Her biriniz 1'er 2'şer cümle kurarsa Memnun olurum.

dedeclanı

Yeni üye
10 Nis 2007
37
0
İlk önce kendimi tanıtayım : 2006- 2007 den beri bu illegal işlere merakım var ve halende beni çok etkiliyor. İlk olarak Prorat programını kullanmıştım. (tabi bağzılarınıza göre çok trışka bi program sayılabilir. Ama inanın 100lerce lira para kazanmıştım KnightOnline sağolsun :D ) neyse okul felan derken baya bi boşladım bu tür işleri artık teknik konularda kendimi geliştirmem gerekti. Okul buna zorladı beni. Şimdi biraz daha boş vaktim var ve bu tür işlerle yani hack gibi şeylerle meşgul olmak istiyorum.

Şimdi sizden ricam bana şu kavrayamadığım bir kaç terim var bunları bana anlatırmısınız.

1. Açık ne demek. ve nasıl tespit ediliyor.
2. Açıklar nasıl gideriliyor.
3. Bu açık dediğimiz kavramı kafamızda nasıl canlandırmalıyız. Ben bununla ilgili birşey canlandıramıyorum kafamda.
4. Saldırı nedir. Saldırıyı yapan nelere sahip olmalı.
5. Saldırının neticesinde nasıl yollar izlersiniz.Başarılı Yada başarısız.

Arkadaşlar lütfen beni maruz görün. Bu kavramlar gerçekten kafamda yer edinemeyen şeyler.
arkadaşlar ben burada sadece kavramsal bilgiler rica ediyorum.çok detay vermenizede gerek yok. Detaylı anlatımlarada yönlendirirseniz çok güzel olr.

aslanmax75

Uzman üye
19 Nis 2014
1,477
120
Cyber Space
İlk önce kendimi tanıtayım : 2006- 2007 den beri bu illegal işlere merakım var ve halende beni çok etkiliyor. İlk olarak Prorat programını kullanmıştım. (tabi bağzılarınıza göre çok trışka bi program sayılabilir. Ama inanın 100lerce lira para kazanmıştım KnightOnline sağolsun :D ) neyse okul felan derken baya bi boşladım bu tür işleri artık teknik konularda kendimi geliştirmem gerekti. Okul buna zorladı beni. Şimdi biraz daha boş vaktim var ve bu tür işlerle yani hack gibi şeylerle meşgul olmak istiyorum.

Şimdi sizden ricam bana şu kavrayamadığım bir kaç terim var bunları bana anlatırmısınız.

1. Açık ne demek. ve nasıl tespit ediliyor.
2. Açıklar nasıl gideriliyor.
3. Bu açık dediğimiz kavramı kafamızda nasıl canlandırmalıyız. Ben bununla ilgili birşey canlandıramıyorum kafamda.
4. Saldırı nedir. Saldırıyı yapan nelere sahip olmalı.
5. Saldırının neticesinde nasıl yollar izlersiniz.Başarılı Yada başarısız.

Arkadaşlar lütfen beni maruz görün. Bu kavramlar gerçekten kafamda yer edinemeyen şeyler.
arkadaşlar ben burada sadece kavramsal bilgiler rica ediyorum.çok detay vermenizede gerek yok. Detaylı anlatımlarada yönlendirirseniz çok güzel olr.

Bu işe başladığımızda %90 ımızın kafasında böyle sorular vardı rahat ol :)

1. Açık hacker,a göre kısaca sitenin zaafıdır Brute force gibi programlara tespit ediliyor
2. Sitenin sahibine haber verirsen o giderir :)
3. Kafanda canlandırman gerek bir site bürsürü kod ve siteyi hacklemen için bir yol ( açık )
4. Saldırı yapmanın birçok yolu vardır . Araştırırsan gerekli materyali ve bilgiye ulaşırsın
5. hedefini belirle hangi yöntem ile saldırıcağını planla gerekli programı , materyali bul saldırıyı gerçekleştir

'AnKeBuT

Kıdemli Üye
31 Ocak 2013
4,365
7
Misyon!!!
Bu işe başladığımızda %90 ımızın kafasında böyle sorular vardı rahat ol :)

1. Açık hacker,a göre kısaca sitenin zaafıdır Brute force gibi programlara tespit ediliyor
2. Sitenin sahibine haber verirsen o giderir :)
3. Kafanda canlandırman gerek bir site bürsürü kod ve siteyi hacklemen için bir yol ( açık )
4. Saldırı yapmanın birçok yolu vardır . Araştırırsan gerekli materyali ve bilgiye ulaşırsın
5. hedefini belirle hangi yöntem ile saldırıcağını planla gerekli programı , materyali bul saldırıyı gerçekleştir

Brute force ile açık nasıl tespit ediyosun kardeşim onu tam olarak kavrayamadım ben?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.