Kali linux hataları

SensizBirisi

Yeni üye
21 Tem 2019
4
1
Sevgili ARkadaşlar Öncellikle KAndiliniz Mübarek Olsun Benim Sorunum Geçen gün LAptopuma kali linux işletim sistemi kurdum ben hızlı olur die yükledim fakat bu bir program yazma ile alakalı birşeymiş ben ama az çok çözdüm bunu benim sorunum ise dostlar bazı komutlarda izin yok diyor mesela cd komutları felan şimdi diceksinizki root yetkisi al sudo felan hepsini yaptım benim eskiye dönmem lazım nasıl olur bu yardımcı olabilecel varmı

25 Nis 2019
116
0
Yugoslavia
Tekrar sıfırdan kurulum yapmak istiyorsanız önce flash'ınıza .iso uzantılı kali'yi indirip okutmanız gerekecek işletim sistemi kurmak yerine keşke virtualbox veya wmware olarak kursaydınız önce ögrenseydiniz daha iyi olurdu komutları vs işlemleri .

kahkahax

Katılımcı Üye
31 Ocak 2016
295
0
Eski sisteminizin Windows 10 oldugunu farzedersek. Windows 10 Home / Pro x64 iso diye aratip indirin sonra, Windows 7USB/Dvd programini indirim iso yu bos bi usb ye yazdirin . Ve yeniden formatlayin Zaten kaliyi yüklediginiz icin tekrar yüklem yapmaniz gerekecek... Kolay gelsin

P.S Kali Linux bi pentester yani Web sayfa hack yada güvenlik aciklari vs. arastirmak icin gelistrilmis bi isleti sistemi

#Katiliyorum

clawler

Yeni üye
18 Nis 2020
4
0
evet dns ayarlarını yapıcam değiştiriyorum ctrl+o yapıp kaydet dediğimde de "Error writing /etc/dhcp/dhclient.conf: Permission denied " bu hatayı veriyor.

ogoktas14

Üye
3 Nis 2020
182
5
hackerone
kali linux 2020.1 de kullanıcı otomatik olarak root olmuyo kali kullanıcısına girip terminali açıp
sudo passwd root yazıp root için şifre belirlemen lazım böyleklikle root kullanıcısına giriş yapıp root oloabilirsin

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.