Çözüldü GeForce 630m bakarmısınız

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

taurus160

Yeni üye
13 Nis 2014
26
0
GeForce 630m kullanamıyorum yardımcı olurmusunuz

Benim ekran kartım GeForce 630m ve 4 gb 2 gb nvidia var 2 gb intel hd graphics 4000 oyunda GeForce 630m kullanıyor fakat oyuna girdigimde otomatik 630m e geçmesi gerekirken masaüstünde kullandıgı intel hd graphics te kalıyor ne yapmam gerekli yardımcı olurmusunuz lütfen fps oyunda 250 sabit alirken simdi 60 larda oynuyorum cod 4

Moderatör tarafında düzenlendi:

taurus160

Yeni üye
13 Nis 2014
26
0
Driverları güncellemeyi deneyiniz hocam :)

aygıt yöneticisinden intel 4000 ile 630m i kaldırdım tekrar yüklerken intel 4000i aygin yöneticisnden yükledim oldu 630m i yükleyemedım indirdim tekrar fakat "Bu grafik sürücüsü uyumlu grafik donanımı bulamadı" hatası veriyor kafayı yiyicem zaten işe yaramıyordu simdi iyice gitti 630m ekran kartını nerdeyse hiç kullanmadım intel de kalıyor hep delirticek bu beni

Ads1310z_zps3f29337b.jpg

cor-vo

Yaşayan Forum Efsanesi
23 Tem 2013
7,984
1
122
630m? Intel HD Graphics 4000? Üzgünüm ama 4000 ile 630M aynı özelliğe sahip. Belkide 4000 dahada yüksek. Bende 3000 var, 672 MHz. 4000 daha fazla olması lazım. O kartı beğenmiyorsan senin kartın yüzde yüz Intel HD Graphics 3000'dir.

Ben 540M kullanıyorum (senin kartından azıcık daha iyi) şu ana kadar hiç sorun yaşamadım. Yeni sürücüleri kurdum hep NVIDIA'yı kullanıyor :) Sürücülerimi hep güncel tutuyorum. Ayrıca işletim sistemim ise Windows 7 Ultimate.

Sürücüleri yükleyemiyorsan ya yanlış yüklüyorsundur yada o kart hasar almıştır. Aygıt yöneticisinden veya AIDA64 (Everest' gibi bir program) adlı programdan bakabilirsin. Eğer kart görünüyorsa sorun yoktur.

Görünmüyorsa hasar almış veya parçalanmış veya yanmış. :(

taurus160

Yeni üye
13 Nis 2014
26
0
630m? Intel HD Graphics 4000? Üzgünüm ama 4000 ile 630M aynı özelliğe sahip. Belkide 4000 dahada yüksek. Bende 3000 var, 672 MHz. 4000 daha fazla olması lazım. O kartı beğenmiyorsan senin kartın yüzde yüz Intel HD Graphics 3000'dir.

Ben 540M kullanıyorum (senin kartından azıcık daha iyi) şu ana kadar hiç sorun yaşamadım. Yeni sürücüleri kurdum hep NVIDIA'yı kullanıyor :) Sürücülerimi hep güncel tutuyorum. Ayrıca işletim sistemim ise Windows 7 Ultimate.

Sürücüleri yükleyemiyorsan ya yanlış yüklüyorsundur yada o kart hasar almıştır. Aygıt yöneticisinden veya AIDA64 (Everest' gibi bir program) adlı programdan bakabilirsin. Eğer kart görünüyorsa sorun yoktur.

Görünmüyorsa hasar almış veya parçalanmış veya yanmış. :(

geforce 630m e entegre li intel 4000 kurulu diye okumuştum biyerde ben ilk aldıgımda laptop u 630m kurulu idi zaten fakat combofix kullandıktan sonra problem vermeye başladı bundan madur olan tek kişide ben degilim hasar almadıgına eminim sorun yazılımsal

cor-vo

Yaşayan Forum Efsanesi
23 Tem 2013
7,984
1
122
geforce 630m e entegre li intel 4000 kurulu diye okumuştum biyerde ben ilk aldıgımda laptop u 630m kurulu idi zaten fakat combofix kullandıktan sonra problem vermeye başladı bundan madur olan tek kişide ben degilim hasar almadıgına eminim sorun yazılımsal

ComboFix bir bilgili tarafından önerilmedikçe bilgisayarınızın normal çalışmasına engel olabilir. :) Fabrika varsayılanlarına çekmeyi deneyin. Başka düzeltmenin yolunu ben bilmiyorum. Sorun yazılımsal ise tek çare fabrika varsayılanları. :)

taurus160

Yeni üye
13 Nis 2014
26
0
ComboFix bir bilgili tarafından önerilmedikçe bilgisayarınızın normal çalışmasına engel olabilir. :) Fabrika varsayılanlarına çekmeyi deneyin. Başka düzeltmenin yolunu ben bilmiyorum. Sorun yazılımsal ise tek çare fabrika varsayılanları. :)

olmazsa son çarem o zaten :) teamviwer le yardım edebilicek varsa gönderebilirim id pass

taurus160

Yeni üye
13 Nis 2014
26
0
sorunu sistem geri yüklemesiyle hallettim fakat suanda ise oyunlarda 630m kullanması gerekli intel 4000 de kalıyor kurulu olması fayde etmedi hala intel 4000 de kullanılıyor

Son düzenleme:

taurus160

Yeni üye
13 Nis 2014
26
0
nerden yapıcam siteden 2 setup dosya indi

MSIAfterburnerSetup231
digeri
MSI_Kombustor_Setup_2.5.0

2 sinide testi tam olarak nerden olucak

MSI Kombustor ile gpu burn-in test yaptıgımda intel 4000 i görüyor
Kmark (physX) ten run stress test yaptıgımdada intel 4000 i görüyor

Ana ekranda GPU1 : Nvidia geforce 630m
temp 4C6'C yaziyor diger yerler boş

COP COP 2011

Kıdemli Üye
20 Ağu 2011
2,669
1
İZMİR
kardeşim bazı notbuk üreticeleri enerji tasrufu için ikincil ekran kartını 600 mhz den sonra aşıyor illaki bn
ikisinide kullanacagım diyorsan geçtiğimiz hafta bir konu açmıştım orda drıverleride var radeon drıver ama gforcedede kullananlar var ben şuan onu kullandım ve msı burner le test et tim konuyu incelemeni rica ederim resimli anlatım yaptım
http://www.turkhackteam.net/bilgisayar-guvenligi/991144-paylasimli-ekran-kartlari.html

bir kontrol et kardeşim seni beklettim özür dilerim saygılarımla

taurus160

Yeni üye
13 Nis 2014
26
0
kardeşim bazı notbuk üreticeleri enerji tasrufu için ikincil ekran kartını 600 mhz den sonra aşıyor illaki bn
ikisinide kullanacagım diyorsan geçtiğimiz hafta bir konu açmıştım orda drıverleride var radeon drıver ama gforcedede kullananlar var ben şuan onu kullandım ve msı burner le test et tim konuyu incelemeni rica ederim resimli anlatım yaptım
http://www.turkhackteam.net/bilgisayar-guvenligi/991144-paylasimli-ekran-kartlari.html

bir kontrol et kardeşim seni beklettim özür dilerim saygılarımla

dedini ayarı yaptım fakat degisiklik olmadı yine aynı oyuna giriyorm MSI Afterburner acıp ayarları -400 lere fln getiriyorum minimuma çekiyorum bi etkisi olmuyor cogaltıgımdada oyunda fps yükselmiyor yani intell kulanmaya devam ediyor hala

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.