Nasıl İngilizce öğrenilir.

Bay Pipo

Üye
16 Kas 2021
62
30
Merhaba değerli üye

Udemyde bir sürü ingilizce kursu var ve bu kurslar sık sık indirime giriyor. Fiyatları gerçekten fark ediyor. İstersen girip inceleyebilirsin. İyi forumlar:)

meami21

Katılımcı Üye
26 Eyl 2013
850
26
Eskişehir
Altyazılı dizi izleyebilirsin. Kulaklık takarak izlersen kelimelere daha çok aşina olursun. Uygulama olarak DuoLingo, Memrise ve Busuu uygulamalarına bakabilirsin 3nünde ücretsiz versiyonları gayet iyi iş görüyor. Ücretsiz olarak en iyisi duolingo diyebilirim diğerleri biraz premium hesaba yöneltebiliyor.
Tüm bunlara ek olarak istediğin eğitimi alabilir tonlarca parada verebilirsin ama bir dil öğrenirken pratik yapmazsan istediğin sonucu elde edemezsin. Konuşan bilen birilerini gördüğün zaman çekinmeden sohbet etmeye çalış.
İyi forumlar

Voяtex

Üye
22 Kas 2021
195
74
Evdeyiz
Altyazılı dizi izleyebilirsin. Kulaklık takarak izlersen kelimelere daha çok aşina olursun. Uygulama olarak DuoLingo, Memrise ve Busuu uygulamalarına bakabilirsin 3nünde ücretsiz versiyonları gayet iyi iş görüyor. Ücretsiz olarak en iyisi duolingo diyebilirim diğerleri biraz premium hesaba yöneltebiliyor.
Tüm bunlara ek olarak istediğin eğitimi alabilir tonlarca parada verebilirsin ama bir dil öğrenirken pratik yapmazsan istediğin sonucu elde edemezsin. Konuşan bilen birilerini gördüğün zaman çekinmeden sohbet etmeye çalış.
İyi forumlar
Hocam ingilizce öğrenmek için kitap almak dogrumudu , English grammer today diye kitap vardı malumatiniz varmıdır.

Bizzat kendi aldığım eğitimin notlarından yazıyorum..(Udemy Elif Hoca)
--Etrafına bak olay ve şeylerin kaçının İnglizcesini biliyorsun?
--Tekrar et.
--Dikkatini hangi öğrenme metodunun çektiğini bul.
--Kelimelerin anlamlarını SÖZLÜKTEN bak, yan ve mecaz anlamlarını öğren.
--Filmleri alt yazılı izle.
--Müzik dinle ama bilinçli bir şekilde.
--Kendini İngilizceye ait hisset onu sev ve sarılll.
--Diğer insanlar ile en azından kendin ile konuş, BIRAK DELİ DESİNLER.
--Kelime defteri ve kartları oluştur.

Umarım faydası dokunur... Yardım edebileceğim başka konu olursa seve seve yardım ederim...

meami21

Katılımcı Üye
26 Eyl 2013
850
26
Eskişehir
Hocam ingilizce öğrenmek için kitap almak dogrumudu , English grammer today diye kitap vardı malumatiniz varmıdır.
Bu birazda sana bağlı ben okuyarak daha kolay öğreniyorum diyorsan alabilirsin. Ben görsel anlatımla daha kolay öğreniyorum diyorsan video, animasyon veya yine kitap ama görsel destekli kitapları alabilirsin. Önce kendini tart nasıl öğrenmeyi istediğine dair birde seni sıkmayacak bir yolu seçip eğlenerek öğrenmeye çalışırsan daha kısa sürede daha uzun yol katedebilirsin.

Voяtex

Üye
22 Kas 2021
195
74
Evdeyiz
Bizzat kendi aldığım eğitimin notlarından yazıyorum..(Udemy Elif Hoca)
--Etrafına bak olay ve şeylerin kaçının İnglizcesini biliyorsun?
--Tekrar et.
--Dikkatini hangi öğrenme metodunun çektiğini bul.
--Kelimelerin anlamlarını SÖZLÜKTEN bak, yan ve mecaz anlamlarını öğren.
--Filmleri alt yazılı izle.
--Müzik dinle ama bilinçli bir şekilde.
--Kendini İngilizceye ait hisset onu sev ve sarılll.
--Diğer insanlar ile en azından kendin ile konuş, BIRAK DELİ DESİNLER.
--Kelime defteri ve kartları oluştur.

Umarım faydası dokunur... Yardım edebileceğim başka konu olursa seve seve yardım ederim...
Hocam çok teşekkür ederim .
Bir iki tane gramer kitabı alsam birde kelime kitabı alsam faydası olur mu , yani hocam ben kendimi kitaplarla öğrenmeye yatkın görüyorum , dinleyerk veya görmeden sadece duyarak bir şey anlamıyorum , kendime şöyle bir metod bulmuştum ama uygulamadim ilk grameri kitapdan öğrenip kitapların içinde zaten ing kelime bulunuyor hem grameri çözüp hemde biraz kelime öğrenmiş olurum diye düşünüyordum sonra kelime kitabindan ve kelime kartlarından kelime öğrenmeyi planlıyordum . Sizce nasıl bir metod yanlış düşüncelerim varsa düzeltirseniz çok sevinirim.

Hocam çok teşekkür ederim .
Bir iki tane gramer kitabı alsam birde kelime kitabı alsam faydası olur mu , yani hocam ben kendimi kitaplarla öğrenmeye yatkın görüyorum , dinleyerk veya görmeden sadece duyarak bir şey anlamıyorum , kendime şöyle bir metod bulmuştum ama uygulamadim ilk grameri kitapdan öğrenip kitapların içinde zaten ing kelime bulunuyor hem grameri çözüp hemde biraz kelime öğrenmiş olurum diye düşünüyordum sonra kelime kitabindan ve kelime kartlarından kelime öğrenmeyi planlıyordum . Sizce nasıl bir metod yanlış düşüncelerim varsa düzeltirseniz çok sevinirim.
Öncelikle bende öğrenciyim fakat size şöyle güzel bir metod önere bilirim... Da vinci metodu olarak geçer bir kelimeyi kafanda kodla örnek veriyorum ingilizce de buring about sebep olmak olmak demektir. Kafanızda şöyle bir sahne canlandırın... Bir adam var boşanmak üzere yüzüğüne bakarak diyor ki boşanmama buring sebep oldu bakınız hem kelime hemde anlamı cümle içinde böyle küçük sahneler ile kelimeleri aklınızda tutabilirsiniz.. Kitaptan çeviri de yapabilirsin benim ilk çevirim bir şarkı idi Tom Odell-Another Love Şuan da Jargon File var hacker kültüründe ona başlamayı düşünüyorum yalnız temel seviye iseniz bu biraz ağır olabilir. Temel seviye ingilizce kitapları var dilci bir arkadaşım var idi o, o şekilde yaptı bulmaca çözerdi ingilizce. Şuan öğrendiğim kaynağı size iletirim isterseniz.

Voяtex

Üye
22 Kas 2021
195
74
Evdeyiz
Öncelikle bende öğrenciyim fakat size şöyle güzel bir metod önere bilirim... Da vinci metodu olarak geçer bir kelimeyi kafanda kodla örnek veriyorum ingilizce de buring about sebep olmak olmak demektir. Kafanızda şöyle bir sahne canlandırın... Bir adam var boşanmak üzere yüzüğüne bakarak diyor ki boşanmama buring sebep oldu bakınız hem kelime hemde anlamı cümle içinde böyle küçük sahneler ile kelimeleri aklınızda tutabilirsiniz.. Kitaptan çeviri de yapabilirsin benim ilk çevirim bir şarkı idi Tom Odell-Another Love Şuan da Jargon File var hacker kültüründe ona başlamayı düşünüyorum yalnız temel seviye iseniz bu biraz ağır olabilir. Temel seviye ingilizce kitapları var dilci bir arkadaşım var idi o, o şekilde yaptı bulmaca çözerdi ingilizce. Şuan öğrendiğim kaynağı size iletirim isterseniz.
Olur teşekkür ederim , benim methodum iyimi yada eksik falan varmı onu tam anlayamadım .

Bu birazda sana bağlı ben okuyarak daha kolay öğreniyorum diyorsan alabilirsin. Ben görsel anlatımla daha kolay öğreniyorum diyorsan video, animasyon veya yine kitap ama görsel destekli kitapları alabilirsin. Önce kendini tart nasıl öğrenmeyi istediğine dair birde seni sıkmayacak bir yolu seçip eğlenerek öğrenmeye çalışırsan daha kısa sürede daha uzun yol katedebilirsin
Teşekkür ederim hocam .
Kendime şöyle bir metod bulmuştum ama uygulamadim ilk grameri kitapdan öğrenip kitapların içinde zaten ing kelime bulunuyor hem grameri çözüp hemde biraz kelime öğrenmiş olurum diye düşünüyordum sonra kelime kitabindan ve kelime kartlarından kelime öğrenmeyi planlıyordum . Nasıl bir metod yanlış veya eksik falan varmı .
Kendimi tartdigimda kitaplara yatkın olduğumu gördüm.

meami21

Katılımcı Üye
26 Eyl 2013
850
26
Eskişehir
Teşekkür ederim hocam .
Kendime şöyle bir metod bulmuştum ama uygulamadim ilk grameri kitapdan öğrenip kitapların içinde zaten ing kelime bulunuyor hem grameri çözüp hemde biraz kelime öğrenmiş olurum diye düşünüyordum sonra kelime kitabindan ve kelime kartlarından kelime öğrenmeyi planlıyordum . Nasıl bir metod yanlış veya eksik falan varmı .
Kendimi tartdigimda kitaplara yatkın olduğumu gördüm.
Süpersiniz çoktan yol haritanı çizmişsin. @Beklenmeyen Misafir 'de tecrübe ettiği şeyleri sizle paylaşmış. Bundan sonra yapman gereken tek şey pazartesi başlarım ya demeden hemen bugün başlamak.

Voяtex

Üye
22 Kas 2021
195
74
Evdeyiz
Süpersiniz çoktan yol haritanı çizmişsin. @Beklenmeyen Misafir 'de tecrübe ettiği şeyleri sizle paylaşmış. Bundan sonra yapman gereken tek şey pazartesi başlarım ya demeden hemen bugün başlamak.
Teşekkür ederim.

Hocam English grammer today diye bir kitap var bu kitabı nasıl buluyorsunuz.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.