Programlama ve yazılım dilleri ile para kazanmak

Muhammed1999

Uzman üye
19 Ağu 2017
1,070
12
9999999
Merhaba benim programa ve yazılım dilleriyle ilgili bir sorum vardı.
Kredi ile bir bilgisayar alıp akşamları işten geldikten sonra ve tatiller de bu dillerden her hangi birini öğrenip para kazanmak istiyorum, en kolay ve en hızlı şekilde hangisini öğrenip para kazanmaya başlayabilirim ? (Amacım hem bu dilleri öğrenmek hem de para kazanmak)

Foint

Üye
15 Haz 2020
139
0
Bermuda
Daha çok Photoshop tarzı programlar ile kazanabilirsin ama illa dillerden az da olsa kazanmak istiyorum dersen kafana göre oyun veya küçük programlar geliştir ve tanıt. Benim tavsiyem ise olan ve karmaşık sistemlerin kullanımını öğren ve yutup gibi alanlarda veya blog sitelerinde paylaş. Mesela Linux'e android emülatör kurulumu. Bütün siteleri gezdim xd

Moderatör tarafında düzenlendi:

xother4

Katılımcı Üye
10 Şub 2019
279
1
/home
uWxqnS.jpg

işin şakası şöyle dursun internet üzerinden para kazanmak hem de programlama ve yazılımla bunu yapmak gerçekten emek ister.
site kurup reklam alabilirsin.ama önce sitenin kendini kanıtlaması için veri trafiğin akıyo bu akşam maşallah olmalı.50 60 adamın eriştiği siteye kim neden reklam versin ?

geçtiğimiz günler şu logo tasarımı ön plana çıktı.arşivlerde gezerek photoshop dersleri bulabilirsiniz.proje başına 10-100 tl civarı kazanç sağlarsınız.

oyun oyna hesap kas değerli hesapları sat

en önemlisi emek vermeden yemek olmayacağını unutma.

boole

Ar-Ge Ekibi Proje Yöneticisi
12 Nis 2019
735
201
.Net Core
merhaba

Malesef bu tür düşünen insan çok olduğu için de freelancer da çok yani yolda gördüğün 4 kişiden 1 i web geliştiriciyim dese şaşırmam
tamam geliştirici olmasada adam saygınlık elde etmiş piayasanın işinde sen ne kadar profosyönel ve üstün olsan da yol yordam bilmemekten işi kaçırman muhtemel. Yazılımı severek biraz hobi şeklinde kendini geliştirip de güzel ve özgün bir fikirin olursa ozaman hayata geçirirsin veya tam geliştiysen meslek haline getirirsin.

Patrick Jane

Uzman üye
1 May 2019
1,499
3
Cehennem
Çook zor.
Kardeş günümüzde herkes yazılımcı.
Benim imam arkadaşım bile yazılımla uğraşıyor :D
Eğer gerçekten işin ehli olursan para kazanabilirsin,bunun için de senelerini vermen gerekiyor.
Öyle birkaç hafta yazılım öğreneyimde para kazanayım olmuyor.
Eğer web dillerini bilirsen(php,html vb.) iş daha kolay bulabilirsin.
Çünkü günümüzde herkes Web Site güvenliğine dikkat ediyorlar ve çok para yatırıyorlar zaafiyet olmaması için.

erman147

Katılımcı Üye
3 Kas 2013
949
0
YALNIZLIK
merhaba

Malesef bu tür düşünen insan çok olduğu için de freelancer da çok yani yolda gördüğün 4 kişiden 1 i web geliştiriciyim dese şaşırmam
tamam geliştirici olmasada adam saygınlık elde etmiş piayasanın işinde sen ne kadar profosyönel ve üstün olsan da yol yordam bilmemekten işi kaçırman muhtemel. Yazılımı severek biraz hobi şeklinde kendini geliştirip de güzel ve özgün bir fikirin olursa ozaman hayata geçirirsin veya tam geliştiysen meslek haline getirirsin.

Hocam bu senaryodan yola çıkarak Araştırmalar vs yaptım şuanda iki konuda kendimi profesyonel düzeye taşıyorum. 1.si Girişimcilik 2.si C# Konusunda profesyonel bir ders yani bi nevi .net uzmanlığı :) Kosgepte ücretsiz girişimcilik sertifikası veriyorlar bu sertifikayı almanızı öneririm. En azından nereden nasıl para kazanmamız gerektiği hakkında bir fikir oluşturabiliriz. C# a gelince btk akademide profesyonel şirketlerin kodlama prensiplerine kadar herşeyi anlatan bir ders mevcut çok kapsamlı ve eşsiz bir şey onun derslerini alıyorum. Yazılım dilinden kolayca para kazanamassınız çünkü boole hocamızında dediği gibi herkes yazılımcı. Asıl para kazanacağınız nokta girişimci olarak yazılımcıları toplayıp 3 kuruş vererek çalışanlarınıza yaptırdığınız işten parayı kırmak.. :D Web sitesi tasarlayarak para kazanamassın çünkü senden daha profesyonel kişiler yada wordpress sakinleri bu işi 50-100 liraya yapıyor :D masaüstü uygulama tasarlayarak para kazanmak istersen servis denen muhabbetleri öğrenmen gerekiyor çünkü stok takip programı dahil şirketler arasında iletişim kurması gerekiyor. Bu yüzden yazılımı bu arkadaşa hiç önermiyorum uzun ve meşakatli bir süreç. :)
Ayrıyetten adamlar sadece masaüstü ile sınırlı kalmayıp her projeyi androidede taşıyabiliyorlar. Bu konuda şirketlerin elinden iş alamassın çünkü her alanda profesyonelleşmek için terminatör olman gerekiyor :D

Son düzenleme:

phoenx

Üye
3 Nis 2020
86
0
VOLKAN
Merhaba benim programa ve yazılım dilleriyle ilgili bir sorum vardı.
Kredi ile bir bilgisayar alıp akşamları işten geldikten sonra ve tatiller de bu dillerden her hangi birini öğrenip para kazanmak istiyorum, en kolay ve en hızlı şekilde hangisini öğrenip para kazanmaya başlayabilirim ? (Amacım hem bu dilleri öğrenmek hem de para kazanmak)

AdSense

Kod yazarak para kazanmak için bilmeniz gereken programlama dillerinden bazıları;

Kod yazarak para kazanmak için bazı programlama dillerine hakim olmanız gerekir.

Birçok programlama dili bulunmaktadır ve bunlar ihtiyaca göre farklı mecralarda kullanılmaktadır.

Mesele bir web sitesi yapmak için php, html, css, js gibi dillere ihtiyaç duyulur.

1- Python
2- C
3- Java
4- C++
5- C#
6- R
7- JavaScript
8- PHP
9- Go
10- Swift
11- Arduino
12- Ruby
13- Assembly
14- Scala
15- Matlab
16- HTML
17- Shell
18- Perl
19- Visual Basic
20- Cuda

Web programlama dilleri;

1- Python
2- Java
3- C#
4- JavaScript
5- PHP
6- Go
7- Ruby
8- Scala
9- HTML
10- Perl
11- Lua
12- Rust
13- Processing
14- Clojure
15- Ocaml
16- Actionscript

Elektronik için programlama dilleri;

1- C
2- C++
3- C#
4- Python
5- Java

Kod yazarak para kazanmak
Yazılım ile internetten para kazanmak mümkündür. Çünkü yazılımcı olan bir kişi yukarıda sıraladığım programlama dillerine hakimdir.

Bu tarz programlama dillerine hakim olanlar insanların ihtiyaçlarını karşılayabilecek programlar kodlayıp satabilirler.

Yazılım ile internetten para kazanmak için sadece belli başlı programlama dillerine hakim olmanız gerekir.

C 0 D E R

Katılımcı Üye
21 May 2020
429
48
SIFIR6
Dostum herkes kendine göre yorumlama yapmış yok herkes yazılımcı, yok herkes bu işi yapıyor. İyi hoş diyorsunuz'da iki kuru yemiş dükkanı yan yana açıldığında bir tanesi iş yapmıyor mu? a101 ve bim yan yana açıldığı zaman bir tanesi iş yapmıyor mu kardeşim? herkes ekmeğini yer. İşini dürüst güvenilir ve hızlı yaparsan parası güzel. işini iyi yapan değil dürüst yapan kazanır dostum işini iyi yapıyor olman yeteneğinle alakalı. Herhangi bir firmaya başvuru yaptığında ilk önce seni tanımak isterler işini nasıl yaptığına bakmazlar o sonraki aşamadır. Kısaca PHP öğrenmen hayatını idame ettirir sana. onun üzerine koydukların senin kendine kalmış bir durum.
(+) Bir webmaster formu üzerinde üyeyim elemanın birisi sadece "sosyal medya paket satış scripti" satışı yaparak arabasını aldı. (en basitinden)

Son düzenleme:

Patrick Jane

Uzman üye
1 May 2019
1,499
3
Cehennem
Dostum herkes kendine göre yorumlama yapmış yok herkes yazılımcı, yok herkes bu işi yapıyor. İyi hoş diyorsunuz'da iki kuru yemiş dükkanı yan yana açıldığında bir tanesi iş yapmıyor mu? a101 ve bim yan yana açıldığı zaman bir tanesi iş yapmıyor mu kardeşim? herkes ekmeğini yer. İşini dürüst güvenilir ve hızlı yaparsan parası güzel. işini iyi yapan değil dürüst yapan kazanır dostum işini iyi yapıyor olman yeteneğinle alakalı. Herhangi bir firmaya başvuru yaptığında ilk önce seni tanımak isterler işini nasıl yaptığına bakmazlar o sonraki aşamadır. Kısaca PHP öğrenmen hayatını idame ettirir sana. onun üzerine koydukların senin kendine kalmış bir durum.
(+) Bir webmaster formu üzerinde üyeyim elemanın birisi sadece "sosyal medya paket satış scripti" satışı yaparak arabasını aldı. (en basitinden)

Torpilin varsa olur demek istiyorsun kısacası.

EndLoss12

Katılımcı Üye
15 Mar 2018
519
51
Tek mesele kendi başına bir şeyler öğrenmen değil yazılım bir teknoloji alanı olduğu için hergün gelişiyor sürekli üstüne bir şeyler konuluyor onun için dünyayı takip etmek gerekiyo

Bu konuda sana motivasyon verecek şeyler olsun kendine bir hedef belirle ona yürümeye çalış bir program yap

Yazılım Dilleri öğrenmek istiyorsan birsürü kaynak var w3school vs

Ama öncelik vermen gerekenleri sana söyleyeyim

İngilizce( konuşabilecek ve anlayabilecek derecede ol)

Üniversite (4 yıllık mühendislik olursa güzel olur)

Bilgisayar müh yazılım müh bilgisayar yönetim bilişim sistemleri vs bölümlerden birini okuyabilirsen güzel olur faydası olur

Bir de bu konuda ilgi, merak ve gayret çok önemli

Her konuda olduğu gibi bu konuda ciddi emek vermen gerekiyor

Bir de yazılıma bağlı kalma yani kafamda yazılım diye kurup sürekli onla ilgilenme IT alanında birsürü alan var yazılımcının bile onlar hakkında iyi kötü bir fikri olması gerekir

Yani sadece hobi olarak yapmayıp bu işten para kazanmak istiyorsan dediğim gibi üniversite ve İngilizce üstüne düşülmesi gereken konular bunları ihmal etme

Onun dışında araştırmayı ve kendini geliştirmeyi bırakma

Bunların dışında bir sorun olursa özelden yazabilirsin

Son düzenleme:

erman147

Katılımcı Üye
3 Kas 2013
949
0
YALNIZLIK

Aynen dostum ömrünün sonuna kadar bu adam sosyal medya paket satış scripti yapar satar. En basitinden verdiğin örnek verebileceğin tek örnek başka bir örnek verebileceğini zannetmiyorum. Ayrıca sadece php ile dönmüyor bu işler html css javascript jquery de var. Türkiyedeki hiçbir firmada sadece php bilerek iş bulamassın. Ayrıyetten piyasada yüzbinlerce yazılımcı var :D Bir şirkete girmediğin yada kendi projeni üretmediğin sürece hiçbirşey kazanamassın. Freelancer olarak ancak wordpress site tasarlarsın.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.