddiski işlem bittikten sonra bilgisayardan çıkartılıp güvenli bir yere konulup 1 sene sonra tekrar işleme sokulduğu zaman içindeki bitcoinler eksiksiz ve güvenli bir şekilde kullanılabilir mi ?

Çünkü o bahsettiğimiz usb gerçekten beni aşar. Benim hedefim 250 gb veya 500 gb bir harddisk alıp yukarda bahsettiğim işlemleri onun üzerinde gerçekleştirip, şöyle 1 sene falan dokunmayacağım bir noktada bekletmek

1 yıl hiç kullanmayacaksan ona vereceğin paraya da deymez. Bastır bir paper wallet, (kağıt üzerinde cüzdan için gereken bilgiler oluyor.) ihtiyacın olduğunda bir program ile açıp kullanırsın.

https://www.bitaddress.org

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.