Instagram'da nasıl telif atabilirim?

"KARAHANLI"

Kıdemli Üye
17 Mar 2022
2,607
3,346
Россия
ı am from turkey
ingilizcede ''I'm from turkey'' diye bir cümle yok artık dogrusu ''I'm from Türkiye'' olarak cevaplandırılır

yardım konusuna gelecek olursak araştırma sonucu elde edilen bilgilerden bir kactanesi;

İhlal edilen içeriği bulun: Telif hakkı ihlalini bildirmek istediğiniz içeriği doğru bir şekilde belirleyin. Örneğin, fotoğraf, video veya metin gibi bir içerik olabilir.

İletişim sağlayın: İhlale uğradığınız içerikle ilgili olarak Instagram'ın resmi telif hakkı bildirim sürecini takip etmelisiniz. Bu süreçte, Instagram'ın "Telif Hakkı Bildirimi" formunu doldurmanız gerekebilir.

Telif hakkı bildirim formunu doldurun: Instagram Telif Hakkı Bildirimi Formu'nu doldurarak ihlal edilen içeriği ve haklarınızın neden ihlal edildiğini açıklayın. Ayrıca, talebinizi destekleyecek ek bilgiler veya kanıtlar sunmanız da faydalı olabilir.

Gönderinizi bekleyin: İnceleme süreci tamamlandığında, Instagram size bir geri bildirim sağlayacaktır. Ancak bu süreç tamamen Instagram'a bağlı olduğu için sonucun ne olacağına dair net bir bilgi bilinmez ama genelde olumsuz olabilir iyi akşamlar dilerim :)

'Anka

Basın&Medya Ekibi Kıdemli
8 Eyl 2021
3,413
2,599
Merhaba,

Bir kullanıcı sizin izniniz olmadan sizin videonuzu paylaştıysa bunu raporlamak mümkün. Sırasıyla adımları aşağıda ki gibi deneyin.

1. Adım: Telif atmak isteğiniz videoya gelin. Ardından "..." kısmına basın.
2. Adım: Bastıktan sonra "Şikâyet Et" butonuna basın. Aşağı doğru inin ve orada "Fikri Mülkiyet İhlali" yazan yere tıklayın.
3. Adım: Orada "Yardım Merkezi'nde Şikâyet Et" butonu karşılayacaktır.
4. Adım: Sizi yardım merkezine götürecektir.
5. Adım: Yönlendirmeden sonra karşınıza "Telif hakkı ihlallerinin şikâyet edilmesi" diye bir seçenek mevcut olması lazım. O linke tıklayın ve "bu forumu" yazan yere basın. Forumu doldurduktan sonra işleminiz bitmiş olacaktır.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.