Sosyal Mühendislik İnstagram bot takipçi yüzünden hesap kapanır mı?

V3lbutreen

Yeni üye
29 Ocak 2019
9
0
Merhabalar. İnstagram panelleri üzerinden sayfama takipçi sağlamak istiyorum fakat bu konu hakkında kafamda birkaç soru işareti var. Panellerin SSS bölümlerinde genellikle "kapanan hesaplardan sitemiz sorumlu değildir" şeklinde uyarılar yer alıyor. Böyle bir risk var mı? Varsa bu riski en aza indirmek veyahut kapanmaması için yapabileceğim bir şey var mı? Eğer konuyu yanlış yere açtıysam lütfen düzeltin. Şimdiden teşekkürler.

Moderatör tarafında düzenlendi:

B4TT4LG4ZI

Üye
8 Ara 2018
83
0
Cehennem
Cevap: İnstagram bot yakipçi yüzünden hesap kapanır mı?

Merhaba V3lbutreen,

Kendi kullandığın yani takipçi yollayacağın hesap kapanır mı orasını bilmiyorum. Ama "kapanan hesaplardan biz sorumlu değiliz" uyarısı şunun için; panellerdeki userlar azalmasın diye bazı siteler şifre değiştiriyor. Takipçi atmak için kullandığın fake hesabının e-posta doğrulamasını yaparsan hesabın şifresi değiştirildiği zaman daha kolay geri alabilirsin.

İyi forumlar.

V3lbutreen

Yeni üye
29 Ocak 2019
9
0

Yanıtınız için teşekkür ederim. Bot hesapların kapandığını zaten biliyorum. Ama onun dışında takipçilerin gönderildiği hesabın başına herhangi bir şey gelmez diyorsunuz. Anladım, tekrardan teşekkürler.

Memati'

Basın&Medya Direktörü
7 Nis 2020
2,291
3,529

Merhaba, hayır herhangi bir sorun olmaz ama panelde kullanmış olduğunuz fake hesabın erişimi alınabilir.

RootBeta

Katılımcı Üye
7 Ara 2020
536
1
Russia

Merhabalar,

Öncelikle hesabınız büyük ihtimalle kapanmaz fakat bot takipçi attığınız için takipçi sayınız düşebilir.

MekoR

Katılımcı Üye
6 Şub 2010
660
6

Merhaba,
Bazı sahte takipçi panelleri olabilir.Bu paneller user bilgilerini ele geçirip instagram hesaplarına giriş yapma denemelerinde bulunmaktadır.Bu durum oluşursa bazı zamanlar hesap doğrulamaya düşer sende o da giremeyebilirsin.Bu tabi ki fake panel için geçerli bir örnekti.
Onun dışında takipçi geldi diye hesap durduk yere kapanmaz merak etme.
İyi Forumlar.

uPALA

Katılımcı Üye
18 Tem 2012
257
1
Teşkilat

Merhabalar. İnstagram panelleri üzerinden sayfama takipçi sağlamak istiyorum fakat bu konu hakkında kafamda birkaç soru işareti var. Panellerin SSS bölümlerinde genellikle "kapanan hesaplardan sitemiz sorumlu değildir" şeklinde uyarılar yer alıyor. Böyle bir risk var mı? Varsa bu riski en aza indirmek veyahut kapanmaması için yapabileceğim bir şey var mı? Eğer konuyu yanlış yere açtıysam lütfen düzeltin. Şimdiden teşekkürler.

Bazı arkadaşlar kapanmaz demiş fakat, instagramın yeni algoritmasında takipçi hilesi yapılıp yapılmadığını tespit edip otomatik hesabını kapatıyor. Veya bir başkası sahte takipçi vs gibisinden hesabını şikayet ederse hesabın kapanır. Şahsen benim başıma gelmiş bir olay takipçi hilesi yyaptığım hesap 1,2 gün sonra kapandı kendiliğinden. Gene de dikkatli ol.

'Chan

Uzman üye
1 Nis 2020
1,802
1,462
Shibuya
Merhabalar,

"kapanmaz" şeklinde bir uyarı yapmak yanlış olacaktır. İnstagram panelleri arayıcılığıyla aniden veya xxx sayısı fazlası hesabınıza takipçi yollarsanız, instagram bunu algılayacak ve hesabınızın takipçisi silinecek ya da hesabınız kapanacaktır. Panellerden takipçi yollarken saatlere veya günlere yayarak takipçi gönderimi yapınız
:))

SalvadorTR

Üye
25 Ocak 2016
155
9
İzmir
3 Yıldır Bot Attığım Hesap Açık Ve Hala Gönderiyorum Bir Arkadaşım Bot Attım 1 Ay Geçti Hala Hesabı Açık Sadece Takipçiler Düştü Bir Problem Yaşanmaz Kapanma Olasılğı Yok Diyelimki Hesap Kapandı Hesabını onayla puzzle çıkar onu yap en geç 30 gün içinde instagram mail atıyor doldur hesabın açılır .

Sahir89

Yeni üye
5 May 2020
37
0
Merhaba Bot takipçi adını verdiğimiz sahte hesaplar tarafından takip edilmek hesabının kullanımını bir süre sonra etkisizleştirir.İnstagram kullanıcılardan gelen şikayetleri değerlendirir.Ve eğer hesabındaki bot takipçiler tespit edilirse önce onlar takipten atılır.Tekrar yaptığın takdirde hesabun kullanım dışı bırakılır.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.