Nasıl site hackleyebilirim?

KAZOS

Yeni üye
16 Kas 2019
34
0
Arkadaşlar ben Hedef bi siteyi hacklemek istiyorum ama bilgim yok Mesela nasıl hackleyebilirim biraz bilgi verirmisiniz sql ye flan baktım çok karışık anlamıyorum mesela böyle kolay anlatım olan forum varmı veya sizin bilginiz

Moderatör tarafında düzenlendi:

semih08950

Yeni üye
29 Şub 2020
1
0
Cevap: ÖNEMLİ Site hacklemek Yardım !!!

Arkadaşlar ben Hedef bi siteyi hacklemek istiyorum ama bilgim yok Mesela nasıl hackleyebilirim biraz bilgi verirmisiniz sql ye flan baktım çok karışık anlamıyorum mesela böyle kolay anlatım olan forum varmı veya sizin bilginiz

dostum sql için denemek veya kendini geliştirmek için forumlara yayınlanmış sql açıklı sitelerden birini seç örnek olarak ben bu siteyi seçeceğim
Contemporary Romanian Writers - About us 2015 id=1 in yanına yani urlenin sonuna yani Contemporary Romanian Writers - About us 2015) sonuna tek tırnak koy ' bunu koy yani Contemporary Romanian Writers - About us 2015' eğer açılan sayfada SQL syntax veya SQL söz diziminde .... hatası diye hata verirse sql açığı var demektir işte bu tür sitelerin veritabanına girebilirsin bunun için sqlmap öneririm eğer sqlmapın nasıl kullanıldığını bilmiyosan özele gel adım adım anlatırım sana bu arada seçtiğim site çalışıor tek tırnağı deneyebilirsin

25 Nis 2019
116
0
Yugoslavia
Cevap: ÖNEMLİ Site hacklemek Yardım !!!

Merhabalar öncelikle web sitesinin çalışma mantıgını anlıyor olmanız gerekiyor daha sonra ufak çaplı pentest araçları ile web sitesini tarayıp hakkında bilgiler toplayabilirsiniz fakat bu web sitesi türk bir web sitesi olmasın çünkü kendi vatanımızdaki web sitelerine zarar vermek yasaktır her zamanda böyledir . Araçlara örnek verecek olursam
Nikto , sqlmap , dirb , gobuster , dirbuster , OWASP10 , mysql , sitadel , TheHarvester , Dmitry , WAFW0f , Nmap

NikolaTeslav

Yeni üye
12 Kas 2019
20
0
Cevap: Site hacklemek

Merhaba,

Dostum "Çok karışık, anlamıyorum" diye bir şey yok. sql en basit ve kolay bir zaafiyettir, sql ile bu kadar zorlanıyorsan diğer konulardanda hiç birşey anlayamayacaksındır. "Şuna şuna tıklayayım, site databaseleri admin panelleri admin şifreleri gelsin indexi basim geçim" diye bir şey yok bu iş yemek yapmak gibidir emek ister sabır ister en önemlisi istek, istekli olmak lazım. Beni yanlış anlama seni soğutmaya çalışmıyorum seni nelerin beklediğini söylüyorum şuan...

Neyse soruna gelicek olursal sqlmap diye aratırsan çıkar lakin sqlmap win de bazen çalışmıyormus sanal pc oluşturup kali linux kurarsan çok daha verimli sonuç alırsın. Sanal PC hakkında bilgin yoksa söyle yardımcı olurum.

İyi forumlar.

KAZOS

Yeni üye
16 Kas 2019
34
0

Merhaba,

Dostum "Çok karışık, anlamıyorum" diye bir şey yok. sql en basit ve kolay bir zaafiyettir, sql ile bu kadar zorlanıyorsan diğer konulardanda hiç birşey anlayamayacaksındır. "Şuna şuna tıklayayım, site databaseleri admin panelleri admin şifreleri gelsin indexi basim geçim" diye bir şey yok bu iş yemek yapmak gibidir emek ister sabır ister en önemlisi istek, istekli olmak lazım. Beni yanlış anlama seni soğutmaya çalışmıyorum seni nelerin beklediğini söylüyorum şuan...

Neyse soruna gelicek olursal sqlmap diye aratırsan çıkar lakin sqlmap win de bazen çalışmıyormus sanal pc oluşturup kali linux kurarsan çok daha verimli sonuç alırsın. Sanal PC hakkında bilgin yoksa söyle yardımcı olurum.

İyi forumlar.
Reis mesela ben hedef sitemin id Sini bulmak istiyorum bilgin varmı Heryerde baktım ama bulamadım

ReaLyStar

Katılımcı Üye
17 Mar 2019
272
4
Tanrı Dağı

Öncelikle Merhaba ;

Site hacklemek icin birçok yöntem ve araçlar var.
Örnek verecek olursak sql , xss, admin panel bypass , LFI vb. birçok yöntem var. Forumda birçok konu mevcut .

Kutlu Akşamlar

"Squ4LL

Özel Üye
14 Tem 2009
14,316
592

Merhaba, diğer üyelerimize ek aşağıya bırakacağım eğitim setlerinden de faydalanabilirsiniz.

https://www.turkhackteam.org/4963160-post4.html
https://www.turkhackteam.org/8474991-post50.html

Saygılarımla.​

yusufblc1

Katılımcı Üye
3 Nis 2019
540
0
SQL acıklı siteleri taratıp girebilirsin ben şuan Çin'e ve Amerika'ya FTP li host satan bir firmaya çöktüm ordan bilgi sizdirip site hackliyorum şansıma datalari cekerken sistem beni otamatik olarak attı site sahibide olabilir şuanda 300 site crkebildim sadece xss de kullanabilirsin

Dangerxx

Yeni üye
1 Mar 2020
43
0
sitede acık bularak yapabilirsin mesela sql acığı bulursan sqlmap ile veritabanını çekebilirsin admin panelini de bulman gerek theharvester ile dosya dizin taraması yapabilirsin
admin paneline bypass yapabilirsin alt domainlere saldırabilirsin
site üstüne bilgi toplaman gerek forumda araştır bulursun

S1NYOR

Uzman üye
22 Haz 2015
1,826
20
Baltimore
Sen hackleyemezsin kusura bakmada forumda 10larca konu web server guvenligi bolumunde konu acmadan once arastirsaydin bulurdun ama malesef üşengeçlik yapıp konu açıyorsun.gerçekler acıtır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.