Kalı network-manager kayıp

IarceusI

Üye
12 Nis 2020
179
0
Selamlar kıymetli forumdaşlarım;
Kali Linux'ta network-manager service kayboldu. Dolayısıyla TorGhost tarzı vpn araçlarını kullanırken sorun yaşıyorum. Network-manager kurulu görünüyor. Silip tekrar yükledim
Kod:
service --status-all
kısmında görünmüyor. Monitör moda vs. de geçemiyorum. Kaliyi 999999. defa silip tekrar yüklemekten başka bir çözümü olan varsa bekliyorum. Yabancı makalelerde sorunumun muadilini
buldum ama bir işime yaramadı.
Teşekkürler

Son düzenleme:

SinyorH4CK

Üye
2 Ocak 2020
111
3
NetWork
Selamlar kıymetli forumdaşlarım;
Kali Linux'ta network-manager service kayboldu. Dolayısıyla TorGhost tarzı vpn araçlarını kullanırken sorun yaşıyorum. Network-manager kurulu görünüyor. Silip tekrar yükledim
Kod:
service --status-all
kısmında görünmüyor. Monitör moda vs. de geçemiyorum. Kaliyi 999999. defa silip tekrar yüklemekten başka bir çözümü olan varsa bekliyorum. Yabancı makalelerde sorunumun muadilini
buldum ama bir işime yaramadı.
Teşekkürler

hangi sürümü kullanıyorsun?

IarceusI

Üye
12 Nis 2020
179
0
Hocam zaten network-manager missing diye aradığım zaman bu ikisi çıktı yani baktım daha önceden bu sorunlar farklı bende direkt network-manager servisler kısmından kayboldu yani sağ üstteki wifi ayarları vs var. Sadece torghosttan çıkmak için pcyi yeniden başlatmam gerekiyor sıkıntı orada servislerde sorun var.

hangi sürümü kullanıyorsun?
Son sürüm hocam zannımca ya torghost yüklenirken sorun oldu ya da monitör moda geçirirken oldu çünkü 1 haftadır falan kayıp. Torghost daha önce de kullanıyordum lakin bir güncelleme yaptı muhtemelen ondan dolayı sorun oldu ne yüklediğini tam olarak görmedim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

IarceusI

Üye
12 Nis 2020
179
0
Hocam attığınız videoda dahil kayıp servisden ziyada wifi simgesinin kaybolmasının çözümü veya network-manager ın nasıl başlatılacağının anlatımı yapılmış.Bende direkt servislerin olduğu dizin network-manager yok ama network-manager yüklü buna rağmen yok sadece networking diye bir servis var. Yani ben airmon-ng start wlan0 dedikten sonra wifiyi bi daha açamıyorum laptopu kapatıp açmadan. Sorun orada.

IarceusI

Üye
12 Nis 2020
179
0
Hocalarım sorun herhalde ilk defa bende oluştu bu nedenle kendimce bir çözüm buldum torghost.py deki service network-manager restart komutunu systemctl restart NetworkManager komutu ile değiştiridm konu silinebilir. Linuxu usbden bootluyorum.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.