Çözüldü Web tasarımdan nasıl para kazanırım ?

erman147

Katılımcı Üye
3 Kas 2013
949
0
YALNIZLIK
Arkadaşlar merhaba, Web tasarımdan para kazanmak istiyorum fakat iş sektörü ölmüş sanki ? hazır template hazır web sitesi satan wordpress gibi web siteleri ihtiyacı ortadan kaldırıyor sanırım bu konuda çaresiz kaldım ne yapmalıyım ? yada para kazanabileceğim farklı bir platform varmı bu konuda bilgi verirseniz sevinirim. İmzamdaki dilleri biliyorum fakat iş yapamıyorum ? nereden iş bulabilirim bu konuda ?

Moderatör tarafında düzenlendi:

Quality38

Uzman üye
8 Ocak 2017
1,219
2
Uzmankirala, bionluk ve projekurdu gibi freelancer sitelerinde iş kovalayabilirsin. Ayrıca upwork'ü de öneririm. Hesap onayı almayı başarırsan ordan iş çıkar bence. Fakat dediğin gibi, web tasarım alanında verilen iş ilanları epey azaldı. Artık full stack olmak gerek. Çok yıpratıyorlar yazılımcıyı...

Son düzenleme:

erman147

Katılımcı Üye
3 Kas 2013
949
0
YALNIZLIK
Uzmankirala, bionluk ve projekurdu gibi freelancer sitelerinde iş kovalayabilirsin. Ayrıca upwork'ü de öneririm. Hesap onayı almayı başarırsan ordan iş çıkar bence. Fakat dediğin gibi, web tasarım alanında verilen iş ilanları epey azaldı. Artık full stack olmak gerek. Çok yıpratıyorlar yazılımcıyı...

asp.net mvc5 ve mssql kullandığımıda düşünürsek bi nevi fulstack bir yazılımcıyım nasıl para kazanacağım ki ?

Ariss

Kıdemli Üye
8 Mar 2016
4,583
114
uzay
Acil paraya ihtiyacınız varsa Web editörü olabilirsiniz. Fazla kazandırmaz ama ihtiyacınızı giderirsiniz biraz sektörü araştırırsınız piyasadaki teknoloji ve bilgisayar sitelerine başvurabilirsiniz.

Shezzar

Üye
20 Ocak 2019
89
3
C#
Kendi siteni açmanı öneririm, kendini google reklamları ile ön plana çıkartabilirsin. Daha sonra belirli kazançlar yakalayacağını düşünüyorum. Diğer sitelerde iş bulucağının garantisi var mı bilemem. Ama bu yöntemi kesinlikle dönemini öneririm.

Qgenays

Katılımcı Üye
20 Haz 2020
254
3
Los Santos
Arkadaşlar merhaba, Web tasarımdan para kazanmak istiyorum fakat iş sektörü ölmüş sanki ? hazır template hazır web sitesi satan wordpress gibi web siteleri ihtiyacı ortadan kaldırıyor sanırım bu konuda çaresiz kaldım ne yapmalıyım ? yada para kazanabileceğim farklı bir platform varmı bu konuda bilgi verirseniz sevinirim. İmzamdaki dilleri biliyorum fakat iş yapamıyorum ? nereden iş bulabilirim bu konuda ?

Tasarlatasarlat.com var oraya bakmanı öneririm.

CH4M3

Uzman üye
19 Ağu 2017
1,926
16
php island
asp.net mvc5 ve mssql kullandığımıda düşünürsek bi nevi fulstack bir yazılımcıyım nasıl para kazanacağım ki ?

linkedinden veya kariyer.net gibi yerlerden iş ilanlarına baktığımızda ağırlıklı olarak şunları arıyorlar:
php
.NET/.NET Core
C#
laravel/symfony framework
Vuejs
React/React-Native
Angular

sektörde iş var ama özel sektörde çok iş var. Senin şuan freelancer olarak para kazanabilmen için başta portföy için gösterebileceğin site, proje yoksa bedavaya iş yapıp kendi reklamını yapmalısın. Bedaya iş yapılır mı diyebilirsin ama bir müşteri iş vermeden önce sana "daha önce hangi siteleri yaptın bana örnek ver" dediğinde bir şeyler gösterebilmelisin ki ona göre seni seçsin. Zaten portföy'ün varsa etraftan iş kovalamalısın.

upwork bu aralar çok popüler. Twitter'da bunun için rehber bile hazırladılar hatta discord grubu dahi açtılar.

https://twitter.com/zekeriyamulbay/status/1283491671657844737

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.