Programınızı çok kullanıcı yapın....

CorsaiR

Emektar
27 Ara 2005
1,228
18
Çekirdekten
Hazırlamış olduğunuz programınızı ağ ortamında sorunsuz çalıştırın...

ben çok aramıştım. sağolsun Forumdan bir arkadaş yardımcı oldu. Ben de paylaşmak istedim.

1.Ana forma 1 adet Session nesnesi yerleştirin, Netfiledir:=L:\, Privatedir:=C:\myprog\data, name:=deneme, Active:=True yapın.
2.tüm table veya Query'lerin SessionName'lerini deneme olarak değiştirin.
3.BDE'de oluşturulan Aliasın PATH:=L:\ olarak değiştirin
4.Anaformun Oncreate olayına;

ExecuteShellCommand('net use L: \\Anamakina\data', True);
sleep(3000) // 3 saniye bekletiniz. aksi halde hata veriyo

hepsi bu kadar. Ben yaptım sorunsuz çalışıyor.Birde tüm table'ların Affterpost olayına;
DBISaveChanges((DataSet as TBDEDataSet).Handle ); yazmayı unutmayın.

umarım birilerinin işene yarar.

procedure ExecuteShellCommand(cmdline: string; hidden: Boolean);
const
flags: array [Boolean] of Integer = (SW_SHOWNORMAL, SW_HIDE);
var
cmdbuffer: array [0..MAX_PATH] of Char;
begin
GetEnvironmentVariable('COMSPEC', cmdBUffer, SizeOf(cmdBuffer));
StrCat(cmdbuffer, ' /C ');
StrPCopy(StrEnd(cmdbuffer), cmdline);
WinExec(cmdbuffer, flags[hidden]);
end;

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.