Hangi Harddiski Almalıyım?

Black Power

Özel Üye
8 Tem 2012
11,765
22
Başlayalım?
WD'nin Blue (Ev-Oyun/genel kullanım) ya da Black (performans) serisi disklerini düşünebilirsiniz. SSD olarak düşünürseniz de fiyat, performans bakımından Corsair Force LE serisini gözden geçebilirsiniz.

ImPaRaTooR

Katılımcı Üye
14 Eki 2012
589
0
İstanbul
Pc HP pavilion g6 2 sene önce aldım. Bütçe çok yok 200tl fiyat olarak bunu kendi iş yerimden 40-50 tl ucuza alıyorum geliş fiyatına yani o yüzden sordum ssdler 200 tlyi geçer diye düşündüm.

VITALLION

Özel Üye
12 Nis 2013
10,988
30
26
Merhaba,

HDD konusunda tavsiye edebileceğim marka, performans ve sessizlik konusunda Western Digital olacaktır. Özellikle Caviar Black serisi en üst düzey serilerinden birisidir. Gerçekten çok yüksek performanslıdır. Bunun yanında Scorpio Black de alınabilecek bir modelidir.

Dayanıklılık ve uzun süre kullanım konusunda ise Samsung tavsiye ederim. 10 yıldan fazla süredir kullandığım Samsung HDD var 5400Rpm, hala eski kasamda onunla pek çok işi yapabiliyorum. Kopyalama hızı da gayet yeterli.

Ayrıca, bütçe varsa SSD tavsiyemdir. Ancak unutma, SSD zamanla performansını kaybeder.

İyi forumlar...

Mottatoni

Katılımcı Üye
8 Ocak 2017
619
0
root@kali:
Son düzenleme:

ImPaRaTooR

Katılımcı Üye
14 Eki 2012
589
0
İstanbul
Merhaba,

HDD konusunda tavsiye edebileceğim marka, performans ve sessizlik konusunda Western Digital olacaktır. Özellikle Caviar Black serisi en üst düzey serilerinden birisidir. Gerçekten çok yüksek performanslıdır. Bunun yanında Scorpio Black de alınabilecek bir modelidir.

Dayanıklılık ve uzun süre kullanım konusunda ise Samsung tavsiye ederim. 10 yıldan fazla süredir kullandığım Samsung HDD var 5400Rpm, hala eski kasamda onunla pek çok işi yapabiliyorum. Kopyalama hızı da gayet yeterli.

Ayrıca, bütçe varsa SSD tavsiyemdir. Ancak unutma, SSD zamanla performansını kaybeder.

İyi forumlar...

Bana 2 yıl dayansa da yeterli aslında laptop sonuçta ama wd alıcam sanırım teşekkürler

Çok işime yaradı eyvallah wd alıcam sanırım da 3.5" ya büyükse asıl boyut 2.5"sa?

Mottatoni

Katılımcı Üye
8 Ocak 2017
619
0
root@kali:
Bana 2 yıl dayansa da yeterli aslında laptop sonuçta ama wd alıcam sanırım teşekkürler

Çok işime yaradı eyvallah wd alıcam sanırım da 3.5" ya büyükse asıl boyut 2.5"sa?

genel boyutlandırma 3.5'' üzerinde boyut konusunda sıkıntı çıkacagını sanmıyorum

masaüstüne düşünüyorsan sorunsuz olur

laptop için düşünüyorsan alacağın elektronik mağazasına laptopunuda götür

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.